ImGinny ImGinny komentáře u knih

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

(SPOILER) Krásné, skvělé, úžasné. Začínám tuhle autorku zbožňovat.

A teď trocha kritiky.

Kazi a Jase. Lia a Rafe. Velice, velice podobné postavy. Což ale není úplně kritika, jen takový postřeh.

Během čtení jsem si značila (byla to e-kniha, takže klid) některé části, čímž naznačuji, jak moc předvídatelný děj byl. Hrozně, hrozně moc.
Též zaměňování kordu a meče.
Vytáhl kord, sekl a vrátil zakrvavený meč do pouzdra? Eh.

Navzdory tomu všemu převažují plusy, takže nezbývá nic jiného, než dát 5/5.

S autorkou jsem ještě neskončila.
...Pokud teda neskončila ona :)

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Skvělé, skvělé, skvělé.

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

(SPOILER) Jelikož jsem se do Kronik Pozůstalých pustila až po Zlodějské duologii, poznávala jsem některé postavy (lapání po dechu při jméně Kaden :D) a tudíž už věděla, jak to s nimi dopadne (a že mám chuť si nafackovat!). Postavy vážně fajn (což je... fajn :D) Docela nepředvídatelné, až na některé části (Waltherův bandalír? Ne, vážně?), plné zvratů.

Naprosto se líbilo.

5/5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Další úžasně přeslazený díl od Jenny Hanové.
S tímhle tempem brzo dostanu cukrovku.

Opravdu se musí Lara Jean s Peterem 5x rozejít?

Nezklamaná, nenadšená.
3/5

19.05.2020

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

(SPOILER) Pane. Bože.
Ale ne, ale ne, ale ne.
Rozhodně bych neřekla, že Lara Jean je ,,bláznivě zamilovaná" do Petera, jak je to v anotaci.
Mimochodem - vysvětlete mi někdo, o co v tý knížce vážně jde.

Lara Jean se chce s Peterem rozejít kvůli té úžasné radě její matky, na které už ztroskotali Margo a Josh. A trvalo skoro tři sta stránek, než Peter řekl, že na tom nesejde. Jako cože? Tak to jsme nemuseli vůbec číst.

Tenhle díl byl docela zbytečný. Ona se ho snaží odstrčit, i když je do něj ,,bláznivě zamilovaná - no tak mi to teda rozhodně nepřišlo, bylo to, jako by se ho snažila zbavit a on ne a ne odejít z jejího života.
S Hanovou se touto knihou loučím.

1,5/5

19.05.2020 1 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Takže. Při čtení knížky jsem měla pocit, že autorka vyloupila cukrovary.

Sama na takovéhle slaďárny moc nejsem, ale budiž.
Neskutečně mě štvalo chování Lary Jean. Byla naivní, dětinská, někdy mi přišla hloupá. Občas jsem se pozastavila nad jejím přemýšlením - Lara Jean byla taková malá... primadona, když to tak řeknu.
Sérii plánuju dočíst, ale nějak extra se mi to nelíbilo.

3,5/5

19.05.2020

Strýček chameleón Strýček chameleón Josef Kučera

Fajn knížka, četla jsem ji jedním dechem :)

09.05.2020 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Báječný. Ještě jsem ani nedočetla Tanec a už jsem objednávala Přísahu, aby mi nic neuniklo. (Což mi ale bylo stejně houby platné, protože jsem musela čekat CELÉ DVA DNY, než přišla :D) Byla plná nečekaných zvratů, které bych nevymyslela, ani kdyby ze mě kůži stahovali. Budu se těšit na další tvorbu autorky. Božské.

27.04.2020 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

(SPOILER) U tohohle příběhu to bylo trochu tak, že jsem se do čtení musela nutit. Teda, skoro celou knihu, až na konec. A u toho jsem brečela, hlavně u Matea. A přestože název mluví dost jasně, stejně si člověk myslí, že Roofe a Mateo té přežijou, že budou výjimka, že prostě... Ale ne. Jasně že ne.

24.04.2020 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

(SPOILER) Páni. Tohle byl ten typ knížky, u který umíráte napětím. Dan Brown umí napsat knihu tak, aby jste v hlavě měli pořádný guláš a nevěděli, jaké věci pochází z jeho hlavy a které jsou naopak faktem. Mám-li knihu srovnávat s filmem, (a to jaksi musím udělat, protože jsem jako první viděla film), přijde mi poněkud divné, že v knize poslední kardinál umírá, kdežto ve filmu ho Langdon zachrání. Ale bavilo mě to, opravdu, proto nemůžu nic víc než doporučit.

