hradil hradil komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Knížka se mi líbila. Hodilo by se dát přečíst tuhle knížku lidem volící komunisty, možná by se jim rozsvítilo (spíše ne). Jako 15ti letému klukovi se mi zdá kniha čtyřhvězdičkovitá. Slibuji však, že se ke knize vrátím až budu starší a dám 5*.

04.01.2014 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Zklamání.
Sérii bych hodnotil takto. Běžec se vydává na trať. První třetinu (Hra o život) jasně vede nade všemi, nikdo mu nestačí. Druhou třetinu (Vražedná pomsta) mu dochází síly, ale drží stále stejný odstup se soupeři. Zbytek trati (Síla vzdoru) se k němu soupeři blíží, ale ze zbytku sil se mu podaří ve finiši doběhnout jako první.
Kniha byla nejhorší ze všech. Z Katniss se stala mladá dáma z kýčovitých staromódních románů, neví koho miluje atd. Přesto se mi velice líbí některé části, které dělají z této knihy výjimečnost.

30.10.2013 4 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Agatha Christie patří mezi světové spisovatelky a to právem. Miluji její zapeklité případy, které nám objasní v poslední kapitole. Díky jejím knihám, se dokážeme naučit, nesoudit lidi podle toho jak vypadají a jak se projevují. I nenápadná stará paní dokáže dodělat vysokého boxera. Moc se těším na další knihy.

12.05.2013 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Nemohu dát druhému dílu o Laře Jean plný počet bodů, jelikož mě některé pasáže (hlavně ze začátku knihy) vůbec nebavily. Příběh se začal rýsovat až na posledních 150 stránkách a konec mi přišel zbytečně zbrklý.
ale P.S. Stále tuto sérii miluju

20.08.2018 4 z 5

Srub Srub David Vann

Musím se přiznat, že jsem po knížce sáhl omylem, jelikož jsem si chtěl přečíst Vannův Ostrov Sukkwan. Nic jsem neočekával a do posledních 100 stran se mi nic nedostávalo.
Kniha gradovala do opravdu neočekávaného konce, který mě osobně velice překvapil.
Prostě další z mnoha knih, které si přečtete jen jednou, protože jsou založené na pointě.

23.04.2017 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Děkuji za nejkrásnější vyrůstání s Harrym, Hermionou a Ronem, které jste paní Rowlingová skvěle zakončila.

09.08.2015 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Tak si zase říkám, proč tak vysoké hodnocení?
Cítím se jak barbar, který snižuje hodnocení 90 % knih, já se však narozdíl od většiny čtenářů po chuti této ˝Nesbovce˝ nedostal. Proč?
- Naprosto zbytečný a zdlouhavý začátek.
- Kaja se mi zdála zbytečně komplikovaná odbočka, ikdyž musím přiznat, že se mi ta zápletka s Kajou a Belmanem líbila.
- A do třetice (spíše věc vkusu), hloupý konec, tím myslím epilog.
A proč jsem dal nakonec 4*? To je za excelentně propracovaný příběh v druhé půlce a konečné nalezení vraha.. Kdo by to byl čekal, upřímně jsem doufal, že si tyhle vraždy plánuje Kaja, proč by si taky ženská nemohla užít?

10.04.2014 4 z 5

V zámku a v podzámčí V zámku a v podzámčí Božena Němcová

Mně se povídka líbila více než Babička. Nechápu, proč je babička slavnější.
Jedna z nejlepších knih, co máme v povinné četbě.

10.12.2013 3 z 5

Krvavé chodby Krvavé chodby Darren Shan (p)

Série se začíná formovat do hororové formy, což je mi velice sympatické.
Strašně se mi z počátku nelíbila zápletka s Debbie, ale nakonec jsem se jí dostal na chuť. Doufám, že Debbie bude dále zasahovat do knížek a ještě se dočkáme Happy Endu mezi ní a Darenem:)!
4* - není to tak dokonalé jako 1. díl:)

13.08.2013 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Rozporuplné pocity... nejsem schopen přesně popsat, jak na mě kniha působila a co ve mně doopravdy zanechala. Nicméně, autorčin styl se mi líbil. Kniha byla celkem čtivá.

Oslovila mě také propojenost s hudbou, která se prolíná všemi kapitolami až do konce. Je pravda, že v některých pasážích chyběla větší plynulost a konec byl překvapivě náhlý, ale i přes to mohu knihu doporučit a jsem rád, že jsem se nenechal zlákat a upřednostnil psané slovo před filmovou verzí.

16.02.2016 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Nejsem velkým fanouškem tohoto žánru, ale Green mě baví. Přestože Paper Towns nejsou žádná bomba, dávám velké plus za žádné zbytečné natahování, plynulost děje a opravdu skvělou čtivost, kterou mě autor vždycky zaujme. Zasloužené čtyři hvězdičky.
PS: Jsem asi jediný komu se Papírová města líbila více než Hvězdy nám nepřály, že?.. :-)

09.08.2015 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Buď jsem se hrozivě nudil, nebo jsem byl naprosto nadšený. Škoda, čekal jsem mnohem víc.
Zdlouhavé rozhovory, které by se dali zkrátit a k tomu zbytečná část s Tomem Bombadilem. Ale díky některým kapitolám a Gandalfovi, dávám slabé čtyři hvězdičky.

