Hovory s porodní bábou

Kniha nabízí pohled na těhotenství a porod prostřednictvím rozhovoru se známou porodní asistentkou Ivanou Konigsmarkovou, která třicet let pomáhá přivést děti na svět. Témata jsou řazena chronologicky od otěhotnění přes těhotenství k porodu a šestinedělí. Porodní asistentka hodnotí kontroverzní problémy dnešních těhotných - genetické testování, přístup medicínský kontra přírodní, epidurální anestezii, rozmáhající se počet porodů císařským řezem… Zamýšlí se nad úlohou porodních bab v životě ženy, mluví o zkušenostech z porodnictví v zahraničí, o pokusech prosadit u nás individuální péči o těhotné… ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88815/hovory-s-porodni-babou-88815.jpg 4.585

Kniha Hovory s porodní bábou

Guepp
21.08.2022

Doporučuji každé prvorodičce. Má to hlavu a patu. Získáte informace o porodu. Nejde výrazně do hloubky.

Martin_Eli
11.05.2022

Překvapivě mě kniha nepřišla až tak kontroverzní, hlavní hrdinka v ní mluví poměrně rozumně a nepouští se to žádný ezo témat, čehož jsem se obával. Jako příprava k diskusi o tom, kde vést váš porod, je to dobré.

Verrrunka
10.11.2021

Obálka knihy je podle mě teda dost tristní, ale už je to kniha starší, takže OK. Ale kdybych nezaznamenala několik kladných ohlasů, sama bych po ní nesáhla.
Nicméně je to ale podle mě kniha, kterou by si měla přečíst každá matka. Ať už nastavající, současná nebo mnohonásobná. Protože to rozhodně pomůže odbourat obavy z porodu, může to vysvětlit traumata a pochyby z porodů minulých nebo prostě jen pomůže porozumět ženskému tělu. Jednu Ivanu Konigsmarkovou do každé porodnice prosím!

Ophelie
12.09.2021

Tuto knihu nelze než doporučit, především těhotným ženám a čerstvým maminkám. Dozvíte se spoustu užitečných rad a informací ohledně těhotenství, vyšetření, porodů, kojení apod. Jedna z nejlepších knih pro budoucí maminky.

hroneczek
04.09.2021

Skvělá kniha! Vřele doporučuji!
Dozvíte se spoustu praktických informací o těhotenství, porodu i kojení a dalších souvisejících tématech. Zkušená a léty prověřené odbornice osvětluje, že porod je něco přirozeného, co má každá žena v sobě. Ale zároveň by se mělo dbát na individuální potřeby jak těhotné/rodící ženy, tak na potřeby miminka. Vysvětluje, co je v různých chvílích zásadní pro bezproblémové těhotenství, správně provedený porod a počátek úspěšného kojení. Popisuje, proč jsou určité postupy v nemocnicích zavedeny tak, jak jsou praktikovány již řadu let a může vám to nabídnout jiný pohled na věc. Zároveň ale není cílem autorky špinit práci lékařů, to rozhodně ne!

Turmee
30.01.2020

Jestli bych měla každé těhotné doporučit jednu jedinou knihu, byla by to tato. Vše sepsáno jasně a srozumitelně. Spousta myšlenek nabádá k dalšímu studiu.
Přestože je kniha napsána před více než 10 lety, většina témat a problémů je bohužel stále aktuálních. České porodnictví se sice zlepšuje, ale k nějakému rozumnému stavu má ještě hodně daleko.

Cageyy
09.01.2020

Rozhovor s jednou z nejlepších porodních asistentek u nás. Praktické dotazy a odpovědi z pohledu ženy, která se v oporu pohybuje desítky let ????

lenka0383
30.11.2019

Kniha jasně a srozumitelně, formou rozhovoru s českou porodní asistentkou, podává principy toho, jak funguje přirozený porod. Některá vyjádření jsou podle mě až příliš zjednodušující a ne se vším souhlasím, ale jako úvod do přemýšlení o přirozeném rození je to dobrá kniha.