Hopulka Hopulka komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Příjemné čtení o osudech mnoha vzájemně propletených lidí. Na pár stránkách čtenář prožije radost, smutek, ale i napětí. Pokud má být tato kniha nejslabším autorčiným dílem, nemůžu se dočkat, až si zbylé knihy přečtu.

23.06.2018 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Kniha mi jako všechna autorova díla zůstane ještě dlouho v mysli. Netušila jsem, že mě zrovna Metro 2033 donutí k zamyšlení se nad životem a společností. Nemůžu se dočkat pokračování!

17.06.2018 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Ostrov šedých mnichů (předešlé knihy ze série jsem nečetla) mě zaujal o něco více, přesto knihu hodnotím nadprůměrně. I když mě tento díl dějem pohltil až od poloviny, od začátku se mi líbil úžasný popis krajiny a zvláštních tamních obyvatel. Jsem zvědavá, kam se s autorkou podíváme v dalším díle, který doufám bude!

06.06.2018 4 z 5

Kolibřík Kolibřík Kati Hiekkapelto

Průměrná detektivka, která nenadchne a neurazí. Spád měla až ke konci a rozuzlení pro mne bylo zklamáním. Téma migrace mi přišlo tak nějak zbytečné. Kniha nabízela hned několik rozpracování vedlejších postav, ale dotažené mi neprišlo ani jedno. Vlastně se mi ani nechce zjišťovat, jestli je nějaké pokračování s Annou Fekete. Ale četla jsem mnohem horší detektivky, takže 3 hvězdičky Kolibřík zaslouží.

15.05.2018 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Připravte se, že hned po dočtení vám bude po příběhu smutno. Faja je totiž snad ještě lepší než Naslouchač! Začtení se už netrvalo tak dlouho jako u prvního dílu, protože se člověk v pojmech k místech orientuje. Uměla bych si ale představit, že v knize bude mapa světa... Ilan je úžasnou hrdinkou a já se nemůžu dočkat, jaké zázraky nám ukáže ve třetím díle! Snad vyjde co nejdříve, protože zkrátka musím vědět, jak to bylo dál!!!

12.05.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nejsem moc fanoušek fantasy a na knihu jsem narazila náhodou. Zaujala mě kombinace žánru, české autorky a vysokého hodnocení. Začátek knihy byl hodně náročný kvůli smyšleným pojmům. S postupem času jsem se ale zamilovala, do Ilan, Joela i Vargase. Kniha je tak jiná, a tak skvělá. Smyšlený svět se naprosto liší od čehokoli, co jsem kdy četla a viděla a myšlenka mi přišla velmi zajímavá. Nemůžu se dočkat, až přečtu Faju!

11.05.2018 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Kniha je čtivá, ale nenašla jsem si cestu ani k jedné z hlavních hrdinek. Konec knihy by si zasloužil trochu rozvést. Přečtení ale přesto doporučiji.

08.04.2018 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Přečeno za dva večery. I když se od začátku nabízí, kdo je vrah, napětí si kniha drží až do konce. Existují lepší thrillery, proto odebírám hvězdičku.

07.04.2018 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Jak mě Tma nebavila, tento díl vše vynahradil. Možná bych se více pověnovala zápletce s Kirsten, ale jinak bych neměnila nic. Kniha se četla sama! Těším se na další pokračování...

04.04.2018 5 z 5