Madame Okta

Madame Okta

Spolužáci Darren a Steve si navzdory varování svého učitele nenechají ujít neobvyklé představení v utajovaném Cirku Monstruoso, o kterém si přečetli na nalezeném letáku. Oba chlapci jsou představením uchváceni - Darren cvičenou pavoučicí, Steve jejím cvičitelem Hroozley, který mu připomíná upíra z jedné knížky. Darren Madame Okt... celý text

Darren Madame Oktu ukradne a ta poté kousne Steva. Jenže Steve má strach, žádal pana Hroozleyho, aby ho proměnil v upíra, ale ten tvrdil, že je jeho krev zlá.
Aby pro něj Darren získal lék. Musí se stát poloupírem a pomocníkem pana Hroozleyho.
Musí fingovat svou vlastní smrt a opustit rodinu. Steve se probouzí, ale vše si špatně vysvětlí...
méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1040/madame-okta-1040.jpg 4.5510

Příběhy Darrena Shana (1.)

Cirque du freak (2003)

Literatura světová, Horory, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Cryptkeeper

Úžasná kniha,která mi pozvolna otevřela dveře do jedné z nejlepší fantasy ságy,co jsem kdy četl. Propracované,citlivé,dechberoucí....
Tak neváhej a zavítej do světa Darrena Shana!

Scharks

Ach, ta nostalgie... :) Je to už několik let co jsem naposledy četla celou sérii, takže letos bude repete, neboť Shan si to jednoznačně zaslouží! :D

B00kElevat0r

Je to prostě úžasná kniha. Naprosto jsem se do ní zamiloval!!!! :D

Vincenzoci

Knížka mi byla doporučena a šlo svým způsobem i o sázku (já Madame Okta a budoucí švagrová J. Clarksona). Děj mě vtáhl a ukázal svět upírů úplně jiným pohledem. Sice Darrena občas nechápu, zejména jeho chování a rozpolcení pro jisté věci, ale co už s ním... :-) Příjemné čtení, doporučuji!

MosKat

Je to úžasná série, nikdy mě nepřestane bavit! Čtu to už poněkolikáté, dělá mi potíže se od toho odtrhnout!

martina.culik

Četla jsem celou sérii a bavila mě až o posledního dílu.

Hoshi

Bohužel jsem nesehnala tištěnou podobu, a tak jsem si alespoň poslechla audio knihu. Příběh se mi líbil, rychle ubíhal, chvilkami mi přišel Darren trochu protivný, ale to je občas každý... Určitě si přečtu/poslechnu další díl :)

Monička00

Doporučuji všem :) Je to asi uplně moje první knižní série kterou jsem kdy četla a dokonce života na ní nezapomenu...každý díl je úžasný :)

sarka4432
20.10.2016

Dobry den je mozne od nekoho odkoupit prvni a druhy dil Darrena Shana?

Vysky
14.10.2016

Tato kniha mně leží v knihovně už několik let. Dostala se ke mně v mých 14-ti letech a zcela mě pohltila a zaujala.. hlavně její surovost a krutost, s kterou jsem se v té době u jiných knih nesetkal. Kniha mi připadala velmi čtivá, vzpomínám, že jsem jí přelouskal za půl dne a hned jsem šáhnul po dílu druhém. Když to shrnu, kniha je psaná stylem, který je spíš zaměřený pro mladší čtenáře, ale i starší člověk by neměl knihou pohrdnout. Navíc v dnenšní době se pořizovací cena těchto dílů točí kolem 60-70 korun za kus, což je skvělé a to dělá knihu velmi dostupnou.

Scathia
12.07.2016

Dobrá oddychovka. Film mě příliš nezaujal, ale knížka se skvěle čte. Chvilkami je mi Darren trochu protivný svými názory a činy, ale za to Hroozley je boží :-)

Edona
14.06.2016

Dovolím si tvrdit, že Darrenovi propadnete už po první kapitole. Já sama jsem knížku četla už několikrát. Je to moje srdcovka z dětství.. Kdo by nechtěl navštívit panoptikum zrůd? Kdo by nechtěl poznat tajemného a děsivého upíra Lartena Hroozleyho? (Toho já mám moc ráda!). Za mě jasných pět hvězdiček a doporučení všemi deseti!

Svatoslav
09.06.2016

Pro začátek si musíme ujasnit jednu věc a tou je identita hlavního hrdiny a spisovatele. Zda se jedná o jednu a tutéž osobu nemohu jedoznačně odpovědět. Sám autor ohledně pravdy mlčí a raději dále mlží. Inu, tak se pozná správný mystifikátor. Darren Shan má na svém kontě spoustu úspěšných, leč nevýrazných zářezů. Několik televizních scénářů, povídek, komiksových stripů. Ovšem jeho největším úspěchem se stala mnohadílná fiktivní autobiografická sága líčící „vlastní zkušenosti“ ze světa nemrtvých.

Příběh je na své startovní pozici prostý, o to více se Darren vyřádil na atmosféře a nezapomenutelných charakterech. Nerozlučným přátelům Darrenovi a Stevovi se jednoho dne dostane do rukou tajuplná zlatá vstupenka (opravdu se nejedná o zlatý tiket Willyho Wonky) do Circo Mostruoso, což je magické obludárium v cirkusovém balení. Kdyby tak tušili, že příchodem do cirkusu převrátí své životy vzhůru nohama, jistě by si návštěvu obludária rozmysleli. Vrcholným číslem celého představení je děsivý upír pan Hroozley se svou cvičenou pavoučičí Madame Oktou. Při odchodu z cirkusu se Darrenovi honí hlavou jediná myšlenka, dostat záhadného tvora za každou cenu.

