inachisio inachisio komentáře u knih

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Je neuvěřitelné, jaký musel Motýlek být vzácný člověk. Chytrý a strašně moc silný a vytrvalý. K tomu všemu se v něm našlo dostatek spisovatelského talentu, díky němuž napsal tuhle výjimečnou knihu, která byla úplně akorát. Přesně taková, jaká měla být. Ani chvíli mě nenudila, vyvolávala ve mně přesně ty pocity, které byly jistojistě cílem. Pokaždé, když jsem si kladla otázku: "Proč? Není to moc kruté?" jsem si sama musela odpovědět: "Nebreč, čti dál. On to musel prožít, ty to jenom čteš..."

15.03.2021 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Je až neuvěřitelné, jak citlivě a čtivě autor sepsal tak originální příběh, z něhož mám velmi smíšené pocity a nevím, jak se s tím vypořádat.

08.03.2021 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Obdivuju autorovu fantazii a to, jak krásně dokázal vymyslet a sepsat příběh. Velká škoda, že trvalo tak dlouho, než se příběh rozjel a než jsem si zvykla na zprvu nesympatické hrdiny. Příběh byl plný hostin a darů a akčnost a napínavost tam mezi tou zlatou a stříbrnou trošku zanikl. Přesto, hlavně posledních padesát stran, mě navnadilo i na další díly, na něž se vyloženě těším. Škoda těch hluchých míst a té světskosti, která tu vážnou, skvěle vymyšlenou zápletku tak zkazila!

08.03.2021 4 z 5

Plovárna Plovárna Libby Page

Příběh se mi velice zamlouvá. Je neotřelý, ale nijak náročný. Čte se dobře. Co mi ale opravdu vadí je, jak autorka popisuje pasáže, pocity a fráze třeba čtyřikrát v knize. Další věcí jsou popisy citů, které jsou tak zvláštní a nepravděpodobné, až mi pak lezly na nervy. V knížce se mi spousta věcí líbí, ale spousta zůstává za hranicí mého chápání a připadá mi zbytečná nebo špatně podaná.

13.02.2021 3 z 5

Z područí islámu Z područí islámu Ayaan Hirsi Ali

Tuto knížku by si měl přečíst každý. Nejen kvůli závažnosti a aktuálnosti tématu, ale také díky strhujícímu stylu psaní a autorčině upřímnosti. Díky za tuto knihu, je úžasná, pravdivá i strašlivá.

30.01.2021 5 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Neuvěřitelně vtipná, chytrá ale pravdivá satira. Fakt dokonalé.

17.01.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jazykově naprosto úchvatné. Nenapadlo by mě, jak mohou být básně napínavé. Příběhově už trochu horší - ty básně byly docela děsivé. Ale to bylo možná tou dobou.

17.01.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Příběh to byl neuvěřitelný a krásný. Veliká je proto škoda, že byl tak špatně a jednoduše napsán. Nevyvolával ve mě téměř žádné emoce, což mě velice mrzí, protože potenciál na to měl. Lítost a smutek se v člověku nevyvolá větou: "Zažívali hrůzy". Zkrátka, kniha byla moc strohá.

13.01.2021 3 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Jak jinak. Skvělý nápad i text. Tak akorát dlouhé. Těším se, až ho budou hrát v divadle.

12.01.2021 5 z 5

Život v utajení - Příběh agentky CIA Život v utajení - Příběh agentky CIA Amaryllis Fox

Kniha byla rozhodně zajímavá. Byla však příliš stručná, někdy zdlouhavá a chybělo jí napětí. Ale jsem ráda, že jsem ji přečetla.

10.01.2021 3 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Některé části byly hezké, jiné naprosto zbytečné. Malá písmena všude, kde být neměla mi nevadila, beru to jako určitý styl. Jinak mě knížka vůbec nenadchla, ale zase nebyla úplně na vyhození.

30.12.2020 2 z 5

Biodynamické zahradničení Biodynamické zahradničení Monty Waldin

Knížku jsem si zatím prohlédla jen zběžně a na první pohled se mi zdála velice originální a pěkná.

30.12.2020

Exodus Exodus Leon Uris

Absolutně nevím, co říct ani co si myslet. Snad jen, že mě kniha naprosto vtáhla do děje a tak to zůstalo i po té, co jsem knihu dočetla. Jak často se stane, že knihu nechcete dočíst, chcete, aby měla minimálně dva tisíce stran a přitom se nemůžete dočkat, jak to dopadne? Jak často se stane, že se zamilujete do hlavních postav, že brečíte při čtení jejich osudu a fandíte jim? Že se s nimi ztotožníte tak, že nemůžete skousnout, když už nemůžete číst dál o jejich osudech? Jak častým jevem je, že se do necelých šestiset stran vejde všechno? Úplně všechno? A přitom by toho mělo být milionkrát víc? U knihy jsem se smála, brečela, byla nadšená, obdivovala jsem, nechápala jsem, soucítila jsem, byla jsem naplněna totálním zoufalstvím a nepochopením, následně naprostou radostí s zadosziučiněním. Ze zkušenosti vím, že tolik pocitů dokáže vyvolat jedna kniha z tisíce. Já znám dvě. A tahle se vyjímá na výsluní. Děkuju autorovi, že knihu napsal a těm, kteří mi ji doporučili. Miluju tuhle knihu.

15.12.2020 5 z 5

Dívka, která zvítězila nad IS Dívka, která zvítězila nad IS Farida Khalaf

Nevím, zda se taková knížka dá hodnotit objektivně. Zanechala ve mě hlubokou stopu, pocity lítosti, zoufalství, ale i síly a odvahy. Příběh i statečnost dívek je neuvěřitelný. Lituju je však i kvůli jejich rodinám, které se k nim zachovaly velice hnusně, místo, aby je povzbudily. Vyhovoval mi i styl psaní, který byl nenáročný a čtivý.

28.11.2020 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nádherné, geniální. Úžasně napsané, plné nejrůznějších stylů. Napínavé, akční, smutné, krásné. Dojalo mě, bála jsem se, doufala jsem, žasla jsem.

26.11.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný příběh, který otevře oči.

26.11.2020 5 z 5

Co za to stálo... Co za to stálo... Milan Hein

Zajímavé jsou názory Kopeckého, většinou se mi však líbí. Formou rozhovoru jsem se dozvěděla něco nového o složité povaze vynikajícího herce, jeho záliby, názory atd.

06.11.2020 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Knihu jsem měla přímo doporučenou od knihovnice. Nadšením jsem do stropu neskákala, ale číst se to dalo a dokonce se zde objevovaly i vtipné momenty.

02.11.2020 3 z 5

Rychlé šípy ve Stínadlech Rychlé šípy ve Stínadlech Jaroslav Foglar

Nádherné kresby, krásné příběhy. No jo, Foglar nezklame.

02.11.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Strhující, krásně napsaný neuvěřitelně rozporuplný příběh plný beznaděje. Na jednu stranu chápete, na druhou stranu odsuzujete.

28.10.2020 5 z 5