Kam zmizela Anna

Třináctiletý Adam pomáhá tátovi s úklidem v domě, který rodina nedávno koupila. Dům je starý a bude potřebovat mnoho oprav, má však v sobě něco nezvykle tajemného. A skutečně, Adam v nenápadném úkrytu za skříní objeví zvláštní fotografii s věnováním, která pochází z roku 1946. Následně se rozjede pátrání po klukovi z fotky a dívce, do níž se tehdy zamiloval. Podaří se zjistit, jaké byly jejich další osudy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295862/big_kam-zmizela-anna-9uP-295862.jpg 4.231

Kniha Kam zmizela Anna

Knihomolka506

Adam se s rodinou stěhuje do jiného města. Myslí si, že vše nové bude nudné, ale vyjde najevo, že to někdy nemusí být až tak úplně pravda. Při prvním úklidu s taťkou najde za skříni fotku kluka s datem. Ve stejné místnost objeví fotku mladé holk. Jak ty dva ovlivnil život po druhé světové a odsun sudetských Němců? Návrat v čase začíná...

Nielada
29.06.2020

Kniha mě okouzlila. Je to taková výtečná pralinka, která se rozplývá na jazyku po celou dobu čtení. Příběh je dojemný i veselý zároveň, poetický, praštěný, roztomilý, hluboký a přesto tak obyčejný. Moc a moc doporučuji!

Lucieopice
21.06.2020

Hezký den ! Tato knížka je velice dobrodružná, vtipná a je prostě super. Doporučuju. Hezký zbytek dne.

ImGinny
27.01.2020

Četla jsem ji už dávno, ale vím, že mě moc bavila. Asi bych na místě Adama udělala to samé ;)

broskev28
29.09.2019

Nevím, jak dětem, ale mně se tenhle příběh líbil moc. Bydlím také v oblasti, která se dodnes označuje jako Sudety. Celý svůj život jezdím kolem domu, který mi připadá podobný tomu dobrotickému - už jako dítě jsem si představovala, co bych asi mohla najít při toulkách po zarostlé zahradě, a jak to asi vypadá v domě samotném . . .
Nikdy jsem se však nedostala k tomu, abych to zjistila, a až teď mi došlo, že jsem si to mohla sama vymyslet, jako zajímavý příběh. Jenže nejsem spisovatelka, takže jsem moc ráda, že to Lenka Juráčková udělala za mě - líp bych to určitě nesvedla. Líbilo by se mi, kdyby i ten "můj" dům vypadal uvnitř tak jako ten dobrotický: střízlivě a nepřeplácaně, starobyle a přitom vkusně. No a kdyby se tam navíc objevila i tajemná fotografie, to by přece bylo úplně skvělé!
P.S. Ale když jsem pátrala po obci Dobrotice, jsem zmatená. Seitendorf v Sudetech, to je dnes obec Životice u Nového Jičína (přitom Nový Jičín je bydliště autorky), na satelitní mapě na vás přímo vyskočí restaurace Obecník. Vesnice jménem Dobrotice jsou sice v naší republice hnedle dvě (tedy jsou to spíš části nějaké obce - jedna u Kroměříže, druhá u Klatov), ale ani jedna nenesla kdysi jméno Seitendorf a nebyla součástí Sudet. Takže tajemno pokračuje . . .

Svica
29.07.2019

Krátký, dětský, detektivní příběh. Milé čtení.

Greena
06.01.2019

Adam, kterému je třináct let s rodinou přijedou do Dobrotic, kde si koupí starý dům se zahradou. Celá rodina se pustí do jeho vyklízení a opravování. No a právě při takovém úklidu objeví za starou skříní zvláštní fotografii s věnováním z roku 1946. Adam se pustí do pátrání, aby zjistil, kdo je na fotografii i kdo věnování napsal. Na fotografii je vyfocený kluk s tahací harmonikou a na špatně čitelné zadní straně vzkaz. Adam ve staronovém domě prožije nejedno dobrodružství a pátrání po historii fotografie bude také napínavé.
Kam asi Anna zmizela…

čika
01.12.2017

Knihu je asi potrebné hodnotiť z hľadiska jej cieľovej skupiny a tou sú deti, takže príbeh, jazyk a vizuál na jedničku. Samozrejme by bolo fajn rozvinúť pátranie napr. do Nemecka, ale pozerajme na príbeh naozaj reálne :-)

Honzíkova cesta
Honzíkova cesta