icezero icezero komentáře u knih

Eragon Eragon Christopher Paolini

první tři díly téhle série jsem kdysi dostal jako komplet k narozeninám, fantasy literatura je asi moje nejoblíbenější. A hned jsem se začetl.
první díl mi přijde jako pohádka a ač rozhodně nejsem v dětském věku, rozhodně můžu říct že se mi líbil a celou sérii můžu doporučit. I když je pravda, že občas by člověk hlavního hrdinu praštil. Ale to pro mě vyvažuje celý svět, který v tomto díle autor vytvořil

29.02.2020 4 z 5

Černá neděle Černá neděle Thomas Harris

po pravdě jsem od knížky čekal víc, především díky zkušenosti doktorem H. L. Snad je to tím, že každý nějak začínal...
samotná kniha tak nějak neurazí ani nenadchne, občas se děj strašlivě táhl, občas to ubíhalo a samotné zakončení bylo, aspoň tedy pro mě, tak nějak očekávané. snad i proto dávám 50%

28.01.2020 2 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Co vlastně říct, kdyz už je v předchozích komentářích prakticky všechno. A.Christie je jednou z nejlepších autorek a série s Poirotem se dočkala mnoha finálových zpracování. Tuhle knížku jsem opět četl až po shlédnutí filmu, ale i tak mě bavila hodně a při čtení mi někde v podvědomí lítaly obrázky z filmu. Vlastně to není zase tak špatná kombinace - napřed film a pak knížka :)

25.12.2019 4 z 5

Když Duben přichází Když Duben přichází Jaroslav Foglar

asi už nejsem ta správná věková skupina, pro kterou je kniha nepochybně určena. Takže moje pocity z ní jsou podobné jako u ostatních. Foglarovky jsem četl jako poněkud mladší a dnes už to není úplně můj šálek kávy, ale z nostalgie jsem přelouskal i tuhle. Takhle svět prostě nefunguje...

04.11.2019 1 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Kdysi jsem sledoval jeho blog a tak jsem přečetl i tištěnou podobu příběhů. Vlastně mi ani nevadily ty příšerný očirvoucí kombinace písmen, které jinde než v Ostravě považují za hrubky... třeba slovo řyzek mě vyloženě rozesmálo.
Jenže co jiného čekat od takhle lehkého čtení, takže vlastně úplně v pohodě. Docela by mě zajímalo, kdo za tím blogem ve skutečnosti stál

04.11.2019 2 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Co říct... Postupem času mi přišlo stále reálnější autorovo označení za brakovou literaturu. Konec byl vlastně očekávaný, jen ta cesta k němu mi přišla zbytečně dlouhá a uměle natahovaná. Čtvrtý díl už rozhodně neeee

07.02.2024 1 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

podle mě autor drží laťku nastavenou prvním dílem, o kterém sám říká to co říká. Podle mě je knížka odpočinkovým čtením, které slušně ubíhá a vlastně se u něj nemusí přemýšlet. Jenže k přemýšlení stejně není určena, takže proč ne

13.01.2024 2 z 5

Do pekel Do pekel Nicholas Sansbury Smith

V rámci toho, co už jsem v tomto šálku kávy přečetl jde o poměrně čtivý a příjemný průměr. Stránky ubíhaly a pak byl najednou konec.
Že jsou některé části trošku nelogické, viz poznámky přede mnou, mi vlastně ani nevadilo... je to přece sci-fi a přišlo mi lepší řídit se heslem skáčete pro budoucnost lidstva, než to že by lidstvo muselo být dávno v lepším případě poněkud zdegenerované, nebo ve stavu zombíků.
Takže třeba vyjde pokračování

01.10.2023 3 z 5

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Z příběhu mam trošku rozporuplné pocity. Začátek super, ale postupem stránek mi uz to tak skvělý nepřišlo. Možná je to ale dobou kd kniha vznikla, v dnešní době mi přijde, že příběh by šel rozhodně rozvést o dost vic do jiných směrů

11.08.2023 2 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Nápad rozhodně zajímavý... V každé skolbi třídě byl nepochybně nějaký outsider, pokud si pak chce vyřizovat staré účty asi by to takhle mohlo dopadnout. Jen ten hlavní "hrdina" mi nebyl tak úplně sympatický. Nějak mi proste tenhle detektivní génius co na všechno přijde sám a hraje si na vlastním písečku nesedí. Reálně by to takhle určitě nefungovalo.
Jen to finále mi už přišlo vyloženě nepravděpodobné

