iceVS iceVS komentáře u knih

Temná aréna Temná aréna Mario Puzo

No... velmi chlapské... bylo tam samozřejmě hodně vznosných idejí, morálky, cti, touze po životě, ale asi mě to nijak moc nezasáhlo. A taky jsem se dost nudila, Kmotr to prostě není.
Ale ta rodinná hádka na začátku knihy, tak ta byla skvělá, to jsem se hodně bavila :-)

27.09.2023 4 z 5

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Nejdřív zklamání, doufala jsem, že to bude o Michaelovi. Ale vlastně to bylo úplně stejně skvělé jako linie rodu Corleone.
A nevydržela jsem to, pár stránek před koncem jsem se musela podívat, jak Turi dopadne. No... podle očekávání, samozřejmě...

24.09.2023 5 z 5

Sám mezi ženami - Kohoutí zápas Sám mezi ženami - Kohoutí zápas Aleš Vogel

Když se ze sobotní čtenářůprosté knihovny ozývá hlasitý smích, znamená to jediné... Knihovnici se dostal pod ruku pěkný Vogel... :-)

23.09.2023 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Vlastně mám neodbytný pocit, že nedokážu odlišit děj a postavy jednotlivých knih. I hlavní linie všech příběhů je víceméně stejná. A přesto jsem jednu každou knihu vdechla. A každý příběh ve mně zanechal poměrně neurčitý pocit, z části nelibosti, z části lítosti. Vždy stačilo tak málo...
Knihy, nad kterými prostě musíte přemýšlet.

20.09.2023 5 z 5

Život za životem Život za životem Kate Atkinson

Ufff...
Vesmír je pěna. Bublinka vedle bublinky. Vesmír vedle vesmíru. Život vedle života.
Fantazie autorky je bezbřehá. Na rozdíl od té mojí. Má nekreativní (leč systematická) duše by potřebovala na to množství životů a postav nejspíš nějaký hodně přehledný graf.
Vzdala jsem snahu ději porozumět a chápat, kde právě jsem a zhruba tak 7/8 děje už jsem se jen vezla.

Nicméně si nemyslím, že bych se pouštěla do další knihy této autorky.

17.09.2023 5 z 5

Iluze pravdy Iluze pravdy Michal Vaněček

Úplně nevím, co na to pan Kadeřábek...
Každopádně já tuhle knihu doslova vdechla.

Jen to asi nebyl právě nejvhodnější preparát na moji už tak značnou paranoiu.

14.09.2023 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Páááni, to byla slátanina...
Jak vylepšit podprůměrné dílko? Dejme tam ženu, matku, hrdinku-trpitelku. Zemřelého otce. Geniální děťátko. Mluvícího psa...
Kdyby to napsala sedmnáctiletá dívenka, pak budiž. Ale takhle fakt ne. Takový úbytek šedé kůry u mě ještě nenastal.

12.09.2023 1 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Smekám.
Absolutně chytlavý příběh. Ohníčky :-D
Bylo v tom asi úplně všechno. Veškeré emoce zhuštěné do jedné knihy. Až se mi po pár dnech pročistí hlava, najdu odvahu i na zbývající knihu této autorky.

12.09.2023 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Úžasný.
Naprosto mě uchvátil autorův civilní styl psaní. Místa a situace, kde by jiní dojili city až na krev, popsal pan Vaněček s lehkým odstupem a záleží jen na čtenáři, jak moc chce děj prožívat. Taková svoboda rozhodnutí při četbě i prožitku, to mám ráda.
Za vynikající nápad považuji použít výňatky z dobového tisku, alespoň mě to zlehka a naprosto automaticky usadilo do příslušné doby, což přesně potřebuju a vyhledávám.
Vážně úžasná a báječná knížka.
Jen zamyšlení. Vážně by rodiče chtěli po svých dětech slib vztahující se k majetku, kdyby jen z části tušili, jak moc jejich děti budou strádat a trpět? Jen vím, že já bych takového hrdinství, kterým "trpěli" oba bratři, schopna fakt nebyla.

