Krvavé chodby

Krvavé chodby

Darren Shan se představuje potřetí - před nezáviděníhodným osudem poloupíra, který na něj padl v předchozích dvou knihách, není úniku. Nechce se podvolit pravidlům upířího světa, i když kontakty s obyčejnými lidmi obvykle končí tragicky. Spolu se svým učitelem panem Hroozleym a hadím chlapcem Evrou se ocitají v neznámém městě a prožívají další dramatické události a ohromující odhalení.
Daren se v této knize setkává s první láskou... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1042/krvave-chodby-1042.jpg 4.5390

Příběhy Darrena Shana (3.)

Tunnels of Blood (2003)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Vincenzoci

Napínavý děj, který má spád a ještě jsem se u toho pobavil :-)

Svatoslav
09.06.2016

Přiznám se bez mučení. Po brilantním Upírově pomocníku jsem o Darrenovi mírně pochyboval. Laťka, kterou nastavil, se zdála být nepřekonatelná. Ovšem po přečtení prvních několika kapitol mi sklaplo. Shan sice neřádil jako utržený ze řetězu, místo toho nabídl čtenáři mistrnou práci lidské psychiky. Ten tam jsou klukovské myšlenkové pochody hrdiny z první části. Upírův pomocník stárne, ač to není na jeho zevnějšku vidět, ale uvnitř dozrává v nejroztříštěnějšího hrdinu současnosti. A když se zdá, že už nemůže být hůř, připlete se mu do cesty láska, která jeho transformaci posune až k samotné hranici cynismu. Bravo, Darrene. Další zastávka: Upíří hora.

HannaFuchs
05.03.2016

Moje nejoblíbenější série knížek. :) Velmi napínavé, no prostě úžasné. Přemýšlím, že si celou sérii přečtu znova.

Dinosaur
01.03.2016

(8.5/10) Naštěstí se mi potvrdilo to, co jsem si myslel - baví mě to čím dál tím víc, z první trilogie se mi tenhle díl líbil jednoznačně nejvíce a také byl asi nejnapínavější. U prvního dílu jsem se skutečně trochu bál, jestli mě tahle série bude po všech těch letech ještě bavit, ale teď už o tom nepochybuji :)

Ikkju
16.02.2016

Na autora jsem byl zvědavý, a nezklamal mě - kniha se četla skoro sama, závěr byl docela promyšlený a přitom se dal dopředu odhadnout (víno).

Rozčilovala mě kapitola ve které chodili kanalizací, stoky do kruhu bych fakt nechtěl projektovat ani ve špatném snu :o, suchá chodba byla zjevně odlehčovací stoka končící nejspíš v potoce nebo v rozdělovacím objektu (to sedí, tam bych si dokázal představit že si někde vybuduje doupě, dokonce jsem jich pár našel), ale dešťovou vpustí (myslím že jde o špatný překlad) bych do kanalizace opravdu lezl nerad.

Mám ale pocit, že tenhle nesoulad je to asi jenom můj problém, hold projektováním a prolézáním stok včetně několika těch historických jsem si setřel opar romantiky z těchto jinak zajímavých kulis. Ale vlastně jsem si to užil, i když trochu jinak x).

frukeška
03.02.2016

Tenhle díl byl perfektní! zatím se mi líbil nejvíc :)

Viky007
11.09.2015

Čím víc dílů, tím víc krve :-D. Tentokrát nás úžasný pan Shan zavede do Lartenova rodného města. Napětí by se dalo krájet, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Chtěla jsem vědět, jestli je Hroozley opravdu vrah.
A záporák vampýr? Trochu magor, ale naprosto tam sedl.

juli2
28.08.2015

Další kniha ze série a opět nezklame. Je napínavá až do konce. Už jsem tento díl četla třikrát a pokaždé mě baví.

Cryptkeeper
06.08.2015

Tak trochu jiný díl,když to srován se zbytkem knih ze série.
Postava Debbie mi v knize hrozně sedla,parádně se to četlo:)

knihomolka01
26.02.2015

Celkem zajímavé jen mi přišlo, že konec byl strašně předvídatelný.:)

radek0635
30.06.2014

O hodně akčnější a napínavější než předchozí díly. Stránky se otáčely samy, kniha nikde ve svém tempu „nezaškobrtla“, takže za mě 10 bodů z 10. :)

Edona
26.04.2014

Krvavé chodby jsou mnohem akčnější a napínavější než předchozí dva díly, já si to maximálně užila. Hodnotím to takovým tím dětským očkem, protože tato kniha si zaslouží krásné hodnocení, i když už nejsem dítě.

Nemesis Moriko
23.02.2014

Moc pěkná knížka, i když mi trvalo mnohem dýl, než jsem se začetla:-)

Adam Bartoš
24.01.2014

Tak dočetl jsem první trilogii Darrena Shana Upíří krev.

Tento díl se mi líbil ale myslím si že ty dva předešlé byly lepší ;).

Hokkejka
09.01.2014

Slabší než předchozí dva díly, jsem zvědavá na pokračování.

hradil
13.08.2013

Série se začíná formovat do hororové formy, což je mi velice sympatické.
Strašně se mi z počátku nelíbila zápletka s Debbie, ale nakonec jsem se jí dostal na chuť. Doufám, že Debbie bude dále zasahovat do knížek a ještě se dočkáme Happy Endu mezi ní a Darenem:)!
4* - není to tak dokonalé jako 1. díl:)

petrisca
04.08.2013

Tato série mě zaujala už od začátku a nezklamal mě ani tento díl :)

PanKérka
03.01.2013

Krásné pokračování série. Jen škoda, že musel opustit Debbie. Ale při vyjednávání s Muloughem už jsem si málem myslela, že mu ji chce dát. Pak jsem si ovšem vzpomněla na Darrenův nevyřčený plán. Prostě paráda!

Kate.S
02.12.2012

Nejlepší:) Tuto sérii miluji:D

RoseDawson157
06.10.2012

Á v životě Darrena stále přituhuje.Debbie jsem si oblíbila,s Darrenem byli sladcí,i když mě naštvalo ,že to mezi nimi takhle dopadlo. Murlough byl děsivý ,ale jsou proti němu Hroozley a Darren takže ... ;D Zde končí první část trilogie Upíří krev.Jinak celou ságu Darrena Shana vřele doporučuji.Nebudete litovat!!

Buhvico
12.04.2012

Třetí díl ze začátku docela klidný takový pohodový, ale pak se všechno zvrtne..To je ta část kdy jsem se nemohla odtrhnout od stránek a četla jsem a četla, to napětí jak to dopadne mě úplně zničilo než jsem to dočetla..A hned jsem se musela vrhnout na další díl :-)

Lea
26.09.2011

O hvězdičku méně než první dva díly. Ale stejně se těším na další, určitě se děj zase pořádně rozeběhne. Darren Shan je návyková oddychovka.

kikinasev

Tato kniha je velmi dobrá. Vím to z vlastní skušenosti.