Holly.W Holly.W komentáře u knih

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Další velmi povedená kniha této série! I když se musím přiznat, že Elektra mi, navzdory její závislosti a pozdějšímu samaritánství, moc k srdci nepřirostla. Mnohem více mě zaujal a oslovil příběh Cecily a Billa, i když byl docela smutný.
Jako celek je ale kniha opět velice zajímavá a čtivá. Mrzí mě, že už se blížím ke konci této úžasné série, ale moc se těším na další díl!

06.11.2023 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Nesedlo mi to. Kniha se jaksi nemůže rozhodnout, jestli to je červená knihovna, nebo thriller. Kdyby to byl čistě thriller, tak by chtělo vzít více do hloubky únos a věznění Sarah a téma samotného sériového vraha. A možná by to pak byla mnohem lepší kniha než tohle přetahování, jestli to má směřovat na jednu nebo na druhou stranu. Uvítala bych, kdyby si autorka odpustila i tu vnitřní rozervanost hlavní hrdinky jestli si má nebo nemá něco začít s Colem. A to zapletení detektiva a jeho dcery do celého příběhu už bylo prostě moc. Tato kniha mi vůbec nestojí za jedinou další myšlenku natož za zapamatování. Četla jsem tisíckrát lepší thrillery.

02.02.2023 2 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Donato Carrisi je skutečně mistrem svého řemesla. Každá jeho další kniha posouvá laťku o něco výš. Tantokrát tady máme mimořádně zajímavou virtuální realitu, do které je Mila nucena se ponořit. A nového, děsivého našeptávače. Ten nápad s videohrou je vskutku skvělý a neotřelý, vše je popsáno do detailu. Noříme se také hlouběji do nitra hlavní hrdinky. Kniha je opět plná zvratů a nečekaných momentů, od začátku až do konce napínavá jak malé gatě. Autor si pohrává se čtenářem jako kočka s myší. Konec mě dostal, vyděsil, bála jsem se jak to dopadne a autor mě zase překvapil. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

16.01.2023 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Poslední dvě knihy, které jsem od Picoultové četla mě nadchly. Proto jsem se těšila i na tuto,a to i proto, že se měla týkat vlků - těch nádherných zvířat. Co můžu z této knihy hodnotit jako vysoce nadprůměrné a pro mě velice obohacující jsou právě poznatky o vlcích.
Máme tady morální dilema k zamyšlení. A to sice člověk v komatu, bez zdánlivě možného návratu k normálnímu stavu a k nabytí vědomí. Věřím, že když blízcí lidé člověka v komatu, toto dilema prožívají, tak se rozhodují v řádu měsíců nebo let a ne dnů jako se tady rozhodovali Lukovi děti.
Kniha je vyprávěna z pohledu mnoha postav, dle mého názoru zbytečně, stačilo by vyprávění z pohledu rodiny - Georgie, Cary, Edwarda a Luka.
Vyprávění z pohledu Luka bylo pro mě nejpoutavější. Jeho výzkum, vztah k vlkům a jeho soužití s nimi v divočině jsou úžasně napsané. Z příběhu vyplynulo, že Luk se cítil lépe ve společnosti vlčí než té lidské, což naprosto chápu.
Málokdy se mi u některé knihy stane, abych vůči některé postavě pociťovala tak silné antipatie, tady to byl Edward, a to od samého začátku. Cara se mi zprotivila na konci. Konec mě zklamal, čekala jsem něco jiného, nějaké překvapení, zvrat, něco šokujícího. Bohužel, nic takového nepřišlo, proto to nízké hodnocení.
Tohle nebyla Picoultová v nejlepší formě. Jediné pozitivní, co si z knihy odnáším byli vlci.

11.01.2023 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Já nemusím přeslazené romanťárny. A tahle kniha k nim prostě patří. Sice to trochu vyvažuje Milesovo vzpomínání na minulost, ale slaďárna to je i tak. A na mě bylo moc i toho sexu. Mám ráda knihy od Colleen, ale ty které mají opravdovou hloubku, jako Námi to končí, Pravna nebo lež a To nejlepší v nás. Tahle kniha takových kvalit bohužel nedosahuje.

06.01.2023 3 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Po 120 stranách jsem musela odložit. Na tomto nebylo absolutně NIC, co by mě jen trošičku zaujalo. Děj absolutně o ničem. Postavy hrozné, nezajímavé, odpudivé. S takovými knihami nebudu ztrácet čas a nechápu jak toto může mít nálepku Bestseller.

