Biblical: Metalová bible podle Roba Halforda přehled

Biblical: Metalová bible podle Roba Halforda
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517382/bmid_biblical-metalova-bible-podle-roba--bFy-517382.jpg 4 13 13

Metalový bůh Rob Halford – hlavní zpěvák skupiny Judas Priest a autor kritiky oceňované a čtenáři milované autobiografie Doznání rockera – přináší opět, tentokrát v bibli hard rocku a heavy metalu, své upřímné a otevřené vyprávění, živý pohled a smysl pro humor. V knize Biblical, která je jakýmsi manifestem a soupisem zákonů a pravidel, Halford sdílí své názory, vzpomínky a anekdoty týkající se všech aspektů rokenrolového hraní a životního stylu, od koncertů a turné, groupies a tour manažery po tetování, paroháče, skládání a drogy. V uvolněném a upřímném tónu se v této „Knize zjevení“ mísí vážné a hluboké kousky s rozmarnými úvahami, ale také ponaučeními, která si autor osvojil za padesát let svého hudebního života. Biblical je metalové svaté písmo, které fanoušky všemohoucími rockovými cestami převede do zákulisí a pak zpátky k jejich sbírkám nahrávek.... celý text

Biografie a memoáry Hudba a zpěv
Vydáno: , Volvox Globator
Originální název:

Biblical: Rob Halford's Heavy Metal Scriptures , 2022


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Biblical: Metalová bible podle Roba Halforda. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (5)

HloupýHonza
14.03.2024 5 z 5

Velice se mi líbí originální zpracování a inspirace Biblí a popsání mouder, názorů a zkušeností, které Halford sdílí, to se zde opravdu povedlo. Halford je skutečně Metalový Bůh a je neuvěřitelné, jak to vše zvládá ve svém věku uzpívat a vkládat do hudby stále plno energie. Také je velmi skromný i přes to všechno, co za svoji kariéru dokázal a jaký vliv na hudební svět má, za to si ho nesmírně vážím. Kniha je také velmi čtivá, jelikož Halford je dobrým vypravěčem, kniha se tím pádem četla jedním dechem. Určitě se zde nejedná o vyčerpávající biografii, naopak se zde zaobírá spíš obecně hudebním světem, který poznal a popisuje své zkušenosti a názory, díky tomu se ale o něm něco dozvíte a zjistíte, že se jedná o poměrně obyčejného člověka, který se zkrátka stal hvězdou a vlastně i on sám je vášnivým hudebním fanouškem, který si prostě na nic nehraje. Opravdu příjemné čtení a doufám, že ještě alespoň pár let bude stále dělat nám fanouškům svým výborným zpěvem radost.

mulderka
19.01.2024 4 z 5

Metalová parafráze na bibli? Rozhodně originální! S tak komplexním uchopením metalistické "víry", symbolů, interakce muzikantů s fanoušky, detaily nahrávání, dlouhé koncertní šňůry a co vše se může postavit do cesty, jsem se ještě nesetkala. Super poučné i zábavné čtení, je fajn, že Rob po tolika letech v šoubyznysu už bere vše s nadhledem a napráská na sebe i to, co by vůbec nemusel. Protože už dávno ví, že i Metalový bůh je jenom lidská bytost, a to mají nejen mazlíčci, ale i fanoušci rádi.

Po nedávno přečteném Doznání rockera má R.H. moje sympatie, i když jsme se s Judas Priest po celé ty roky jejich /a mé/ existence jaksi míjeli a asi se na ně už blíže nezaměřím.
Určitě mu ale přeju jen to nejlepší a pokud hodlá v psaní pokračovat, já hodlám pokračovat ve čtení.


kleozpatra
04.10.2023 3 z 5

Kladla jsem si otázku, jestli mě Biblical nudil proto, že Judas Priest nejsou můj šálek číslo jedna, nebo že to nudné je. Kdyby to napsal například... někdo z Black Sabbath, bavily by mě tytéž kapitoly? Je to čtení zajímavé a věřím, že Rob dnes nemá zapotřebí cokoli tajit (původně jsem chtěla napsat "lakovat na růžovo", ale vzhledem k jeho přiznání, že je gay, by to vypadalo asi divně) a vypráví otevřeně na téma manažéři, agentury, ženy, muži, peníze, sociální média, zdraví a nemoci... Čím si mě nejvíc získal? Tím, že působí velmi skromně a nezapomíná na svoje kořeny a život, z jakého vzešel. I přes slávu a hmotnou jistotu nemá obsesi hromadit luxusní domy a vymazlená auta, dávat se na odiv. Přeju mu pevné zdraví a ať mu to ještě dlouho zpívá.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Biblical: Metalová bible podle Roba Halforda v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených12x
ve Čtenářské výzvě2x
v Knihotéce9x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit5x
v dalších seznamech1x

Autoři knihy

Rob Halford
anglická, 1951
Ian Gittins
britská