iceVS iceVS komentáře u knih

Velká Jizera - Orle Velká Jizera - Orle Roman Karpaš

Kniha je nejen o vodním toku, ale i o geologii, vegetaci, fauně... Pověsti i historky z čas minulých, spor o pramen...
A i když je to srdeční záležitost, tak tohle je prostě ta "Horní Jizera", ne ta moje...

21.05.2024 5 z 5

30denní plán na posílení středu těla 30denní plán na posílení středu těla Anabel Murchison

Ač výzvám imunní, ty fyzické občas dávám.
Tahle kniha se mi líbí. Jasná, přehledná, návodná. A i když to slovíčko nemusím, tak i motivující :-)

21.05.2024 5 z 5

Šest látek, které vám změní život Šest látek, které vám změní život David JP Phillips

Můj pocit je ten, že je to pár základních informací a mraky motivačních větiček...

21.05.2024 3 z 5

Šutry pod lupou Šutry pod lupou Marcel Vanek

Nádherná publikace. Odjakživa věřím, že kámen je bytost, byť mě učili, že je to část neživé přírody. Kámen a skály holt jen dýchají a žijí trochu pomaleji, no :-)

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Potvora, která si člověka omotá...

Jak přežít ve vesmíru Jak přežít ve vesmíru Colin Stuart

Pokud se tam zrovna nechystáte, tak velmi dobrá kniha. Hodně obrazového materiálu a textu akorát tak, aby se to dobře četlo a tu a tam i v hlavě uvízlo.
Spokojenost.

Má dcera Iveta Má dcera Iveta Miroslav Graclík

Móóóóóc informací o Ivetce.
Měla krásný rukopis.

21.05.2024 4 z 5

Jedna k jedný Jedna k jedný Jakub Guman

Prazvláštní divnoženy, které mě zprvu odpuzovaly a pak si mě svou jinakostí vlastně získaly :-)

21.05.2024 4 z 5

Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Caitlin Doughty

Neotřelý nápad, ale není to úplně kniha, ke které by se člověk s láskou vracel.

21.05.2024 3 z 5

Omylem jsem rozšlápl černou kočku Omylem jsem rozšlápl černou kočku Filip Zawada

Pokud je to kniha pro děti, měla by tak být prezentovaná.
Pokud se mě někdo snaží přesvědčit, že běžná realita zabalená do pohledu malého kluka je hlubokou filozofií, pak nehraju.

09.05.2024 odpad!

Pekelný kocour Pekelný kocour Lynne Truss

Naprosto nenápadná knížečka, která na mě doslova vypadla z regálu.
A náramně mě bavila.
Jen nevím... ta symbolika... v pravé poledne, v centru města, přímo před hřbitovem ke mně přišel černý kocour...
Je tohle normální? :-D

08.05.2024 5 z 5

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Můj první Simmel - a totální nadšení, jedna z nejlepších knih, co jsem četla.
Něco mezi 007, Stoletým staříkem, hrdiny z knih Jeffreyho Archera a taky ještě trocha Anthonyho Bourdaina.
Recepty jsem nejprve přeskakovala... a asi od třetího maximálně už jsem je pročítala velice důsledně.
A představovala si... :-D

06.05.2024 5 z 5

Hlídač č. 47 Hlídač č. 47 Josef Kopta

Chvílemi na mě bylo moc té květnaté poetičnosti, chvílemi to bylo neuvěřitelně poutavé. Ale ten smutek a následná depka je asi důvodem, proč si tuhle knížku nenechám a pošlu ji zase dál. Jak nabyla, tak pozbyla.

01.05.2024 4 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Trochu úlet, ale pobavilo.
Literární skvost to úplně není, ale přesto "plný" - za nápad, za obálku, za humor.

30.04.2024 5 z 5

Helena Rubinsteinová a tajemství krásy Helena Rubinsteinová a tajemství krásy Birgid Hanke

Kniha je sestavena spíš jako kaleidoskop - střípky tu a tam poskládané.
Ale vlastně až moc těch střípků bylo, respektive zbytečně dlouhá kniha.
Helena Rubinstein je tu chvílemi vykreslena jako altruistická dáma, ale spíš to byla jen úspěšná podnikatelka, jak měla napsáno ve svých židovských genech. Jinak jsem ji vnímala spíš jako necitelnou osobu.
Pobavilo mě, jak býváme v zajetí automatismu. Jak si jinak vysvětlit frázi - byl do své ženy beznadějně zamilován - když se jednalo o šťastné novomanžele?

29.04.2024 5 z 5

Nerez Nerez Marek Epstein

To bylo tak... intenzivní...
Kolikrát jsem od knížky utekla, nechtělo se mi s jejími hrdiny sdílet jejich trápení. A stejně jsem ji přečetla během jednoho dopoledne.
Je to dokonalý.

28.04.2024 5 z 5

Ten negativ spal Ten negativ spal Josh Winning

Já nevím proč, asi podle obálky a názvu, jsem nabyla dojmu, že by to mohla být nějaká černá krimikomedie. Chybka...
Takže fakt rozvleklá nuda. Možná by to mohlo, hodně osekané, fungovat jako film. S nějakou strašidelnou hudbou, s efekty... ale takhle to je taková naivňoučká podivňoučká pohádečka.

22.04.2024 2 z 5

Královna – Na cestě k trůnu Královna – Na cestě k trůnu Eva-Maria Bast

Příjemné a nenáročné beletristické zpracování krátkého úseku královnina života. Spíš takové klípky z paláce, žádná dramata.
Zaskočila mě velikost (tedy spíš maličkost) fontu, předpokládám, že cílovkou jsou starší dámy, tak snad mají dostatečně silné brýle.

21.04.2024 5 z 5

Co to tady roste? Co to tady roste? Alexandra-Maria Klein

Podobné publikace miluju. Ráda se kolem sebe dívám a sama pro sebe mám radost, když aspoň občas dokážu určit na co :-)

20.04.2024 5 z 5

Nepřítel v mý hlavě Nepřítel v mý hlavě Mirek Perner

Použít slovo "nekorektní" je naprosto spolehlivý způsob, jak mě zaujmout :-D
A tahle knížka je náramně nekorektní. A naprosto boží. Nemohla jsem se utrhnout a mám chuť dát si opáčko. Ono to bylo nejenom promyšlený, logický, ale i vtipný a uvěřitelný. Anebo jsem zrovna byla dokonale sjetá práškama na bolest, nevím :-D
Mám jedinou výhradu - na jedné z předposledních stran byl ten úděsný moravský obrat "šlo vidět"... Tak to prosím už nikdy, nikdy, nikdy...
Jinak úžasný jazykový projev :-)

Alfa - alfa :-)

20.04.2024 5 z 5