28.12.2022 1 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Měděný jezdec byla jedna z nejlepších knih jaké jsem v životě četla a určitě se k ní jednou vrátím. Taťána a Alexandr byla rovněž skvělá a nezapomenutelná kniha.
Během prvních více než sto stran Letní zahrady jsem několikrát měla chuť knihu odložit. Měla jsem pocit, že čtu snad Padesát odstínů šedi. Dialogy o ničem: tady budeme bydlet, tady nebudeme bydlet, budeme nebo nebudeme žít v poušti. Jsem ráda, že jsem vytrvala.
Jakmile se Taťána s Alexandrem usadí a začneme sledovat jejich každodenní život, tak to začne být zajímavé. Jejich snaha se v Americe prosadit, jejich zaměstnání, budování domova, snaha o další dítě, velká manželská krize. Rovněž pasáže z Taťánina dětství, to vše vtáhne čtenáře a už nepustí. Během krize, kterou Taťána s Alexandrem prožívali, se mi dost znechutil Alexandr a jeho snaha ovládat životy druhých, aby bylo po jeho vůli a nedej bože když tak nebude. To, co Taťáně provedl bylo dle mého, neodpustitelné. Ale to by potom nebyl příběh té obrovské lásky, která přežila všechno. A Alexandr si s dalším průběhem knihy mou náklonost opět získal.
A tak postupně plyne život Taťány, Alexandra a jejich dětí, až se jejich nejstarší syn dostane do zajetí ve Vietnamu – zde jsou pasáže, při kterých čtenář napětím ani nedýchá, pasáže které knihu neskutečně oživí. Čtenář má mnohdy i slzy v očích.
A jsme na konci, Taťána s Alexandrem jsou staří a obklopení početnou rodinou, vzpomínají na své mládí a rekapitulují svůj život.
Jsem ráda, že jsem knihu neodložila, bylo to krásné završení celého příběhu. U některých pasáží jsem nic jiného než četbu nevnímala, tak mě vtáhly do děje. Některé pasáže mi přišli zbytečné, zdlouhavé a nepodstatné, autorka si je klidně mohla odpustit. Přesto mám z celé trilogie úžasný pocit, jsem ráda, že mi přišla do cesty a když jsem se na poslední straně s těmito úžasnými knižními hrdiny loučila, bylo mi smutno. Hodnotím nejvyšší možnou známkou.

14.11.2022 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Bavilo mě to tak do půlky. A velice brzy jsem začala tušit jak to dopadne. Přišlo mi, že snad každá postava v knize má nějaké svoje tajemství a dilema, zda to svým blízkým říct. Vivien, která se snad celou knihu zabývala jen dávnou křivdou - tím, že v minulosti neměla svou vysněnou svatbu a tím co provedla její dcera. A Adam, který neví, jestli má nechat proběhnout vysněnou oslavu svojí milované ženy, nebo jí říct něco, co jí navždycky zničí život. Bohužel, od druhé poloviny knihy to bylo omílání stejných myšlenek hlavních hrdinů pořád dokola, mohlo to mít klidně o 100 stránek míň a možná by to bylo lepší. Nějak mě to nenadchlo.

02.11.2022 3 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Kniha začíná v přítomnosti a hlavní hrdinkou je Elodie, která mi byla už od začátku velice sympatická. Elodie je tichá archivářka, která objeví záhadnou brašnu a pomalu začíná odhalovat tajemství ženy namalované v zápisníku. Elodie zároveň chystá svoji svatbu o které není úplně přesvědčená, že je to to, co si ve skutečnosti přeje. Vzpomíná také na svoji slavnou maminku a odhalí přitom pečlivě skrývané tajemství .
Hned od začátku se knihou prolíná i příběh ducha ženy, která vzpomíná na svůj život – zde sledujeme osudy docela velkého množství postav. Trochu jsem se ztrácela, nechápala jsem proč se vlastně autorka některými postavami vůbec zabývá?? Nicméně stojí za to se tím prokousat. Až na konci čtenář pochopí, že každičká jediná postava, o které bylo psáno, měla v příběhu svůj význam. Láska Edwarda a Lilly byla tragická, ale s tím jsem počítala asi už od začátku. Nicméně čím jsem byla silně zklamaná byl příběh Elodie. Rozhodně bych uvítala, kdyby jí autorka věnovala z knihy mnohem více stran. A co bylo vůbec nejhorší, čtenář se vůbec nedozví, jak to s Elodií vlastně dopadne. Váhala jsem, jaké mám dát hodnocení, kvůli Elodii bych nejraději několik bodů ubrala. Nicméně dojem z knihy jako celku je velice pozitivní, proto přimhouřím očko a dám vysoké hodnocení.

07.10.2022 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Tak tomu říkám romanťárna. Začetla jsem se a nemohla se odtrhnout. Polovina knihy, jak se Sydney seznámí s Ridgem, tvoří spolu písníčky (i když on je hluchý) a postupně se do sebe zamilují, to bylo moc hezké. Potom už to začalo být zdlouhavé. Co bych trošku vytkla, tak byla ta Ridgeova nerozhodnost, kterou dívku si vybrat a Sydneyna "nepřipravenost" pro další vztah, toto se tam omílalo pořád dokola a potom už mě to nebavilo. Každopádně to dobře dopadlo a celkový dojem z knihy je pozitivní

29.08.2022 4 z 5

Najdi ji Najdi ji Lisa Gardner

Byla jsem překvapená, jak byla kniha dobrá. Syrový, děsivý a hlavně uvěřitelný příběh. Jak dokáže ženu poznamenat, když více než rok stráví ve spárech monstra, které ji mučí a znásilňuje. Jak je možné, že mezi obětí a monstrem může vzniknout silný vztah.
Líbilo se mi, že je příběh vyprávěn ve dvou časových osách a z pohledu několika postav. Pro mě nejzajímavější vyprávění Flory o tom co zažila, když byla vězněná.

