Hovory s porodní bábou

Kniha nabízí pohled na těhotenství a porod prostřednictvím rozhovoru se známou porodní asistentkou Ivanou Konigsmarkovou, která třicet let pomáhá přivést děti na svět. Témata jsou řazena chronologicky od otěhotnění přes těhotenství k porodu a šestinedělí. Porodní asistentka hodnotí kontroverzní problémy dnešních těhotných - genetické testování, přístup medicínský kontra přírodní, epidurální anestezii, rozmáhající se počet porodů císařským řezem… Zamýšlí se nad úlohou porodních bab v životě ženy, mluví o zkušenostech z porodnictví v zahraničí, o pokusech prosadit u nás individuální péči o těhotné… ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88815/hovory-s-porodni-babou-88815.jpg 4.578

Kniha Hovory s porodní bábou

Verrrunka
10. listopadu

Obálka knihy je podle mě teda dost tristní, ale už je to kniha starší, takže OK. Ale kdybych nezaznamenala několik kladných ohlasů, sama bych po ní nesáhla.
Nicméně je to ale podle mě kniha, kterou by si měla přečíst každá matka. Ať už nastavající, současná nebo mnohonásobná. Protože to rozhodně pomůže odbourat obavy z porodu, může to vysvětlit traumata a pochyby z porodů minulých nebo prostě jen pomůže porozumět ženskému tělu. Jednu Ivanu Konigsmarkovou do každé porodnice prosím!

Ophelie

Tuto knihu nelze než doporučit, především těhotným ženám a čerstvým maminkám. Dozvíte se spoustu užitečných rad a informací ohledně těhotenství, vyšetření, porodů, kojení apod. Jedna z nejlepších knih pro budoucí maminky.

hroneczek

Skvělá kniha! Vřele doporučuji!
Dozvíte se spoustu praktických informací o těhotenství, porodu i kojení a dalších souvisejících tématech. Zkušená a léty prověřené odbornice osvětluje, že porod je něco přirozeného, co má každá žena v sobě. Ale zároveň by se mělo dbát na individuální potřeby jak těhotné/rodící ženy, tak na potřeby miminka. Vysvětluje, co je v různých chvílích zásadní pro bezproblémové těhotenství, správně provedený porod a počátek úspěšného kojení. Popisuje, proč jsou určité postupy v nemocnicích zavedeny tak, jak jsou praktikovány již řadu let a může vám to nabídnout jiný pohled na věc. Zároveň ale není cílem autorky špinit práci lékařů, to rozhodně ne!

Turmee
30.01.2020

Jestli bych měla každé těhotné doporučit jednu jedinou knihu, byla by to tato. Vše sepsáno jasně a srozumitelně. Spousta myšlenek nabádá k dalšímu studiu.
Přestože je kniha napsána před více než 10 lety, většina témat a problémů je bohužel stále aktuálních. České porodnictví se sice zlepšuje, ale k nějakému rozumnému stavu má ještě hodně daleko.

Cageyy
09.01.2020

Rozhovor s jednou z nejlepších porodních asistentek u nás. Praktické dotazy a odpovědi z pohledu ženy, která se v oporu pohybuje desítky let ????

lenka0383
30.11.2019

Kniha jasně a srozumitelně, formou rozhovoru s českou porodní asistentkou, podává principy toho, jak funguje přirozený porod. Některá vyjádření jsou podle mě až příliš zjednodušující a ne se vším souhlasím, ale jako úvod do přemýšlení o přirozeném rození je to dobrá kniha.

Vítr
17.05.2019

naučila mě víc než jiné

Anna 13
29.12.2018

Opět knížka, kterou si jednou pořídím i do své knihovny, protože je odrazem všeho, co cítím a vnímám, jak myslím...
Těhotným ženám dodá sebevědomí, podpoří je v možnosti volby a informuje o všem, o čem by matky v očekávání měly vědět.

Ivanu Konigsmarkovou zná snad každý, ale jen málo lidí ji zná doopravdy. A s touto knihou si uvědomíte, že tato žena patří k porodům stejně jako dítě k matce... Kdo jiný by měl u porodu asistovat než ona?

Čekala jsem, že se kniha bude věnovat pouze porodu a stavům českých porodnic, ale překvapila mě i velmi kontroverzními tématy, o kterých se nemluví ani v časopisech pro maminky.
Konigsmarková se rozpovídala o právu na život. O genetickém testování těhotných, o umělém oplodnění, o interupcích a právu člověka o těchto věcech rozhodovat.
Zaujala mě i kapitola o doplňcích stravy pro těhotné. Tomuto tématu jsem nikdy nevěnovala moc velkou pozornost a spousta věcí jsem si dala do souvislosti a prožila šok.

Dále se tato neskutečná žena odvážila mluvit o tabuizovaném tématu - porodu mrtvého dítěte, se kterým má osobní zkušenost. Mně samotné k tomu chybí informace a cítím potřebu, aby jsme byli my - široká veřejnost - informováni.

Dále jsem nadšená z kapitol o domácích porodech, mužích u porodu, o rutinních postupech zdravotnických systémů...
A děkuji i za osvětovou kapitolu o kojení...

Mám otázku, na kterou toužím znát odpověď? Copak takovéhle knihy dnešní současné porodní asistentky a porodníci/gynekologové nečtou? A pokud ano, opravdu nad tím vším mávnou rukou a pokračují v zaběhaných postupech?
Je to možné?

Souhlasím s komentářem makkusky... Nerozdmíchávejte už tak dost rozbouřené diskuze na téma domácích porodů, když nic nevíte, nemáte informace a jen podléháte strachům a lékařům... Mluvit můžete, až budete vědět, a nejspíše změníte názor...

A komentář pode mnou vůbec nechápu... Ano, kniha je více než deset let stará, ale soudě podle nejnovějších dokumentů z prostředí porodnic můžeme vidět, že se nic moc nezměnilo... Čímž samozřejmě nechci házet všechny do jednoho pytle.