Kam zmizela Anna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třináctiletý Adam pomáhá tátovi s úklidem v domě, který rodina nedávno koupila. Dům je starý a bude potřebovat mnoho oprav, má však v sobě něco nezvykle tajemného. A skutečně, Adam v nenápadném úkrytu za skříní objeví zvláštní fotografii s věnováním, která pochází z roku 1946. Následně se rozjede pátrání po klukovi z fotky a dívce, do níž se tehdy zamiloval. Podaří se zjistit, jaké byly jejich další osudy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295862/kam-zmizela-anna-9uP-295862.jpg 4.228
Žánr
Literatura česká, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Kam zmizela Anna

Přidat komentář
Nielada
29.06.2020

Kniha mě okouzlila. Je to taková výtečná pralinka, která se rozplývá na jazyku po celou dobu čtení. Příběh je dojemný i veselý zároveň, poetický, praštěný, roztomilý, hluboký a přesto tak obyčejný. Moc a moc doporučuji!

Lucieopice
21.06.2020

Hezký den ! Tato knížka je velice dobrodružná, vtipná a je prostě super. Doporučuju. Hezký zbytek dne.


ImGinny
27.01.2020

Četla jsem ji už dávno, ale vím, že mě moc bavila. Asi bych na místě Adama udělala to samé ;)

broskev28
29.09.2019

Nevím, jak dětem, ale mně se tenhle příběh líbil moc. Bydlím také v oblasti, která se dodnes označuje jako Sudety. Celý svůj život jezdím kolem domu, který mi připadá podobný tomu dobrotickému - už jako dítě jsem si představovala, co bych asi mohla najít při toulkách po zarostlé zahradě, a jak to asi vypadá v domě samotném . . .
Nikdy jsem se však nedostala k tomu, abych to zjistila, a až teď mi došlo, že jsem si to mohla sama vymyslet, jako zajímavý příběh. Jenže nejsem spisovatelka, takže jsem moc ráda, že to Lenka Juráčková udělala za mě - líp bych to určitě nesvedla. Líbilo by se mi, kdyby i ten "můj" dům vypadal uvnitř tak jako ten dobrotický: střízlivě a nepřeplácaně, starobyle a přitom vkusně. No a kdyby se tam navíc objevila i tajemná fotografie, to by přece bylo úplně skvělé!
P.S. Ale když jsem pátrala po obci Dobrotice, jsem zmatená. Seitendorf v Sudetech, to je dnes obec Životice u Nového Jičína (přitom Nový Jičín je bydliště autorky), na satelitní mapě na vás přímo vyskočí restaurace Obecník. Vesnice jménem Dobrotice jsou sice v naší republice hnedle dvě (tedy jsou to spíš části nějaké obce - jedna u Kroměříže, druhá u Klatov), ale ani jedna nenesla kdysi jméno Seitendorf a nebyla součástí Sudet. Takže tajemno pokračuje . . .

Svica
29.07.2019

Krátký, dětský, detektivní příběh. Milé čtení.

Greena
06.01.2019

Adam, kterému je třináct let s rodinou přijedou do Dobrotic, kde si koupí starý dům se zahradou. Celá rodina se pustí do jeho vyklízení a opravování. No a právě při takovém úklidu objeví za starou skříní zvláštní fotografii s věnováním z roku 1946. Adam se pustí do pátrání, aby zjistil, kdo je na fotografii i kdo věnování napsal. Na fotografii je vyfocený kluk s tahací harmonikou a na špatně čitelné zadní straně vzkaz. Adam ve staronovém domě prožije nejedno dobrodružství a pátrání po historii fotografie bude také napínavé.
Kam asi Anna zmizela…

čika
01.12.2017

Knihu je asi potrebné hodnotiť z hľadiska jej cieľovej skupiny a tou sú deti, takže príbeh, jazyk a vizuál na jedničku. Samozrejme by bolo fajn rozvinúť pátranie napr. do Nemecka, ale pozerajme na príbeh naozaj reálne :-)

triatlet
04.08.2017

Zavádějící název. Příběh chce odkrývat tajemství, ale nakonec pouze naznačuje.
Autorka asi zná Dobrotice dobře. Škoda, že od nosného tématu odbočuje ke sportovním tréninkům nebo ke sklizni třešní v září.

1