iLuciferie iLuciferie komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Musím přiznat, že si knížku z dětství vůbec nepamatuji, ale pro malé děti je to pěkné čtení.

18.01.2022 5 z 5

Poklad Černého delfína Poklad Černého delfína Jaroslav Foglar

Pamatuji si, ze se mi knížka jako dítěti hrozně líbila, nicméně teď s odstupem asi 25 let (?) jsem zjistila, že si ji prakticky vůbec nepamatuji, takže pro mě příběh mohl být skoro stejně napínavý jako tenkrát. (Formu nehodnotím, ta mi jako dospělému celkem vadila, ale jako knížku pro děti ji velmi oceňuji i teď mimo “cílovku”.)

06.01.2022 4 z 5

Infekce Infekce Robin Cook

Mně prostě ty díly s Jackem a Laurií (nevím proč) nesedí. Vždy jim dám ještě jednu šanci, ale prostě to nějak není ono. Asi si budu muset dát zas nějakou Cookovu knížku mimo sérii...

28.12.2021 3 z 5

Strašidelný hotel Strašidelný hotel Wilkie Collins

Věřím, že ve své době to mohl být úspěšný příběh, ale musím říct, že mně moc nesedl. Fajn, že se na konci vše vysvětlí, ale i samotné vysvětlování mi přišlo nudné a styl vyprávění mi dojem vyloženě zhoršoval.

28.12.2021 2 z 5

Zaslepení Zaslepení Jørn Lier Horst

Ano i tato série mě baví. Za mě další super audiokniha k vaření :-)

13.12.2021 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Po knize jsem šáhla, jelikož jsem byla nadšena z Šesti vran a zajímalo mě něco víc o světě Grišů. Bohužel musím říct, že nemám pocit, že bych se zde dozvěděla něco víc, dokonce mi skoro přišlo, že je zde “prostředí” vlastně vykresleno mnohem méně a povrchněji než je tomu ve zmíněných Šesti vranách. Příběh jako takový je velmi naivní a moc mě nebavil. V sérii určitě pokračovat nebudu.

13.12.2021 2 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Tohle že je “jedna z nejúspěšnějších městských fantasy uplynulého desetiletí”?! No tak to bych nechtěla natrefit na ty méně úspěšné..
Styl vyprávění mi absolutně neseděl, hlavní hrdina není zrovna někdo, komu by člověk s nadšením fandil, “magický” svět je dost neuchopitelný, nijak moc vysvětlený a pro mě dost nepřitažlivý.
V půlce jsem vážně zvažovala, že knížku nedočtu, ale nakonec jsem se hecla a dočetla. V druhé půlce se děj konečně alespoň trošku rozjede, ale ani tak mi celkový dojem už nevylepšil.. Za mě opravdu velice slabé.

13.12.2021 1 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Po cizinci (kde se mi líbil styl střídání autorů, ale už ne příběh) jsem byla na Anonymitu upřímně zvědavá. Bohužel ani tento druhý společný počin mi nesedl. Nesympatické mi byly obě hlavní postavy a ani děj se mi nečetl ani zdaleka tak dobře, jak jsem u Ursuly zvyklá. Navíc po letošním přečtění (vyposlechnutí audioknihy) Dokonalé kořisti od Helen Fields (která je ovšem mnohem lépe napsaná - doporučuji), mi celý námět knihy přišel tak neskutečně podobný, že jsem v něm pro mě bohužel nenašla žádnou přidanou hodnotu.

11.12.2021 2 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Za mě rozhodně mnohem lepší než Duch domu Ashburnů. Ze začátku se mi sice moc nelíbila postava Toda, ale zbytek knížky se četl skvěle.

11.12.2021 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Za mě letošní druhá perla, na kterou jsem narazila díky čtenářské výzvě v žánru, který běžně nevyhledávám.
Po nedávno dočtené Smrtce jsem od knihy neměla až tak vysoké očekávání (má zde nižší hodnocení) a musím říct, že se mi Bez šance líbilo o mnohem mnohem víc než Smrtka!
Popisovaný svět mi zde nepřišel tak plochý a téma rozhodně hodné k zamyšlení i zpracování. Děj se od prvních stran četl sám a i hlavní hrdinové mi sedli. Jediné, co mi přišlo opravdu hodně neuvěřitelné je množství rodičů, kteří by se po 13-17ti letech výchovy svých dětí rozhodlo je nechat rozpojit. (A zároveň množství dětí, které by se za 13 let nebylo schopno naučit alespoň na nějakou dobu chovat tak, aby bylo před hrozbou rozpojení "v bezpečí".)

