Hopulka Hopulka komentáře u knih

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Autorka Jojo Moyesová umí podobně jako Diana Gabaldon nakrmit mé ryze ženské já a moje romantická duše je zase na chvíli nakrmena... Na čtyři hvězdičky to ale kvůli pomalému rozběhu a těžko uvěřitelné zápletce s mladší dcerou nevidím.

23.05.2021 3 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

(SPOILER) Knížka se čte sama, má spád a je napínavá. Ale ten konec! Sice naprosto překvapivý, ale... Nebýt toho rozuzlení a přechodu do červené knihovny, dala bych pět hvězdiček a běžela pro další autorovu knihu. Takhle si dám nějakou chvíli pauzu.

20.04.2021 4 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Michel Bussi má svůj jedinečný styl. Moc se mi líbilo, jak tíživou atmosféru dokázal autor dosadit do tak malebného městečka, jako je Giverny. Kniha mě naučila pár nových slov a přiměla mě oživit si znalosti o impresionistech. Místy měla ale trochu pomalejší tempo a občas jsem nebyla nadšená z přeskakování ve vyprávění postav. Na konci do sebe vše krásně zapadlo.

15.04.2021 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Moje první, a rozhodně ne poslední setkání s oddělením Q.

28.02.2021 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Tak tohle byla úplně jiná Třeštíková, než na kterou jsme zvyklí. Po tom, co jsem tak do třetiny knihy chtěla knihu odložit a nedočíst, se něco zlomilo a začalo mě to nesmírně bavit. Paráda.

27.02.2021 4 z 5

Víš, kdo se dívá? Víš, kdo se dívá? Catherine Ryan Howard

Nápad zajímavý, dobové téma, ale zpracování pokulhává.

27.02.2021 2 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Další bichle, kterou člověk zvládne přečíst za pár večerů jako nic. Příjemné čtení. Ale přijde mi to už trochu moc přitažené za vlasy (ne že by procházení skrze kameny bylo normální). Jakoby se z Claire i Jamieho stali superhrdinové. Nevím, nevím, jestli budu v sérii ještě pokračovat.

27.02.2021 3 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Tak tohle mi dalo zabrat, špatně jsem se orientovala ve jménech a do toho ty vědecké výrazy, které jsem pořád dohledávala, abych pochopila, o co jde. Kdybych na to neslyšela samou chválu, nedočetla bych.
Dala jsem to, pár věcí mě zaujalo, ale extra moudrá z toho vlastně nejsem a potřebovala bych to s někým osobně probrat... Do dalších dílů se pouštět nebudu.
Za mě dvě hvězdičky, ale “doopravdy” bodovat nebudu, protože je možné, že kdybych na gymplu dávala ve fyzice větší pozor, mohla by to třeba být pětihvězdičková záležitost.

27.02.2021

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

I když na obálce stálo, že se jedná o pokračování bestsellerů, nevěnovala jsem tomu pozornost a knihu zhltla.

Teď mě ale mě nesmírně mrzí, že jsem poznámku o předchozích dílech na přehlídla, protože bych s Louisou Clarkovou moc ráda strávila více času.

Hezky vystavěný romantický příběh a já doufám v pokračování...

25.02.2021 5 z 5

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Ke knize jsem se dostala náhodou, nic nečekala, a to více jsem nadšená. Vůbec se mi nechce věřit, že se jedná o autorovu prvotinu a pokud si psal nějaký čas do šuplíku, moc ráda bych si to přečetla...

Autor perfektně zvládl popis prostředí a postapo světa, který by mohl být dost dobře reálný a ve kterém bych nechtěla strávit ani minutu života. Za popis Vany a soubojů by se nemusel stydět ani Tarantino. Byly tak detailní a parádní, až mi přišlo, jako bych sledovala film. Místy toho na mě ale bylo moc, a tak jsem kvitovala linku s Nikkol, která pro mě byla příjemným osvěžením.

Nesmírně mě zajímá, jak to bylo dál. Nemůžu se dočkat!

