Helena Rubinsteinová a tajemství krásy

Helena Rubinsteinová a tajemství krásy https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502991/bmid_helena-rubinsteinova-a-tajemstvi-kr-65be1d1d4bbba.jpg 4 7 2

New York 1965. Heleně Rubinsteinové je 95 let, je jednou z nejbohatších žen na světě a oslnivou ikonou. Její kosmetické impérium prorazilo do celého světa. Avšak tato sláva nebyla polsko-židovské dívce z prostých poměrů vložena do kolébky. V roce 1896 naprosto sama vyrazila do Austrálie a začala podnikat. Krátce před smrtí se Helena ohlíží za svým pohnutým životem, který ji z největší chudoby zavedl do nejvyšších kruhů newyorské společnosti...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Helena Rubinstein und das Geheimnis der Schönheit , 2022

iška
01.04.2024 4 z 5

Některé životy jsou opravdu jak román, nebo jak se říká: nejlepší romány píše život sám. I když zde (jak jsem si ověřila v encyklopediích) byla některá fakta změněna do líbiva. Není to první kniha u které, přestože jsem si vědoma, že se jedná o beletrii, mi chyběl nějaký doslov a zmíněné prameny, ze kterých bylo čerpáno. Není to ještě ani rok, kdy jsem četla podobný román o jiné velké dámě kosmetického průmyslu - o Estée Lauderové a musím přiznat, že tato dáma mi byla lidsky o něco bližší.

maryzka
18.03.2024 2 z 5

Přiznám se, že nevím jak tu knihu hodnotit. Zkraje když jsem jí četla tak mi připadala tak chaotická, autorka nebo zda je to vina překladatele tam poskakovala mezi roky Heleny Rubinsteinové. Od jejich počátku ke konci jejího života. Pak tam nějak byla zamotaná vsuvka o jejím soukromém životě, ale to bylo taky tak zamotaný. Tolik o této knize.
Nyní se vrátím k této paní. Helena Rubinsteinová mě kdysi zajímala, když jsem u tety našla kosmetiku této značky. Bohužel jsem o ní nikdy nic nenašla až nyní když jsem si koupila tuto knihu.Popisuje se tam její období- mládí, střední věk i konec života( podzim nebo jak se vyjádřil ve filmu ,,Vratné láhve" Zdeněk Svěrák- sklonek života. V mladých letech měla velmi tvrdý život a jak se říká, kdo zakusil tvrdý život, nedostatek, tvrdý rodiče spíš otec, tak se snaží dostat k lepšímu živobytí- tak se to přesně stalo. Sice zachránila své příbuzné před válkou, nenechala je na holičkách, dala jim práci ve svém obchodě, ale vyžadovala po nich loajalitu, že budou plnit její příkazy no zkrátka poskoky. Ve své profesi to byla velmi tvrdá dáma, která vyžadovala plné pracovní nasazení. Jenom málo lidí měli k ní přístup jak v soukromí tak i pracovně. Jenom byl mě dnes zajímalo kdo vlastně tu firmu vede v současnosti

Autorovy knížky

Birgid Hanke