Autor umně spletá dějové linie od první stránek. Některé uzavře úplně, jiným ponechává otevřená vrátka pro další pokračování. Čím je vlastně Madame Okta tak vyjímečná? Ač to bude znít bláznivě, vším. Nezapomenutelná depresivní atmosféra, gradující až do samotného pekla, nenechá čtenáře chvíli na pokoji. Uvěřitelné charaktery postav, se kterými se po pár stránkách dokonale ztotožníte a zapomenete, že jsou jenom na papíře. Totéž platí o prostředí. Přidejme kousavé sarkastické dialogy jako ze života, poetiku režiséra Tima Burtona a kouzelně děsivý svět, jehož součástí by si přál být každý.

Shrnuto podtrženo: Madame Okta vypadá na první pohled jako pouhé počteníčko pro mladé a nebojácné. Opak je pravdou. V příběhu nalezneme spoustu palčivých otázek ze života, ve kterých se najdou i otrlejší čtenáři. Bravo Darrene! A to jsme teprve na začátku, ještě nás čeká dlouhá cesta. Doufám, že bude stejně vydatná, jako první nášup.

Dinosaur
29.02.2016

(7/10) K téhle sáze jsem se poprvé dostal, když mi bylo asi tak 12 nebo 13. Pamatuji si, že mě to šíleně nadchlo, ale asi po druhé půlce ságy jsem se nějak nedostal k dalším dílům a nikdy se nedověděl, jak to dopadlo.

Na znovučtení jsem se tedy celkem těšil, ale teď, po více než deseti letech jsem si při čtení často uvědomoval, že je kniha určena daleko mladšímu publiku. A pokud řeknu, že je chování Darrena nerozumné, je to ještě slabé slovo. Pro děti fajn, pro dospělé poněkud naivní, ale jako nostalgická oddechovka stále dobré. K těm čtyřem hvězdám jsem se tedy skutečně přiklonil spíše z té nostalgie, ale co si pamatuji, tenhle díl byl spíše seznamovací a ty další už byly zajímavější, takže rozhodně budu pokračovat.

HannaFuchs
13.02.2016

Moje nejoblíbenější série knížek. :) Velmi napínavé, no prostě úžasné. Přemýšlím, že si celou sérii přečtu znova.

MarkétaMosová
11.02.2016

Je úžasná knížka, je nejlepší z celé série. :-)

Totojsemja
03.02.2016

jednoznačně nejlepší díl série. jediná kniha která mě přinutila se před spaním podívat pod postel.

reccal
30.12.2015

Nesnáším pavouky. Fuj. Jenomže Madame Okta mi uhranula ve své filmové (no dobře, nic moc) podobě. Žvásty, jak jsou to knihy pro děti a blablabla... neposlouchejte, v knize se docela dobře může najít jak dvanáctiletý výrostek, tak třicetiletý milovník temna. Kniha přečtena během pár hodin, samozřejmě jsem nečekala žádnou velkou propracovanost charakterů (jako u upírské trilogie Del Tora), nicméně očekávání splnila na jedničku.

Peta1607
08.12.2015

Knihu jsem četla v 11 letech na táboře a od té doby patří mezi mé oblíbené knihy. Vlastně mohu říct, že díky této knize jsem objevila krásu knih. :D

delatrix
03.11.2015

Četla jsem tedy jen tenhle první díl série, ale přislo mi to strašně nudné. Postavy nebyly tolik vypracované a děl docela předvídatelný. Celkově mě to nebavilo.

Viky007
11.09.2015

Miluji tuhle sérii už od dvanácti :-). Pan Shan je prostě mistr svého oboru, jinak se to říct nedá. První díl je ještě dost dětský - Darren je vlastně malý kluk, který musí opustit lidský svět. A Lartena bych chtěla poznat osobně :-).

juli2
28.08.2015

Knihu jsem objevila jako malá v knihovně. Od té doby jsem se k ní vrátila již po třetí. Kniha je prostě výborná. I nyní mě nevadí styl psaní určený pro děti.

Iwíček
08.03.2015

Velice zajímavé čtení, při kterém mi občas vstávaly vlasy hrůzou.

jajaja136
24.01.2015

Tahle knížka se mi velmi líbila jako ostatní knížky z napínavé ságy.

Stilka
11.01.2015

Kniha je moje oblíbená. Je založena hra, která je podobná knize. prosím koukně te se a budem rádi, když se raregistrujete:)

knihomolka01
20.11.2014

Kniha se mi vlastně líbila, akorát mi to přišlo více dětské než jsem si představovala. Občas jsem Darrena za jeho chování chtěla pořádně proplesknout, ale jinak pěkná knížka. Oddechovka.:)

Makyta
31.07.2014

Tuhle knihu jsem četla už na základce, ale na střední jsme se k ní ráda vrátila. I zbylých 11 dílů je úžasných. U posledního jsem dokonce skoro brečela! :D Doporučuji!

Janissek007
29.07.2014

Tuhle knihu jsem objevila nedávno, zprvu jsem si myslela, že to bude další nudná kniha o upírech. Ale zdání klame...
Tahle kniha ( a později i těch zbylých 11) mě nadchla.
Shan má vždy poutavé zápletky a co víc, při čtení jsem si říkala co ještě vymyslí aby to bylo poutavější a mu se to vždy podařilo...
Doporučuju tuhle knihu všem, kdo snese trošku? hororové příběhy.

Filip.S
08.07.2014

Opravdu povedená kniha, která mě, zapřísáhlého nečtenáře naučila číst.:) Děkuji panu Shanovi! Určitě stojí za přečtení.:)

mattysion
03.07.2014

Knihu jsem si okamžitě zamiloval, a to jsem ještě nevěděl, že mě čeká dalších jedenáct skvělých dílů. Vzpomínám na to dlouhé čekání, když už konečně vyjde další pokračování.