inachisio inachisio komentáře u knih

Rodina z divočiny Rodina z divočiny Kobie Krüger

Úchvatná knížka. Moc se mi líbil styl psaní a přečetla jsem ji jedním dechem. Patří k mým úplně nejoblíbenějším knížkám. Nevím, co dodat, prostě skvělá.

30.08.2020 5 z 5

Yorkshirské povídky Yorkshirské povídky James Herriot (p)

Skvělá knížka plná veselých příhod, i těch na palivi. Líbí se mi Herriotův styl psaní a knížku si vždycky ráda znovy vezmu .

30.08.2020 5 z 5

Vzpomínky na Sherlocka Holmese Vzpomínky na Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Dobře vymyšlené detektivní příběhy a hezky popsané charaktery postav patří k věcem, které si u Sherlocka vždycky vychutnávám nejvíc.

30.08.2020 5 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese Dobrodružství Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Asi jeden z nejlepších Sherlocků. Povídky jsou napínavé, chytré a mnohdy dokážou opravdu nadchnout. Výborné.

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Tuhle knížku miluju. Při jejím čtení jsem stále žasla nad dokonalým světem těch, kteří nám dávají téměř vše. Stromy. Jsou chytré, pomáhají slabším, mají charakter, povahu. Úžasné, kolik se toho člověk z tohohle díla doví.

Tajná síť přírody Tajná síť přírody Peter Wohlleben

Úžasně chytré a poutavé. Stále žasnu nad dokonalotí přírody a její propojenosti.

Kůň a péče o něj Kůň a péče o něj Judith Draper

Byla to moje první knížka o koních a rozhodně vystačila. Krom podrobného popisu plemen koní zde najdete i užitežné rady, co se týče chovu či nemocí a následné péče o koně. Opravdu je toho tady hodně a mě osobně přijde kniha úžasná hlavně tím, že se tam vždy najde něco nového a že mě nikdy nepřestala bavit.

Úžasní koně Úžasní koně Gary Mullen

Vynikající lnížka plná zajímavostí a napěchovaná informacemi a hezkými obrázky. Musím říct, že jsem se toho dozvěděla opravdu hodně a knížku jsem si zamilovala. Také za originalitu chválím.

30.08.2020 5 z 5

Rafinované vraždy v živočišné říši aneb V hledáčku stříkouna Rafinované vraždy v živočišné říši aneb V hledáčku stříkouna Markus Bennemann

Velice zajímavé a dobře psané. Úplně mě to vtáhlo do světa zvířat a žasla jsem nad tím, jak je svět dokonalý a jak dobře je všechno vymyšleno.

30.08.2020 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Dobrá klasika. Příběk byl dobrý, postavy též, styl mluvy... Jen nechápu ten konec, nijak dobrý, ani poučný, nevím. Přesto se mi kniha moc líbila. Pro divadelní hry mám prostě slabost.

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Naprosto úžasná, strhující knížka s fantasticky originálním příběhem. Kniha mě nadchla. Při čtení jsem mnohdy napětím ani nedýchala a přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh byl úžasný. Ostatní vsuvky byly také skvělé a design taky. Na této spisovatelce oceňuji, jak dokonale dokáže čtenáři zrychlit tep a jak bezvadně dokáže popsat akční a bojové scény. Prostě úžasné.

Mluvčí Mluvčí Traci Chee

(SPOILER) Druhý díl mě strašně zklamal. Příběh byl o ničem, postavy byly spíš špatné. Opravdu se mi líbilo jen dozvídání se pravdy o Lučištníkově minulém životě a příběhy o pirátech. Musím ještě podotknout, že ač nejsem nijak zaujatá a toto téma jinak moc neřeším, vadila mi ta očividná propaganda LGBT. Cpát to do každého koutu této knihy bylo opravdu zbytečné a možná díky tomu mě celkově příběh znechutil, protože to tam bylo vloženo dost násilně. Taky nechápu složité vztahy mezi nejlepšími kamarády, kteří se navzájem střílí. Psychologicky by se to dalo popsat, ale na to už autorka zjevně nestačí, takže jako některé jiné pasáže to zde bylo nepatřičné a nepochopitelné.

30.08.2020 1 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Není divu, že je tato velice chytrá knížka celosvětově tak uznávaná a oblíbená. Hemží se to v ní velice chytrými, mnohdy dojemnými a hlavně pravdivými postřehy a nápady a já jsem po dočtemí měla opravdu dobrý pocit. Krásná, milá, do duše mluvící knížka, na jejíž popis mě stále dokola napadá slovo chytrá. Opravdu chytrá. Úžasné je, že je to spíše dětská knížka, ale zalíbení v ní najde i většina dospělých.

Řeka, která teče pozpátku Řeka, která teče pozpátku Jean-Claude Mourlevat

Hlavně první polovina knížky mi padla do noty. Měla jsem chuť na lehké, hezké fantasy a dostala jsem hezké, lehké fantasy, v němž se mi neuvěřitelně líbil vymyšlený svět. Nebylo to dokonalé, ale sovělé a strhující určitě ano.

Dva životy pana Perla Dva životy pana Perla Timothée de Fombelle

Krásná originální pohádka, veice propletená, jak je to u Fombella zvykem. Kniha mě úplně vtáhla do děje a totálně mě pohltila, jako bych tam byla. Moc se mi to líbilo.

30.08.2020 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Klasika, kterou jsem v dětství milovala. Později už mě tolik nenadchla, ale základ mého malého já se nezapře a stále tahle knížka v mém životě zaujímá zasadní místo.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z nejvtipnějších knih, jaké jsem kdy četla. Toto nezaměnitelné, strhující, vtipné a nesmírně originální vyprávění jsem měla přečtené během chvilky a nejradši bych si ho přečetla znovu.

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Už to bylo slabší, jak příběhem, tak vtipem, ale stále si myslím, že jako doplnění od jiného autora je to dost dobré.

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Nádherný příběh. Chytrý, dojemný, úžasný. Nemám, co dodat, tuhle knížku by si měl přečíst každý.

30.08.2020 5 z 5

Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky John Grisham

Tento výběr mi sednul. Konečně to bylo zase něco jiného, jak příběhem, tak stylem psaní.