Kam zmizela Anna

Třináctiletý Adam pomáhá tátovi s úklidem v domě, který rodina nedávno koupila. Dům je starý a bude potřebovat mnoho oprav, má však v sobě něco nezvykle tajemného. A skutečně, Adam v nenápadném úkrytu za skříní objeví zvláštní fotografii s věnováním, která pochází z roku 1946. Následně se rozjede pátrání po klukovi z fotky a dívce, do níž se tehdy zamiloval. Podaří se zjistit, jaké byly jejich další osudy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295862/kam-zmizela-anna-9uP-295862.jpg 4.223
Literatura česká, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Kam zmizela Anna

ImGinny

Četla jsem ji už dávno, ale vím, že mě moc bavila. Asi bych na místě Adama udělala to samé ;)

broskev28
29.09.2019

Nevím, jak dětem, ale mně se tenhle příběh líbil moc. Bydlím také v oblasti, která se dodnes označuje jako Sudety. Celý svůj život jezdím kolem domu, který mi připadá podobný tomu dobrotickému - už jako dítě jsem si představovala, co bych asi mohla najít při toulkách po zarostlé zahradě, a jak to asi vypadá v domě samotném . . .
Nikdy jsem se však nedostala k tomu, abych to zjistila, a až teď mi došlo, že jsem si to mohla sama vymyslet, jako zajímavý příběh. Jenže nejsem spisovatelka, takže jsem moc ráda, že to Lenka Juráčková udělala za mě - líp bych to určitě nesvedla. Líbilo by se mi, kdyby i ten "můj" dům vypadal uvnitř tak jako ten dobrotický: střízlivě a nepřeplácaně, starobyle a přitom vkusně. No a kdyby se tam navíc objevila i tajemná fotografie, to by přece bylo úplně skvělé!
P.S. Ale když jsem pátrala po obci Dobrotice, jsem zmatená. Seitendorf v Sudetech, to je dnes obec Životice u Nového Jičína (přitom Nový Jičín je bydliště autorky), na satelitní mapě na vás přímo vyskočí restaurace Obecník. Vesnice jménem Dobrotice jsou sice v naší republice hnedle dvě (tedy jsou to spíš části nějaké obce - jedna u Kroměříže, druhá u Klatov), ale ani jedna nenesla kdysi jméno Seitendorf a nebyla součástí Sudet. Takže tajemno pokračuje . . .

Svica
29.07.2019

Krátký, dětský, detektivní příběh. Milé čtení.

Greena
06.01.2019

Adam, kterému je třináct let s rodinou přijedou do Dobrotic, kde si koupí starý dům se zahradou. Celá rodina se pustí do jeho vyklízení a opravování. No a právě při takovém úklidu objeví za starou skříní zvláštní fotografii s věnováním z roku 1946. Adam se pustí do pátrání, aby zjistil, kdo je na fotografii i kdo věnování napsal. Na fotografii je vyfocený kluk s tahací harmonikou a na špatně čitelné zadní straně vzkaz. Adam ve staronovém domě prožije nejedno dobrodružství a pátrání po historii fotografie bude také napínavé.
Kam asi Anna zmizela…

čika
01.12.2017

Knihu je asi potrebné hodnotiť z hľadiska jej cieľovej skupiny a tou sú deti, takže príbeh, jazyk a vizuál na jedničku. Samozrejme by bolo fajn rozvinúť pátranie napr. do Nemecka, ale pozerajme na príbeh naozaj reálne :-)

triatlet
04.08.2017

Zavádějící název. Příběh chce odkrývat tajemství, ale nakonec pouze naznačuje.
Autorka asi zná Dobrotice dobře. Škoda, že od nosného tématu odbočuje ke sportovním tréninkům nebo ke sklizni třešní v září.

milan.krimsky
22.07.2017

Pěkná oddychová kniha pro děti a mládež o tajemné fotce a roku 1946

popeluška
13.07.2017

Pěkný příběh. Moje druhá kniha od autorky a jsem velmi spokojená. Milé a nádherné čtení pro letní odpoledne :-)

Honzíkova cesta
Honzíkova cesta