Hopulka Hopulka komentáře u knih

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Přečtení rozhodně doporučuji všem, kdo se chtějí dozvědět něco o těle, pohybu, sportu a celostní medicíně, mnohé mi vysvětlila. Pan profesor Kolář má rozhodně co říct.

01.02.2019 5 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Jednohubka na jeden večer. První půlka zaujme, druhá nepřekvapí...

31.01.2019 3 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Knihu bych si sama nevybrala, dostala jsem ji darem, a neměla jsem žádná očekávání. O to více mě ale nadchla! Příjemné čtení o milostném příběhu v těžkých dobách odehrávající se na krásných místech. Doporučuji!

26.01.2019 4 z 5

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Výstižnější hodnocení než již napsali Fortness a cubeice bych nezformulovala. Naprosto se s nimi ztotožňuji.
Krásný čtenářský zážitek.

17.01.2019 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Silná kniha, kterou si budu dlouho pamatovat.
Krásně propracované postavy, spousta osudů a tolik témat v jednom - skvělé!
Běsa se mi líbila více než Malinka. Doporučuji přečtení i těm, které Malka štvala. Netušila jsem, že se o ní v Běse toho dozvím tolik, a mám ji teď mnohem radši.
Docela by mě zajímaly bližší pohledy a osudy mužských postav: Jarýska, Miloše, Honzy, Luboše... Tak třeba v další knize? :-)

08.12.2018 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Kniha má krásnou obálku a ilustrace. Povídání o autorčině rodině mě nezaujalo, a tak jsem ho místy jen přeletěla. Za mne má cenu číst jen modré písmo, tam jsou místy ty slibované devadesátky. Líbily se mi i některé myšlenky, ale jinak bych řekla, že je to tak nějak zbytečná kniha.

07.12.2018 2 z 5

Jawa kolem světa 2: Příběh Dinga Jawa kolem světa 2: Příběh Dinga Pavel Suchý

Kniha se čte stejně hezky jako ta první. Jsem ráda, že má čestné místo v domácí knihovně. Napjatě čekám, kam se Jawa podívá příště?

07.12.2018 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

O knize jsem předem nic nevěděla a byla pro mě příjemným překvapením.
O jezení hub mám stejné mínění jako Sissi, při sběru by mě nazvala přizdisráčem, stejně jsem ale měla chuť hned vyrazit do lesa. Ruda mě neskutečně bavil.
"Druhá" dějová linka je děsivá! Po dočtení si říkám proboha, kolik lidí se stalo podobnou obětí a kolik lidí je zavřeno v léčebně jen proto, že je to pro ty venku snazší? Hrůza! Nečinnosti matky se snad ani nedá věřit...
Na to o jak tíživém tématu kniha je, se čte sama. Myslím, že ve mně dlouho zůstane.

07.12.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

O něco málo lepší než Hotýlek. Další lehké čtení o nelehkých osudech. Do další autorčiny knihy se moc ráda pustím.

17.11.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Za mě nejčtivější ze série. Jednoduché čtení, které má spád. Erika mi tady přišla nejsympatičtější. Čtvrtý díl si tak ráda přečtu.

17.11.2018 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Není to špatné, to vůbec ne, ale na původní trilogii to podle mého nemá.

03.11.2018 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Zajímavá kniha o neveselých tématech. Život není peříčko a někdo ho má zkrátka složitější. Myslím, že Malku může pochopit jen ten, kdo si prožil to, co ona. My ostatní se můžeme jen snažit a nedivila bych se, kdyby pro mnohé byla jen nevděčným spratkem. Vlastně mi nebyla sympatická žádná z ženských postav. Kniha ale nabízí hodně otázek k přemýšlení a čte se sama, a 4 hvězdičky si jednoznačně zaslouží. Kdyby nebylo pasáží s Bohem, tak bych dala pět...

11.10.2018 4 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Nečetlo se to špatně, ale na knize jde poznat, že není od Christie a dost tam chybí Hastings nebo Jepp. Konec byl takový všelijaký, ale ne moc dobrý...

09.10.2018 2 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Belmonda miluji, ale tuto knihu ne. Je to fajn doplněk k dokumentárnímu filmu o něm, který v knize zmiňuje, ale samostatně to není ono. Hodně ve vzpomínkách přeskakuje a druhá půlka je horší. Knize palčivě chybí fotografie. Když k tomu přičtu chyby v knize, nemůžu dát víc než tři hvězdičky.

23.09.2018 3 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Příjemná, oddechová pohádka pro dospělé.

04.09.2018 4 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Americká slaďárna zasazená do brutálního prostředí Afgánistánu. Z výkladů koránu a z nástupu Tálibánu mrazí a to je důvod, proč oceňuji třemi hvězdičkami. Hlavní hrdince jsem na chuť nějak nepřišla. Vyústění jednotlivých příběhů lidí mi přišla spíše naivní, ale tak už to u románů pro ženy bývá...

02.09.2018

Hana Hana Alena Mornštajnová

Autorka nezklamala a nabídla velmi čtivou knihu. Její přímočaré popisy postav a událostí jsem zhltla jedním dechem. Hvězdičku odebírám, protože jsem zkrátka četla lepší. U srdce mě po přečtení Hany píchá a je mi úzko z lidské hnusoty, ale slza neukápla.

19.08.2018 4 z 5

Zvířetovi lidé Zvířetovi lidé Indra Sinha

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Fantastická kniha popisující největší chemickou katastrofu v Indii plná surovosti, vulgarismů, ironie, vtipu a moudra. Tleskám autorovi, klaním se před překladatelkou!

16.08.2018 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Nevyřešená zápletka, divný, useknutý konec, a přesto oceňuji čtyřmi hvězdičkami. Čtivá povídka o ženě, která skrz nedostatek spánku vnímá svůj život jinak. Ráda si knihu za čas přečtu znovu, určitě v ní mezi řádky uvidím něco jiného...

13.07.2018 4 z 5

Mentalista Mentalista Thomas Erikson

Kniha mě velmi rychle vtáhla do děje. Zajímavý námět, okénko do psychologie se mi moc líbilo. Hvězdičku odebírám kvůli konci. Ten mě moc nenadchl a přišel mi tak nějak odfláknutý. Kniha ale za přečtení i tak určitě stojí.

12.07.2018 4 z 5