Sedm pohádek pro malé myšky

Sedm pohádek pro malé myšky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173264/bmid_sedm-pohadek-pro-male-mysky-jxI-173264.jpg 4 48 14

Sedm malých myšáků prosí tatínka, aby jim vyprávěl hezkou pohádku na dobrou noc. A když myšáčci slíbí, že pak už budou opravdu chrupat, pustí se tatínek do povídání. A vypráví ne jednu pohádku, ale hned sedm – každý myšák bude mít svou! Ta první je o studni splněných přání, další o myšce a mracích, následuje příběh o velmi velkém myšákovi a velmi malém myšákovi, o myši a větru, výletě, koupeli, o starém mrzoutovi. Všechny pohádky jsou laskavé i veselé, a tak se myšáčkům báječně usíná. A dobře se bude spát i těm, kteří si myší vyprávěnky přečtou.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Mouse Tales , 1984

Kopretina
16.03.2023 5 z 5

To jsme se doma nasmáli! Dcera nám četla nahlas o nových nohách a velkém a málem myšákovi. Musela jsem si ostatní dočíst sama.

kopeceli
07.11.2022 5 z 5

Ale to se mi to líbilo! Takové pěkné pohádky pro malé školáčky a mě, staré matce, unavené po celém dni, se u ní krásně usínalo.

tez80
08.09.2022 3 z 5

Krátké texty vhodné pro začínající čtenáře nebo malé posluchače kolem tří let. Lobelovy knihy jsem objevila až v dospělosti a mám je moc ráda já i mé děti. V téhle mě zaujaly příběhy o mracích, o malém a velkém myšákovi a nadšená jsem z povídky Myšák a vítr (dala jsem jí číst třináctileté dceři, která v dětství milovala Pana Sovu, a ona se u toho spokojeně a šťastně pochechtávala).

Corrina
22.03.2021 odpad!

už nikdy ji číst dětem nebudu ....????

irca3468
20.11.2020 2 z 5

Na Kvaka a Žbloňka tahle knížka bohužel nemá, ale dcerka ji občas chce přečíst.

Laurinka1000
07.09.2020 5 z 5

Moc hezké pohádky.

Litocha
23.03.2020 3 z 5

Myšky byly první autorova kniha, kterou jsme četli, ale líbila se nám (nebo možná jen mně) nejmíň. Většina pohádek mě moc nezaujala, upoutala mě jen o velkém a malém myšákovi, malému se líbila o výletu (možná i proto, že u obou zvládne krásně domýšlet a doplňovat, co bude dál). Vlastně ještě větry všech světových stran mi utkvěly v paměti.

Aknel26
04.02.2020 2 z 5

Poté, co Kvak a Žbluňk sesadili z trůnu příběhů čtených před spaním všechny předchozí hrdiny včetně Tlapkové patroly, opatřila jsem od téhož autora také tuto knížku. Možná jsme byli příliš natěšení, nevím, každopádně nadšení se nedostavilo u mě ani u syna (o tatínkovi nemluvě). Zaujala nás jen pohádka o malém a velkém myšákovi, ta je výborná.

Drakobrouk
28.12.2019 5 z 5

Bilo to vtipné a nejvíc se mi líbila pohátka Vílet. "Jaké to máš krásné nové nohi!"

Natique
15.10.2019 5 z 5

Moc krásná knížka, doporučujeme pro menší děti i začínající čtenáře.

zichisek
01.01.2018

Druhá kniha, kterou dcera sama přečetla. Opět stejný autor. Pro začínající čtenáře velké písmena. Příběhy pěkné, dceři se líbily. Za mě nenadchne ani neurazí.

Ali71
29.05.2017 odpad!

Za nás nic moc, nelíbila se nám.

Smiragl
04.08.2016 5 z 5

úžasná knížka, jednoduché a krátké pohádky, roztomilé ilustrace

Maryška
17.09.2015 5 z 5

Předčítám je často čtyřletému synkovi před spaním a nepřestávám žasnout nad genialitou a přitom jednoduchostí a srozumitelností příběhů. Velmi originální a vtipné nápady a k tomu překrásné ilustrace. Ani nevím, koho z nás dvou to čtení baví víc... Když je synek mrzutý, stačí přečíst pohádku o velmi velkém myšákovi a velice malém myšákovi a už se zase směje a dovádí.