hroneczek hroneczek komentáře u knih

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Velmi příjemný děj, někdy očekávatelný, jindy méně. S hlavními hrdiny souzníte, fandíte jim, aby vše nakonec dopadlo dobře. Mohu doporučit.

23.09.2022 4 z 5

Čekáme děťátko Čekáme děťátko Miloš Velemínský ml.

Kniha vás provede těhotenstvím a péčí o dítě, seznámí vás se základními přístupy a postupy. Pokud chcete v nějakém směru více detailních informací, musíte pak použit jiný zdroj - zde se dozvíte např. co je císařský řez a kdy se k němu přistupuje, ale detailní informace o něm musíte hledat už jinde.
Tito knihu beru jako skvělý základ a určitě ji vřele doporučuji všem nastávajícím rodičům.

25.07.2022 4 z 5

Těhotenství laskavě, s respektem a prakticky Těhotenství laskavě, s respektem a prakticky kolektiv autorů

Obsah knihy odpovídá svému názvu. Spoustu věcí jsem již znala z předchozích knih o dané problematice, ale spousta jiných věcí po mě byla naprosto nová. Skvělé jsou také obrázky s popisky a praktické rady či vysvětlení různých situací.
Knihu určitě doporučuji všem budoucím maminkám.

Praktický návod na dojčenie Praktický návod na dojčenie Andrea Poloková

Kniha mi několikrát pomohla, protože dává jednoduché, jasné a návodné rady, jak kojení zlepšit či na co si dát pozor. Určitě ji doporučuji mít po ruce.

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Jemné, romantické, oddechové a s happy endem. Navíc je to jedna z těch knih, která vás naláká k návštěvě dějiště. Tudíž mám od té doby Kodaň na seznamu míst k navštívení.
Jednu hvězdu dolu dávám za to, že podobných knih je na trhu mnoho. Ale jsou krásné a člověk na ně rád vzpomíná.

15.03.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Měsíc listopad bývá v reálu dost pochmurný, temný a ke svému konci mrazivý. A stejně tak i tato kniha. Představa, že by polistopadové události dopadly takto, je možná ještě trochu mrazivější než sám měsíc listopad. Tak ještě, že to dopadlo sametově a naše životy jsou jemnější než tvrdý socialismus.

Nihilista na balkonu Nihilista na balkonu Petr Holý

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu. A neskutečně mě bavila.
To jak autor umí vystihnout lidské povahy, nesmyslné nápady a český uprdelismus je naprosto skvělé. Vždy se u daných problémů dostane až k jádru pudla, vtipně a s nadhledem.
Pokud hledáte něco oddechového a k zasmání, vřele doporučuji.

Plovárna Plovárna Libby Page

Toto je jedna z těch knih, která mě neskutečně vzala za srdce. Umně zpracované vyprávění o minulosti jednotlivých postav spolu s jejich přítomností. Popisy situací a míst jsou tak skvělé, že máte pocit, že s aktéry knihy na tom místě zrovna také stojíte, cítíte to, co cítí oni (nejen vnitřně, ale i ostatními smysly) a můžete se tak perfektně vžít do jejich situace.

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Odlehčené, zajímavé, romantické, zapeklité i napínavé. Kniha se čte sama, protože vás zajímá, co se stalo, proč se to stalo, kdo v tom má prsty, jestli bude potrestaný… a v úplném závěru knihy si přejete, aby bylo sakryš ještě nějaké pokračování!

Dívka se žirafím krkem Dívka se žirafím krkem Corinne Hofmann

Kniha mě hodně překvapila. Po prvních stránkách jsem si nebyla jistá, jestli mě bude bavit, ale nakonec byla skvělá. Psaná s lehkostí, ale zároveň s respektem k prožitým situacím a s notnou dávkou sebereflexe.