01.12.2020 4 z 5

První část knihy, tedy část z minulosti a současnosti se mi líbila, ale část o tom jak by to mohlo být, už příliš ne, a k dočtení jsem se chvilkama až přemlouvala. Vývoj událostí mi přišel až moc ovlivněn dobou, v jaké kniha vznikala a je škoda, že se vše nakonec točilo de facto jen okolo islámu.

Nevím, asi bych to shrnula tak, že mi kniha přišla jen velmi málo uvěřitelná, a to jak do postav, tak do vývoje událostí. Ale před historickými znalostmi a obecným přehledem pana Vondrušky smekám.

19.07.2020 3 z 5

V Nepálu se mi s Ladislavem líbilo více než v Číně. Snad to bylo tím, že v Číně mluví anglicky jen hrstka lidí a putování se tak od lidských příběhů přesunulo k jídlu a hledání místa pro spaní. Přesto je to velmi pohodové čtení a jsem ráda, že jsem si mohla poputovat netradičními místy s vtipným průvodcem.

12.06.2020 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Od začátku krásné čtení. Zklamáním pro mě byl skok od Lottie k Daisy, ale stačilo počkat pár stránek a parádní čtení pokračovalo. Až budu mít zase chuť na romantiku, ráda po autorce opět sáhnu.

31.05.2020 4 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Backmana zbožňuju, ale tento příběh mě neoslovil. Chápu, co tím chtěl autor vyjádřit a k jakým otázkám kniha vybízí, ale asi zrovna nejsem v životní fázi, kdy by mě více zasáhla.

03.01.2020 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tato kniha je mou poslední, která mi od autora zbývala přečíst. (I když doufám, že se ještě dočkám dalších.) Musím říct, že je to skvělý příběh o lásce, ale i o tom, že bychom neměli odsoudit člověka jen proto, že si po Volvu pořídil BMW.
Britt-Marie mi ale k srdci přirostla mnohem víc a Medvědín? Tak na ten nemá nic...

25.09.2019 4 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Naprosto jednoduché čtení, když nechcete přemýšlet. Chování všech postav je podle mého absurdní, ale občas jsem se zasmála, to ne že ne.

31.07.2019 3 z 5

Tomík na cestách Tomík na cestách Tomáš Vejmola

Proč se člověk vydává na takovou podivnou cestu? Nejspíš je to takové dobrodružství pro dobrodružství, říkala jsem si zpočátku. Ale ono ne!
Je to o tom, že hlavně cesta je cíl, o kráse, o lidech, o poznání sama sebe, o tom vyzrát z bláznivého moravského kluka, který jž před tímto podnikem přišel na chuť cestování, v úctyhodnou osobnost. Klobouk dolů před Tomíkem, že to i přes nespočet překážek dotáhl dokonce!
Kam to bude příště? Přece jen to chce nějakou tu nevěstu, ne? ;-)

28.07.2019 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Přijde mi zajímavé, jak rozporuplné hodnocení kniha má.
Od autora jsem nic jiného nečetla a příběh se mi moc líbil. I když mi vyprávění matky přišlo chvílemi hodně špatně podložené, nevěděla jsem, na kterou stranu se přiklonit. Trochu mi chyběl Chrisův pohled na historku se sběrem hub.

21.07.2019 4 z 5

Ana Ana Roberto Santiago

Zajímavá hrdinka, docela sympatičtí padouši, prostředí kasín a soudu, téma k zamyšlení. Brigádničila jsem v kasínu a díky tomu jsem měla velké pochopení pro jednotlivé postavy, také u nás se v nich objevují nekalé praktiky. Klidně bych snesla ještě pár stran navíc.

21.07.2019 5 z 5

Slzy od smíchu Slzy od smíchu Alena Blanářová

Přišlo mi, že čtu průměrnou slohovou práci na téma Můj život. Nejkrásnější na knize je fotografie štěnátek.

25.06.2019 2 z 5