08.09.2023 5 z 5

Chceš-li pobavit Boha, seznam jej se svými plány Chceš-li pobavit Boha, seznam jej se svými plány Michal Vaněček

Trhlík :-D

04.09.2023 5 z 5

Desátého prosince Desátého prosince George Saunders

Nejděsivější na tom je, že mi to přijde naprosto OK a normální...

Hláška "Na to ti sere holubice míru" se právě stala mou oblíbenou :-D

03.09.2023 5 z 5

Byl jiný než ostatní děti Byl jiný než ostatní děti Michal Vaněček

Jsem svolná autorovi věřit každé slovo. Náramně se mi trefil do vkusu.
Přirovnání ke Stoletému staříkovi naprosto sedí :-D

Skvělý, bavila jsem se.

01.09.2023 5 z 5

1089 a další parádní čísla: Matematická dobrodružství 1089 a další parádní čísla: Matematická dobrodružství David Acheson

Ztratila jsem se rychleji než jsem čekala :-)
Co si můžu ověřit s tužkou v ruce je OK, ale po pár stránkách už to bylo samý nekonečno :-)

30.08.2023 4 z 5

Volha Volha Karel Hynie

Ne.

Ve smyslu přečteného textu: "Ten ...pííííp mě neuvěřitelně ...píííp"

27.08.2023 2 z 5

Biblical: Metalová bible podle Roba Halforda Biblical: Metalová bible podle Roba Halforda Ian Gittins

Ďábelsky upřímná zpověď metalového Boha. Co k tomu dodat? Prostě jen Judááááássss :-)

A jdu si znova pustit Breaking the Law a United a ...

26.08.2023 5 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Autorka rozehrála velké množství příběhů v jedné knize. Hodně postav, hodně minulosti, hodně vztahů, hodně nepořádku na závěr...
A bylo to neuvěřitelně čtivý, krátký a rychlý kapitolky děj posouvaly kosmickou rychlostí.
Líbilo.

23.08.2023 5 z 5

Kdoule Kdoule Ivana Chřibková

Já jsem se moc bavila. Sice čtu stylem díl jedna a pak hned díl tři, takže mi chybí velká část Aniččina života, ale to s chutí doladím.
Líbilo se mi, jak Anička nerozpitvává vztah s přítelem, když na něj dojde řeč, vždy je to stylem "on řekl, on vymyslel, on udělal". Žádný zbytečný detaily, žádná zbytečná romantika.

22.08.2023 5 z 5

Zánik Empire Falls Zánik Empire Falls Richard Russo

Naprosto úžasná knížka. V průběhu čtení jsem zjistila, že je příběh zfilmován a do jedné z rolí je obsazen Paul Newman. Rázem se stal z podivína (ale podivíni tam vlastně byli všichni) oblíbenec a až mi bylo líto, že ho v ději není víc.
I překlad byl moc fajn. Tedy až na nešvar posledních let, čas příliš často nazrával a ženy tam neustále broukaly. To bylo dost na ránu.
Knížka, ke které se jistě ještě vrátím, přečetla jsem ji až příliš rychle, až "nazraje čas" chtěla bych si ji ještě pořádně vychutnat.

20.08.2023 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Přiznávám, fakt jsem byla náramně zvědavá, jak to celé dopadne. Takže si musím přiznat i to, že mě kniha bavila.
Prostě léto a lásky :-)

18.08.2023 5 z 5

Barrandov nezapomenutelní: Martin Frič Barrandov nezapomenutelní: Martin Frič Pavel Jiras

Naprosto neodolatelná kniha. Kdo by nemiloval krásného Maca?
Líbí se mi zpracování, spousta fotografií, skvělé popisky, víc než biografie je to pohled do filmařského života Martina Friče.
Mac byl prostě jen jeden jediný.

Jedna úúúúplně pod čarou. Velmi mě zaujala fyzická podoba Paĺo Bielika s Jiřím Štěpničkou...

16.08.2023 5 z 5