hrosik3 hrosik3 komentáře u knih

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Tak tohle se nepovedlo. Jako kdyby se autor nemohl rozhodnout, jaký příběh napsat. Hlavně ty pohádkové pasáže mi tam strašně vadily a nudilo mě to.Sice jsem dočetla, ale Britt Marie byla mnohem lepší a lidštější.

20.08.2017 2 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Nejprve jsem si říkala, co je to za protivnou babu, ta Britt-Marie, ale ona je to stařenka se širokým srdcem a s přesvědčením, že vše má mít nějaký řád. Sama v sobě k sobě hledá cesta. Cestu, jak si vážit sama sebe. Je to první kniha, kterou jsem od autora přečetla a moc se mi líbila. Vyvolala emoce, přiměla mě smát se i brečet. Hořkosladký příběh lidí, fotbalu a jedné krysy (nebo dvou?).

14.06.2017 4 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Dcera měla tuto knihu jako povinnou četbu. Něco tak hrozného jsem vážně nečekala. Vypadalo to jako směšná politická agitka. Kniha pro děti? Ne. Dceři ani mně se vůbec nelíbila.

08.02.2022

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Příliš mnoho postav a krkolomná zápletka. Jako kdyby autor sám nevěděl, jaké zvolí rozuzlení.

20.04.2021 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Trochu chaotické.Škoda, že první příběh nebyl více rozpracovaný. Pokémoni jsou na mne v detektivce teda moc. :) Dle mého názoru průměrné.

20.05.2019 3 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Moc hezká kniha, taková laskavější o těžké době.

29.11.2018 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Vynikající pokračování příběhu!Těším se na 4.díl.

23.06.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Dala jsem třetí šanci Rutě Sepetys, i proto, že jsem si tuto knihu vybrala do čtenářské výzvy, ale stále se nedostavilo nadšení ostatních čtenářů. Její příběhy jsou sice čtivé, s atraktivními tématy, ale postrádám u nich větší hloubku. Příběh je moc rychlý.

23.03.2018 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Taková kniha o ničem. Grafy, které nedávají smysl, myšlenky jim odpovídající. Přečetla jsem sice za dva dny, ale byla to nuda.

20.07.2017 2 z 5

Poutníci Poutníci Kathleen Winsor

Přečteno s velkým sebezapřením, zbytečně dlouhé, mnoho postav, ovšem žádná vyjímečná, příběhy jednotlivých postav jen započaté, ale nedokončené, vlastně mi přišlo, že se tam opakuje jedna jediná myšlenka: koho s kým podvést, přitom téma by mohlo být určitě zajímavé, kdyby se s ním pracovalo lépe, za ne zklamání

01.02.2016 2 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

První díl byl super, měl atmosféru, druhý díl je jen slabý odvar, měla jsem potíže dočíst do konce, zbytečně moc postav, dle mého, hlavní hrdinka je protivná, její bratr úchylný a celkově je to postavené na extrémech :( Za mne zklamání.

26.05.2015 2 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Moc pěkné. Jen Hedvika s Pavlínou mi lezly na nervy.

22.01.2021 4 z 5

Bohužel, pro mne krok vedle. Kniha mě nudila a dočetla jsem jen těžce.

01.11.2020 2 z 5

Doktore, to byste se divil! Doktore, to byste se divil! Patrick Taylor

Tak tato mě tedy nezaujala. Nudila jsem se.

15.11.2019 2 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Pěkný závěr trilogie.

26.02.2019 3 z 5

Agatha Raisinová a výletníci z Dembley Agatha Raisinová a výletníci z Dembley M. C. Beaton (p)

Nenáročná četba ne jeden večer.

11.02.2019 3 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Ještě lepší, než první díl. Hodně čtivé a Tas tu dostává lidštější tvář. Husitství nemusím, nikdy mi nepřirostlo k srdci. Fanatici, kteří plundrovali zemi a kradli vše, co jim přišlo pod ruku

21.06.2018 5 z 5

Krev a stříbro Krev a stříbro Sabine Ebert

Dobře se to četlo a mám z knihy lepší pocit než z pentalogie o porodní bábě.

18.06.2018 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha plná citu, lidskosti, která míchá smutek, humor, naději, ale také hořkost a smrt. Mně se to líbilo, ale pořád je před Ovem Britt-Marie.

17.04.2018 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Začátek byl nápaditý, vtipný, ale úroveň knihy postupně upadala, některé pasáže mě dost nudily, konec mě zklamal.

01.03.2018 3 z 5