01.01.2015 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Opravdu velice rozsáhlá a komplikovaná kniha, jak autor sám přiznal. Prvních 200 stránek jsem se ztrácel, v čemž mi pomohl seriál, který je pěkně zpracován a velice dobře přehledný.
Kniha je opravdu fantastická. Neuvěřitelně se mi líbily linie jednotlivých postav a jejich myšlení, konání. Příběh Daenerys jsem asi ocenil nejvíce a moc se těším na pokračování. To stejné platí i o Arye, doufám že tou svojí jehlou propíchne všechny Lannistery (samozřejmě kromě světového Tyriona).
Jak už jsem zmínil, doporučuji zhlédnout seriál a nečíst knihu nárazově - mě přestávala chvílemi bavit. Za posledních 300 stránek dávám 100%.
When you play game of thrones, you win or you die, There is no middle ground. - Cersei Lannister

09.07.2014 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tuto knížku jsem dostal jako povinnou četbu. Pod pojmem Saturnin jsem si představoval nějakého boha z Egypta.
Po přečtení pár stránek jsem dospěl k názoru, že jsem čtenářem, jedné z nejlepších knih v ČR. Naprosto nenásilná forma humoru, která pobaví lidi od XY do YX let. Nedoporučuji přečíst zapšklím bytostem, které nás doprovází našimi životy:).

16.04.2013 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Oddychovka o mladé slečně a jejích trablích s klukama a životem na americké střední škole. Velice mě překvapilo, že se autorka nedržela žádných klišé a udržela milostný příběh na realistické rovině. Možná proto byla pro mě kniha mnohokrát zábavnější a zajímavější.
A pokud jste viděli dříve film, určitě si i tak knihu přečtěte, je mnohem lepší a hodně podstatných věcí je v ní jinak.

20.08.2018 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Paní Bovaryová neboli Ema, mi byla od začátku, na rozdíl od ostatních čtenářů, sympatická, jak dokázala podvádět svého manžela, kterého jsem z duše nenáviděl za tu jeho milost. Ema mi přišla naprosto úžasná, dokázala ze sebe udělat chudinku a z manžela vola zároveň. Avšak ke konci jsem myslel, že ani knihu nedočtu, všechny postavy mi přišly plytké a nudné a některé konverzace byly naprosto zbytečné.

ALE! Konec byl opravdu úžasný, když už jsem myslel, že nemůže být hůře a ejhle, ono může! Tragický konec, který já mám nejradši.. Velké plus!

02.08.2016 4 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Ze začátku jsem se do knihy začetl a jedním dechem přečetl první třetinu knihy, která byla opravdu čtivá, propracovaná a velmi bohatá. Ovšem Robbieho část mi připadala místy hluchá, četla se velice ztěžka. Dokonce jsem zvažoval, že si dám od knížky chvíli čas a začnu znovu.. Ale když jsem se prokousal do posledních pár kapitol, nemohl jsem pustit Pokání z ruky. Nádherný konec, který mi přišel naprosto úžasný, skvěle si s tím McEwan pohrál. Zasloužených 80%.

19.07.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Hvězdy nám nepřály je o dvou zamilovaných teenagerech, kteří stojí tváří v tvář smrti. Bojují, avšak každá bitva o přežití má poražené a vítězné, žádná remíza neexistuje.. Musím se přiznat, že mi pár slz ukáplo.. Čekal jsem hlubší zápletku, což bylo jediné zklamání, zato natolik velké, že strhnu této knize hvězdu.
Příběh je velice dojemný.. Přátelství, láska a nespravedlnost. Děkuji proto autorovi za zpříjemnění nudného víkendu, jen tak dále a více takových knih! Tohle totiž lidé potřebují, uvědomit si, že jejich životy jsou v porovnání s těmito velice šťastné..

11.04.2014 4 z 5

Upírův pomocník Upírův pomocník Darren Shan (p)

Po přečtení 1. kapitoly jsem si jenom říkal, proč mě tak napíná?
Díky začátku mám přečtenou knihu jedním dechem a nemůžu se dočkat na další pokračování!

13.08.2013 4 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Nikdy jsem nevěřil na knížky o upírech. Myslel jsem, že jsou pro náctileté holky, fanynky Twilight atd. Šel jsem do knihovny a tam se dva kluci bavili o této knížce. Řekl jsem si, proč si ji nepůjčit. Po jednom dni je přečtená a strašně se těším na druhý díl. Možná, že se dá v knížce hodně odhadovat, co se bude dít dál, ale přesto je to naprosto famózní knížka z pohledu napětí. Už se těším jak bude pokračovat vztah Steeva k Darrenovi.
Neuvěřitelně jsem se zapálil do čtení a gratuluji autorovi za atmosféru, kterou vytvořil.
Velice se mi líbí I. kapitola 2. knihy, která je na samém konci prvního dílu.
PS.: Hroozley je mi sympatický:-).

02.06.2013 5 z 5