04.09.2021 4 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Ano, kniha je velmi detailní, ale nikoli v detailech otravná. Nicméně paní Bovaryová mě neskutečně rozčilovala svým chováním, takže jsem se musela nutit knihu dočíst… přišla mi nekonečná…

04.09.2021 3 z 5

Hovory s porodní bábou Hovory s porodní bábou Jana Doležalová

Skvělá kniha! Vřele doporučuji!
Dozvíte se spoustu praktických informací o těhotenství, porodu i kojení a dalších souvisejících tématech. Zkušená a léty prověřené odbornice osvětluje, že porod je něco přirozeného, co má každá žena v sobě. Ale zároveň by se mělo dbát na individuální potřeby jak těhotné/rodící ženy, tak na potřeby miminka. Vysvětluje, co je v různých chvílích zásadní pro bezproblémové těhotenství, správně provedený porod a počátek úspěšného kojení. Popisuje, proč jsou určité postupy v nemocnicích zavedeny tak, jak jsou praktikovány již řadu let a může vám to nabídnout jiný pohled na věc. Zároveň ale není cílem autorky špinit práci lékařů, to rozhodně ne!

Naše cesta ke kojení Naše cesta ke kojení Tereza Mynářová

Velice užitečná kniha pro “začínající” matky. S ženami, o kterých kniha vypráví, neskutečně souzním a doufám, že v porodnici nezažiji to, čím si musí některé ženy procházet vinou personálu s praktikami a teoriemi X let starými a dnes již překonanými.

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Stejně jako první díl byl i tento naprosto na jedničku. Miluji historické romány a už se těším na třetí závěrečný díl.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Miluji historické romány, které jednoduchou formou zpracují opomíjené historické události a přiblíží osudy, zážitky, zkušenosti i pocity tehdejších lidí bez rozdílu vrstev a zázemí. V Karviné ani jejím okolí jsem nikdy nebyla, ale z vyprávění bylo možné si tehdejší Karwinou krásně představit i s jejími obyvateli.

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

I když už to byla moje třetí kniha od této autorky, tak jsem opět byla zvědavá, co se vlastně bude dít (nebo spíše stalo) a předem jsem to neuhodla. Ze začátku může být děj trochu moc spletitý a složitý, ale to se v průběhu knihy krásně rozuzlí a vše se vysvětlí.
Knihy od L. Moriarty vřele doporučuji.

12.04.2021 4 z 5

Deset let se ségrou Deset let se ségrou Nicole Ehrenbergerová

Kniha pro mě byla jako jednohubka. Krásně a rychle se četla, byla zajímavá a to i přesto, že některé příběhy a situace jsem již od holek slyšela nebo četla.
Co musím ale neskutečně moc pochválit je korekce knihy - už dlouho se mi nestalo, abych při čtení nenarazila na žádný překlep, hrubku nebo větu, která by v důsledku přepisování nedávala smysl. Prostě perfektní práce po všech směrech!

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Přečteno jedním dechem. Myslím si, že se bude líbit jak majitelům, tak i nemajitelům psů. Jen pozor - některé osudy pejsků, které Gump během svého putování potká, mi vháněly slzy do očí.
Jinak Gump je psaný z pohledu pejska, stejně jako Bílý Tesák. Takže komu se líbil Tesák, bude spokojený i s Gumpem.

15.03.2021 5 z 5

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Začátek knihy je zajímavým vyprávěním o životě T.G.M., které jsem neznala nebo podrobnosti netušila. Když jsme se ale dostali k noetice, byla jsem dost ztracena. Tady čtení vázlo a musela jsem se k němu nutit. Závěr knihy je ale opět skvělý. U T.G.M. se mi líbí jeho neuvěřitelná sečtělost, správný a téměř vždy odborný názor na věc. Ať už s ním Čapek probíral cokoliv. A hlavně platnost jeho tvrzení až dodnes. Rozhodně je to kniha, kterou by si měl každý Čech přečíst, popřemýšlet, kam se za 100 let naše republika (ne)dostala a co bychom s tím mohli (ne)dělat.

15.03.2021 5 z 5

Jóga po celý rok Jóga po celý rok Zuzana Klingrová

Vše krásně popsáno, vysvětleno, užitečné obrázky, rady a zkušenosti.
Knihu vřele doporučuji všem, co se chtějí jednoduchou formou dozvědět více o józe, její historii, souvislostech apod.
Jedinou výtku mám k nesprávným popisům u Pozdravu měsíci - popisky na sebe nenavazují, je vidět, že byly tvořeny stylem Ctrl+C, Ctrl+V, ale bez úpravy návaznosti na předchozí či následující pozice.

01.03.2021 5 z 5