Co za to stálo...

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rozhovory s populárním hercem Milošem Kopeckým.
Rozhovory Milana Heina s Milošem Kopeckým na téma dětství, mládí, divadlo, film a život.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22578/big_co-za-to-stalo-0n8-22578.jpg 3.826
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Co za to stálo...

drakamena
10. dubna

Nejsem si jistá, jestli by mi byl pan Kopecký sympatický jako člověk, přesto se jednalo o velmi zajímavou sondu do názorů a úvah tohoto skvělého českého herce. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, protože mi umožnila poznat Miloše Kopeckého aspoň trochu jako soukromou osobu a ne jenom jako slavného herce.

lynxir
28. března

Přepis televizních rozhovorů s nějakou to výplní. V úvodu „zodpovědné redaktorky“ R. Tesárkové, studentky divadelní vědy FF UK, se píše, že p. Kopecký s p. Heinem na sebe slyší. No, nevím. Diskuze typu: „Nerozčilujte se. –Tak mě neštvěte.“, o tomto zrovna nesvědčí. Název kapitoly SLOVO JAKO KOUSEK ÚŤECHY (opravdu s háčkem nad T) je opravdu zlatým hřebem redakční práce.

Hloupěji vedené rozhovory jsem snad ještě nečetl. P. Hein skáče od tématu k tématu, p. Kopeckého nenechá domluvit, natož rozvinout myšlenku. Nedivím se, že si tuto lahůdku vydal p. Hein sám.


Kontryhelka
17.01.2021

Sympatický a výborný herec. Cokoli zahrál, bylo velice přesvědčivé. Ať to byl jeho nezapomenutelný doktor Štrosmajer nebo feldkurát Katz, tak jeho role prostě byly opravdové a převtělil se do svých postav tak přesvědčivě, že divák mu to prostě uvěřil.

inachisio
06.11.2020

Zajímavé jsou názory Kopeckého, většinou se mi však líbí. Formou rozhovoru jsem se dozvěděla něco nového o složité povaze vynikajícího herce, jeho záliby, názory atd.

čef
05.09.2019

Miloš Kopecký byl jeden z těch herců, které jsme vídali v TV dost často. Hrál trochu extravertní floutky a záporáky. I z této knihy je patrné, že to byl originální člověk, který se nehodlal příliš podřizovat ani v soukromí, sám však přiznává mnoho dalších svých chyb třeba se známým TV pořadem o našich emigrantech nebo podpis na Antichartě. Nejen z tohoto rozhovoru však všichni víme, že šlo o dobrého člověka, na kterého naše generace nezapomene.

andrii24
09.06.2018

Zapálené interview. Osobnostní "pelmel" intelekt. Osobité odpovědi. Autorsky vytříbené eseje. Zamyšlení nad proudy v oceánu bytí, moře moudrosti, kapka nostalgie.

Vidlička
10.05.2018

Tak tohle mě nějak zklamalo... Asi ke Kopejdovi potřebuju i tu vizuální a poslechovou stránku. Asi to byl jen můj pocit, ale jako by pan Hein Kopejdu vytáčel a z toho se stal nerudný dědek. Trochu to napravila "nerozhovorová" část na konci.

110022
27.01.2018

Kniha je vedena jako rozhovor v časopise. Četlo se mi to velice dobře. O Miloši Kopeckém jsem nic nevěděla, proto nelituji, že jsem si tuto knihu přečetla. Jsou tu informace o jeho dětství, o tom, jak a kde hrál divadlo. Knihu také doplňují fotografie. Jsou tu i vtipné okamžiky. Líbilo se mi to, proto mohu knížku doporučit všem, koho svět herců zajímá.

1