irca3468 irca3468 komentáře u knih

Dcerka ji dostala v pěti letech a je to její zamilovaná:)
Opravdu povedená dětská knížka.

01.12.2023 5 z 5

Mechová víla Mechová víla Daniela Krolupperová

Překrásné ilustrace, ale děj bohužel 5 letou čtenářku nezaujal, a knížkou jsme se protrápili na konec.
Velká písmena jsou určena čtenářům tzv "genetickou metodou".

16.02.2023 3 z 5

Emušáci - Ferda a jeho mouchy Emušáci - Ferda a jeho mouchy Michaela Dostalová

Pravda je, že co do dětské literatury o emocích je Ferda z těch lepších. Je tu vidět snaha, ale příběhy jsou nic moc. Nám se to dobře nečte :( občas se ke knížce přesto vracíme, některé pohádky ale vynecháváme, některé situace bychom řešili jinak, někdy nám nesedí zápletka.

19.09.2022 2 z 5

Co se děje, když se děje počasí Co se děje, když se děje počasí Sabina Konečná

S počasím se děti setkávají od malička a díky knížce s krásnými ilustracemi mu mohou malí zvědavci potozumnět:) Za mě velmi povedená encyklopedie. Dcerka má od 3 let a pořád se k ní vracíme.

31.01.2022 5 z 5

Fenomén Angela Merkelová: Portrét jedné éry Fenomén Angela Merkelová: Portrét jedné éry Martin Jonáš

Portrét jedné éry, kterou nesmazatelně ovlivnila pozoruhodná Angela Merkelová, který se čte samo.

09.11.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Bravo! Moc se těším na pokračování, i když jsou před námi temné roky. Tak to u nás (nejen na Karvinsku) hold bylo...

19.02.2021 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Skvělé počtení, s baletem mám společné jen to, že se na něj ráda dívám, nikdy jsem nepochybovala o tom, že je to dřina, ale tohle předčilo má očekávání. Je to drsné čtení, podané neotřelou formou. Doporučuji!!!

26.01.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Na mě teda už trochu brutální, ale hlavní hrdinové byli sympatičtí, děj plynul. Závěr byl překvapivý.
Sáhnu i po dalších autorových knihách.

22.01.2021 4 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Originální styl, kdy je kniha celá v ich formě, měla jsem problém stotožnit se s hrdinkou, ta posedlost... Ale dočíst jsem to musela. Pohltilo mě to, i když jsem se na knihu pak už ani netěšila:)
Moc se mi líbily pasáže o rostlinách a krajině.

09.01.2021 4 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

I mě se to zdálo hodně podobné Pilířům Země. Možná, kdybych obě knihy přečetla po sobě, nepřišlo by mi to tak. Někdy byl děj hodně předvídatelný, ale i přes to, se mi to moc líbilo :)

17.12.2020 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Četlo se to samo, obzvlášť napínavý konec :) Určitě si přečtu další případy Oddělení Q.
V letošní výzvě jsem se dostala k několika detektivkám (včetně Cormorana Strika) a budu muset přehodnotit svá hodnocení.

24.11.2020 5 z 5

Sedm pohádek pro malé myšky Sedm pohádek pro malé myšky Arnold Lobel

Na Kvaka a Žbloňka tahle knížka bohužel nemá, ale dcerka ji občas chce přečíst.

20.11.2020 2 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tenhle případ mě bavil zatím nejvíc. Těším se na další:)

24.10.2020 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

jojo, dobré to bylo:) o chlup víc se mi líbil první díl.

02.10.2020 4 z 5

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Moc dobře jsem se bavila. Kniha mi sedla. Od autora jsem zatím nic dalšího nečetla, to ale určitě napravím.

12.09.2020 5 z 5

Sviňucha Sviňucha Mark Haddon

Zajímavý počin. Čím víc o knize přemýšlím, tím více se mi líbila...

15.06.2020 4 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Původně mě odrazovalo, že jde o western, není to můj šálek, ale naštěstí se dle mého nic takového neodehrálo:)
Bonusem pro mě byly reálie z války Severu proti Jihu a tažení proti indiánům. Vřele doporučuji.

03.05.2020 5 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Mimořádný příběh mimořádné ženy.
Určitě sáhnu po dalších autorčiných knihách.

15.01.2020 5 z 5

Děti půlnoci Děti půlnoci Salman Rushdie

Pro mě těžká kniha, nemůžu jí hodnotit, snad s odstupem času... snad po druhém přečtení.

08.11.2019

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

Kniha mě moc bavila, doufám, že se dočkáme dalšího případu ;)

06.11.2019 5 z 5