24.06.2022 4 z 5

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Téměr vždy u knih od tohoto autora mi stačí pár řádků k tomu, abych pochopila, že před sebou mám vyjímečně silnou knihu. A u této to bylo zrovna tak. Emotivní, silný příběh o velké lásce, která trvala sice pár dní, ale v srdci vydrží věčně. Je možné poznat, během pár okamžiků, že člověk potkal svou spřízněnou duši, tak jako tomu bylo v této knize? Nebo je to jenom pohádka vyprávěná v takových příbězích.... Každopádně tuto knihu budu mít v mysli ještě dlouho a možná se k ní jednou vrátím. A musím vidět i film.

07.06.2022 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Byla jsem na knihu zvědavá. A velice mě zklamala. Pořád jsem na něco čekala, na něco, z čeho mi spadne brada, na nějaké překvapení, nestalo se. Příběh o ničem - ztroskotaný učitel se vrací do rodného městečka, proč vlastně? A při tom vzpomíná na své dětství a svoji sestřičku. Ke konci přišlo něco trošičku zajímavého, strašidelného, ale konec zase vše zabil.

07.05.2022 2 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Tahle kniha mi nesedla. Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách. Dějová linka s Holly mě vůbec ale vůbec nebavila,děj se točil pořád dokola jenom kolem babiččiny nemoci a nemoci Hollyina dítěte. Dějová linka Annie byla o něco málo zajímavější. Ale konec, ten byl zdaleka nejhorší a celou knihu totálně zabil. Proto taky dávám tak špatné hodnocení. Navíc z celé knihy čiší jakýsi smutek a depresivnost, a takové knihy prostě nemusím.

16.03.2022 1 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

Nádherné završení celé trilogie. Opět se setkáváme s psím hrdinou z minulých dílů, který má v této knize důležitý úkol - starat se nejen o svého lidského chlapce, ale i o jednu psí slečnu. Krásné sledovat nejen osudy psího hrdiny ale i lidí v jeho životě. Jako velká milovnice pejsků jsem knihou byla nadšená stejně jako minulými díly. Krásný, dojemný příběh, i slzička ukápla.
Kéž by byl i o téhle knize natočen film. A kéž by byla časem i další kniha.

07.03.2022 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Nádherná, překrásná kniha o dvou lidech, které osud svede dohromady, zamilují se, navzájem se poznávají. Ale vzdálenost, která je dělí a minulost, se kterou se on neumí vyrovnat - to jsou těžké zkoušky jejich lásky. Konec je srdcervoucí. Určitě si pustím i film.

22.01.2022 5 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Od knihy jsem moc nečekala, ale mile mě překvapila. Četla se dobře, nenudila jsem se, dokonce jsem místy byla i napnutá, jak to bude pokračovat. Takže za mě dobrý.

18.01.2022 4 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Zajímavé, neotřelé téma - střelec, který drží na mušce několik lidí a baví se jejich odstřelováním. Při četbě jsem myslela na to, že tohle by klidně někdo byl schopen dělat, jenom tak, prostě protože ho to baví. Hrozné pomyšlení, ale takový je svět a lidé, bohužel. Jinak skvělá kniha, napínavá od začátku až do konce. Některé věci trošku k neuvěření, například že by ti lidé dokázali vydržet v pošti několik hodin bez vody, ale budiž odpuštěno.

07.01.2022 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Plný počet nemůžu dát. Kniha mě bavila, byla hezká, ale že bych ji četla jedním dechem to ne. Co bych vyzdvihla, tak složitý, vyvíjející se vztah matky a dcery.

25.10.2021 4 z 5

Ohnivý pták Ohnivý pták Susanna Kearsley

Knihu jsem si koupila ve slevě, dlouho se na ni prášilo na polici. Dlouho jsem se odhodlávala si ji přečíst. A naprosto mě srazila do kolen, tak krásnou knihu jsem dlouho nečetla. Nádherný, okouzlující příběh, který se odehrává ve dvou časech (takové knihy mám ráda) postavy, které si prostě zamilujete. A navždycky si zapamatuji větu, která zde byla řečena: "Nikdy bys neměla dávat svou ruku žádnému muži, pokud by zároveň neměl i tvé srdce" svatá pravda, a hodí se do mého momentálního života...... Určitě si přečtu i další knihy od této autorky.

26.07.2021 5 z 5