20.04.2020 5 z 5

Má chudinka Jane Má chudinka Jane Cynthia Hand

Dle mého názoru... To bylo o dost slabší než Má Lady Jane od stejných autorek. Děj byl hrozně nabitý, jeden zvrat za druhým, na můj vkus možná až moc. Hvězdičku za to, že jsou tu ,,útržky" z Harryho Pottera a Pána prstenů :D

,,Obávám se, že Le Livre de l'esprit errance je nemožné získat, mon chéri." Paní Rochesterová sklopila oči. ,,Wellington ji má ukrytou v podzemní komnatě, jejíž vchod střeží tříhlavý pes, následuje pád do smrtících šlahounů ovíjivé rostliny, pak obří šachovnice s figurami v životní velikosti, kde se hraje na život a na smrt, a odtud projdete do zamčené místnosti, kde poletují stovky okřídlených klíčů, a nakonec je tam zrcadlo..."

,,Je můj. Je to můj prsten," opáčil král. ,,Můj milášek!"

:D :D :D

14.04.2020 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Anglické dějiny s kapkou šílenství? Jo, přesně to splňuje tahle knížka. Super oddechovka, nic vtipnějšího jsem dlouho nečetla. (Jestli vůbec někdy něco četla.) Tohle byla bomba.

13.04.2020 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Fajn. Tak na začátek... Samotné by mi dost trvalo poznat, že je to retelling Krásky a zvířete (Velké písmeno? Malé písmeno?) :D Do Rhena jsem se málem zamilovala sama a Lilith jsem si od samého začátku přála vlastní rukou uškrtit. Harper byla skvělá postava a strašně se těším na druhý díl, protože jsem zvědavá, jak to dopadne.
Co na to říct. Bylo to dokonalé.

06.04.2020 4 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Jestli se mi něco na týhle knížce líbilo, tím myslím něco netradičního - byly to stánky, na kterých bylo... Citáty? Úryvky z pohádek? Jo. Přesně to myslím. Autorčin styl psaní mi sedl. Postavy mi sedly. Fakt fajn knížka. A ještě víc fajn fantasy.

Ale připomeňte mi... V jakém že století se to odehrává? Na to jsem dosud nepřišla :D

06.04.2020 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tak. Myslím, že jsem dosud nečetla lepší styl romantiky. Knížka byla neuvěřitelně čtivá, krásná a... Co si budem povídat, mírně depresivní. I když Juliet byla hooodně citlivá, byla fajn, stejně jako zranitelný drsňák Declan. Ale dlouho jsem se na ni těšila a rozhodně nelituju, bylo to skvělé.

06.04.2020

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Je pravda, že tím, jak si knihu všichni chválili, jsem měla vysoké očekávání. Ale i když anotace se mi líbila, děj mi moc nesedl a, jaksi, více než přežití v lese mě bavily pasáže, které se odehrávaly v okrese. 2/5*

29.03.2020 1 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Tak je samozřejmě pravda, že jsem čekala... Co jsem vlastně čekala? No, tak ze začátku rozhodně ne to, že Hadley umře a zase se probudí :D Jinak ale byla knížka krásná, obě hlavní postavy mi naprosto sedly a skončilo to taky hezky. Co víc si přát? Rozhodně doporučuju :)

27.03.2020 5 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Miluju středověké fantasy a tohle rozhodně nebyla špatná volba. Velmi čtivá, originální a napínavá kniha plná zvratů, avšak některé věci byly DOST předvídatelné. Doporučuju a těším se na další díl.

25.03.2020 4 z 5

Kam zmizela Anna Kam zmizela Anna Lenka Juráčková

Četla jsem ji už dávno, ale vím, že mě moc bavila. Asi bych na místě Adama udělala to samé ;)

27.01.2020 5 z 5

Obrázky z moderních československých dějin (1945–1989) Obrázky z moderních československých dějin (1945–1989) Jiří Černý

Hodně složité čtení, ale líbilo se mi. Na některých místech mi to připadá trochu nevysvětlené a trochu zmatené, na druhé straně jsou tam ale některé věci krásně vystvěleny, např.: Bratři Mašínové. A nádherně ilustrované.

27.01.2020 5 z 5