28.10.2021 5 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Mix Dana Browna (v žádném případě, jedinou podobnost, kterou jsem zaznamenala byly zmínky a nemožných hodinkách hlavního hrdiny..), Stiega Larssona (tady mě nenapadá vůbec nic) a A. C. Doylea (bohužel nemůžu posoudit, od něj jsem nic nečetla, ale velmi o tom pochybuji..)?! To bych tedy rozhodně netvrdila! A strhující ani extra originální mi to tedy také nepříšlo..
Za mě celkem průměrný příběh, který postupem času začíná být čím dál tím zdlouhavější, až se uplně utopí ve zbytečně nataženém konci.

27.10.2021 2 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Milý i když tak nějak místy i náročný příběh - musím říct, že mě z Anniných monologů občas bolela hlava.

06.10.2021 3 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Ano, knížka měla vše, co lze od pana Kinga očekávat, ale i přes to mi tam nějak něco chybělo..

06.10.2021 3 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Za mě rozhodně jedna z lepších detektivek (zejména těch severských) - žádné přehnané nechutnosti, žádní neuvěřitelní akční hrdinové, jen zajímavý, dostatečně napínavý příběh, odvyprávěný sympatickými postavami.
Poslouchala jsem jako audioknihu, jejíž zpracování mi tentokrát velmi sedělo (koukám, že před dvěma lety jsem k audio zpracování prědchozího dílu měla výhrady, ale tentokrát jsem si načtení opravdu užívala).

02.10.2021 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Autorka píše čtivě, forma, střídání postav i celková nálada mi velice seděla. Uplně mi však neseděl životní příběh (nemyslím část výzkumu) Alice, který mi celkový dojem dost kazil (několikrát jsem si během čtění říkala, že mi ta linie v něčem připomíná Hartlovu Veroniku z Okamžiků štěstí). Veliké plus nicméně za zajímavé informace o slonech, které by měly být dle doslovu autorky založeny na skutečných studiích, a hlavně za závěr (resp. pointu příběhu), který mi celkový dojem z knihy naopak dost pozvedl.

23.09.2021 3 z 5

Alexandrijská knihovna Alexandrijská knihovna Steve Berry

Autor píše hodně čtivě, to se mu rozhodně nedá upřít. Nicméně za mě oproti prvnímu dílu slabší. Politická linka byla opravdu vyčerpávající a i "hlavní zápletka" vlastně zklamáním.

04.09.2021 3 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Od kdy se p. May přeorientoval na růžovou knihovnu?! Za mě tedy velké zklamání.

19.08.2021 1 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Příběh jako takový mě celkem bavil, mělo to spád i zajímavý filosofický přesah, v druhé půlce byl děj místy hodně napínavý a konec mi přišel vydařený. Také musím ocenit, že po přečtení nemám pocit, že musím urychleně číst druhý díl, což mi přijde sympatické - tím myslím zejména to, že kniha, resp. její konec, není jen tahákem na další díly, ale za mě by mohla klidně stát i samostatně, což už je dnes docela vzácnost.
Co je pro mě ale velké ALE tohoto počinu je plochost/nedomyšlenost/nerozpracovanost světa, ve kterém se děj odehráná. Přišlo mi vlastně dost rušivé a nedotažené, že autor prakticky nic nevysvětlí a všude se jako "deus ex machina" jen zmíní "toto a toto a toto a vlastně všechno vyřešil Nimbus".. Jednou ano, možná i dvakrát, ale tolikrát.. Není to trošku škoda?..

06.08.2021 3 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Paní Marsons prostě umí psát čtivě. Ano, na koncích kapitol je vidět, jak děj schválně napíná, ale to jí ráda odpustím. Téma nadaných dětí mi přišlo zajímavé, jsem ráda, že se autorka snaží přijít vždy s nějakou novou oblastí zájmu. Linie s Pennem mě nijak nerušila a osobně jsem zvědavá, jestli se ještě v dalších dílech potkáme i s Fiffy..

28.07.2021 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Příběh zajímavý, i když úplný závěr mi ho trošku zkazil. Co mi ale příběh zkazilo víc, bylo zpracování, které mi tedy bohužel vůbec nesedělo..

18.07.2021 3 z 5