Operace Stardust

Operace Stardust https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20305/mid_operace-stardust-iMo-20305.jpg 4 31 6

Píše se rok 1971 a je 19. července. V místě zvaném Nevada Field se připravují piloti California Academy of Spaceflight k prvnímu startu kosmické lodi s cílem přistát na Měsíci. Mezi piloty patřil major Perry Rhodan, kapitán Reginald Bull, kapitán Clark G. Flipper a poručík Dr. Eric Manoli. Při přistání na Měsíci zachytí neznámý signál. Po stopách tohoto neznámého signálu se dostanou k Arkonské kosmické lodi, která zde nouzově přistála. Nejvyšší člen posádky Crest trpí pro lidi léčitelným druhem leukémie a Perry Cresta dopraví na Zemi, aby jej vyléčili. Protože svět stojí před III. světovou válkou, s pomocí Arkonské techniky vybuduje Perry základnu na neutrálním území, v poušti Gobi. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Unternehmen Stardust

icezero
25.09.2022 3 z 5

Ke knize, nebo spíš sešitku jsem se dostal skoro náhodou při uklízení knihovny. Teprve po přečtení jsem zjistil, že je to začátek poměrně dlouhé série od nejrůznějších autorů. Tak snad se někde najde i pokračování

protokol
06.03.2019 4 z 5

krárke dobre a zaujímavé odporúčam

Polinius
17.02.2017 5 z 5

Nostalgických 5*.
První díl je jen takový pomalý rozjezd k velkému dobrodružství. Kdyby Perry vycházel knižně, tak tento první sešit je jen první desetinka knihy a těžko přece hodnotit knihu po pár stránkách.

MM1979
14.07.2016 5 z 5

Klasika klasik! Sehnat všech 394 dílů a nepřijít ve stánku o jediný byl boj a zážitek, na který rád vzpomínám. Od ledna 1995 vycházela u nakladatelství Ivo Železný (již neexistuje) původní klasická série Perry Rhodan od dílu 1 - Operace Stardust. Seriál byl ukončen roku 2002 dílem 394 – Bestie se probouzí. Cyklus: M-87, ale končí až dílem 399 (taky to mohl Ivo Železný ještě alespoň těch 5 dílů vydržet :-(), fanouškové tyto díly, a časem i další, sami přeložili :-)

honajz
25.01.2014 3 z 5

Trvalo mi zvyknout si na tempo začátku knížky, je totiž rozvláčné a popisy základny zcela zbytečné. Je nutné si uvědomit, kdy kniha vznikala, jaký byl skutečný kosmický program, a pak si tuto skutečnost promítnout do příběhu. Od přistání na Měsíci už se příběh rozjede, a i když nepřináší nic světoborného, pobaví, a docela na úrovni.

yerry
04.01.2012 4 z 5

Tieto zošity o Perry Rhodanovi mi už riadne dlho nečítané zapadaly prachom. Vždy som ich ako nečitateľný brak odkladal kdesi za ostatnú neprečítanú pulpovú literatúru. Keďže mám momentálne rozčítaný iný sci-fi románový cyklus, trochu náročnejší na sústredenia a chcel som si od neho trochu oddýchnuť, rozhodol som sa siahnuť na tento typ oddychovej literatúry. A myslím že som urobil dobre :-)

Táto časť sa dobre čítala, dej má rýchly spád, na pár stranách ľudstvo v zastúpení Perryho Rhodana po prvý krát pristane na mesiaci, nadviaže kontakt s mimozemskou civilizáciou, zistí, že krásne mimozemšťanky s červenými očami z civilizácie vyspelejšej o 4 stupne môžu mať tiež svoje vrtochy a pomocou malého strojčeka sa dá zabrániť jadrovej vojne. Pár vtipných hlášiek tiež dokreslí atmosféru. A koniec koncov aj poučenie, že pri preťažení 7 G nie je moc dobrý nápad vkladať jazyk medzi zuby, tiež nie je na zahodenie :-) Na plný počet * to síce nemá, tak dávam aspoň 4*

Karl Herbert Scheer
německá, 1928 - 1991