03.08.2023 2 z 5

Ostří oceli Ostří oceli Miroslav Žamboch

Krom pár povídek v někdejší Ikarii asi moje první setkání s autorem. Povídky mi tak trošku připomínají Zaklínače, nedá se říct zda lepší nebo horší, prostě jiné i stejné jen v trošku jiném prostředí. Malinko mi ke konci vadilo to, že dějová linka povidek je dost jednotvárná. Ale na druhou stranu, každá povidka tu linku pak rozvíjí jinak. Takže vlastně proč ne

13.07.2023 2 z 5

Kruan ze Žluté planety Kruan ze Žluté planety Vlastislav Toman

Kruana a jeho příběhy stejně jako pana Tomana si pamatuju ještě z dob ABC. Tohle byl hodně milý návrat do někdejších dob

16.06.2023 4 z 5

Požár Národního divadla aneb příliš mnoho náhod Požár Národního divadla aneb příliš mnoho náhod Miroslav Ivanov

Jako souhrn historických poznatků za mě dobré dilo. Problém pro me je v tom, ze dnes uz stejně nikdo nezjistí pravou příčinu požáru a vždycky to bude spíš snůška hypotéz a nepodložených úvah. Aspoň takový pocit mám z této knihy já. Je to moje druhé a nespíš taky poslední setkání s panem Ivanovem.
Možná ze sem naivně čekal něco vic než brnkání na racionální struny, kterého nepochybně bylo v oné době až příliš a proto snad vyšetřování požáru Zlaté kapličky skončilo tak jak všichni víme

16.04.2023 2 z 5

Stíny nad Notre Dame Stíny nad Notre Dame Herbert Schauer

Skvěle napsaná kniha s příběhem na pozadí vývoje, začátku až po konec valky ve Francii. Právě z toho pozadí příběhu se člověk dozví spoustu dalších informací o tom, jak fungovala a možná že i stále funguje zpravodajská síť tajných organizací. Ten konec byl pro mě sice trošku očekávaný, ale i tak hodnotím lépe než spoustu dalších knih s válečnými příběhy

25.12.2022 5 z 5

Jama a kyvadlo Jama a kyvadlo Edgar Allan Poe

Jde vidět, že pro správné vykreslení situace někdy může stačit jen pár stránek. Zajímavý pohled do myšlenek a psychiky odsouzence na smrt s poněkud nečekaným koncem. Za mě rozhodně plný počet hvězdiček

16.12.2022 5 z 5

Třetí moc Třetí moc Clark Darlton

Ke knize, nebo spíš sešitku jsem se dostal skoro náhodou při uklízení knihovny. Teprve po přečtení jsem zjistil, že je to začátek poměrně dlouhé série od nejrůznějších autorů. Tak snad se někde najde i pokračování

25.09.2022 3 z 5

Operace Stardust Operace Stardust Karl Herbert Scheer

25.09.2022 3 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Super nápad s pohledem do "zákulisí" školních spolků, kde mohou vzniknout dlouhé známosti, přátelství nebo i nepřátelství na celý život.
Jako detektivka dobrý, ale Kim mi trošku začíná připomínat pana Bonda... Jen pije kafe místo martini, ale taky přežije všechno

03.09.2022 3 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Za mě souhlas s tím, že první díl je lepší... I když ani tady sem se rozhodně nenudil. Děj příjemně utíká, tu a tam se objeví trošku černější humor, jen těch nechutných vrstev much na všudypřítomných mrtvolach mohlo být fakt trošku méně. Jo a trošku mi taky k celkovému stylu neseděl ten přeslazený závěr. Ale to může být jen můj pocit

16.03.2022 3 z 5

Dědičky Dědičky Andrzej Pilipiuk

možná zatím nejslabší díl z trilogie. Dost mě zaujal příběh alchymisty a taky ty alkoholický postavičky v Nových Kruševicích. Moničin příběh už mě tak nějak moc nechytil, ale otevřený konec přivádí k tomu, začíst se zvědavě do čtvrtého dílu (aspoň v mém případě), takže někdy příště

19.12.2021 3 z 5