Emušáci - Ferda a jeho mouchy

Emušáci - Ferda a jeho mouchy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395763/mid_emusaci-ferda-a-jeho-mouchy-UGk-395763.png 4 22 8

Kniha pohádek je zaměřená na rozvoj emoční inteligence dětí předškolního a školního věku. Na plyšovém žabáku Ferdovi představuje lidské emoce, s nimiž se dítě může prostřednictvím pohádky snáze ztotožnit. Ke každému příběhu jsou v knize doplňující otázky, aktivity a hry.

potesenicist
06.10.2023 4 z 5

Pěkná kniha o emocích. Pravda některé kapitoly se mi tam nelíbí a nečtu je, ale oceňuji poznámky a otázky po stranách.

Luky110812
27.05.2023 5 z 5

Předčítáno - moc se synovi líbila, ale přímo Emušák a mouchy ho tak nezaujali. Větší váhu pro něj měli dané příběhy.

irca3468
19.09.2022 2 z 5

Pravda je, že co do dětské literatury o emocích je Ferda z těch lepších. Je tu vidět snaha, ale příběhy jsou nic moc. Nám se to dobře nečte :( občas se ke knížce přesto vracíme, některé pohádky ale vynecháváme, některé situace bychom řešili jinak, někdy nám nesedí zápletka.

marketa3815
20.06.2022 4 z 5

Učili jsme na příbězích jednotlivé emoce ve věku 4-5 let, teď v 7 už by asi příběhy neocenila.

PéťaH.
14.06.2022 5 z 5

Úžasná knížka o emocích. Četly jsme s dcerkou i druhý díl a ten je ještě lepší. Dcerta příběhy miluje a řešíme i různé problémy a uvědomuje si, že je lze řešit a nebo si o nich alespoň popovídat. Opětovně se vracíme k některým z příběhů. Skvělá terapeutická kniha.

efka.saf
27.01.2022 5 z 5

Za mě teda opravdu skvělá kniha! Koupili jsme ji do MŠ a 14 dní s ní intenzivně s dětmi pracujeme. Emoce dětem přibližuje moc hezky: chytají se, reagují a s nadšením si o nich povídají. I na první pohled složitější emoce děti díky pohádkám dokáží opravdu hezky pochopit. Plyšový žabák Ferda a jeho mouchy jsou pro děti absolutní lásky a s Ferdou se vítají už ve dveřích. Myslím, že to je opravdu moc hezká a užitečná kniha, skvěle promyšlená a plná inspirativních nápadů, doplňujících otázek a dětských názorů.

Bonda
12.06.2021 1 z 5

Autorky kolem respektující výchovy prošly bohužel dost z dálky. Tresty, odměny, moralizování, rozhodování za dítě, pseudodomluvy ("nevztekej se, můžeme se domluvit takto..."). Jinde maminka rozhodne o trestu a námitku prostě odpálkuje rodičovským "už jsem řekla". A když tatáž maminka pak v důsledku sklidí agresivitu synka, pláče tátovi na rameni. Srdce syna pak roztaje a mamce se omluví... no, nerovně rozdané karty. Aneb jak všelijak udržovat své dítě v podrobení.

FofrNožka
17.04.2021 5 z 5

Krásně a srozumitelně přibližuje kniha dětem, a vlastně i dospělákům, emoce. Investice do této knihy se stonásobně vrátí. I malí človíčci, pak dokáží říci, že kolem nich létá moucha strachu či smutku, nebo naopak radosti či odvahy. Zjistíte, že děti o světě vědí vlastně více něž my. Plyšové mouchy a žabák Ferda jsou krásným bonusem ke knize.