hlenicka hlenicka komentáře u knih

Není úniku Není úniku Cara Hunter

WOW! Jedním slovem : šílený! Mne bylo nakonci normálně do breku. Jak je to popsané,co se stalo. Uplně jsem si to dokázala představit,co se v té osobě odehrávalo,když viděla,co videla. Nechci spoilerovat. Ale jeste taky šílené je,že takové věci se rozhodně dějí a je mi uplně špatně,když v nějakém hořícím domě je malé dítě. Knížka mě opravdu vzala,jak je výborná,zárověn tak i smutná,protože realitě to je tak blízko ...

07.08.2022 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Ze de la motte píše výborně, o tom jsem věděla z knihy Game,ale tohle bylo vynikající! Styl Ag. Christie?! Tu jsem musela mít! Krimi zápletka s příchutí komedie, dva hlavní detektivové se nemuseli,ale bez sebe by neudělali ani ránu. Peterovi jsem držela pěsti, aby se z jeho mdlob nevyklubala horší nemoc a doufala jsem,už kvůli Christine,aby do toho Poppe nebyl namočený. Ale jak už to tak bývá, na rozuzlení celého příběhu a kdo vraždil, se musíme pročíst až na konec :) Vzhůru knihomilové,tahle kniha Vám nesmí chybět!

05.07.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Tady nevím,jak to napsat. Od autorky je to moje první kniha,sice je to 2.díl, ale nijak to nenavazuje na první Stvůru,což je prvotina.
Ale ted k Vesnici. Knižka me bavila,mela jsem ji za tři dny přečtenou, výborny styl psaní,neopakovala se slova,ani myšlenky apod. Zajímavý dej,ALE ..! Nebudu spoilerovat,ale neskutečně mě vytočil konec! Ale uplně do ruda! Sto lidí,sto chutí,jasný,je to jakoby ze života,může se stát cokoliv,ale tohle me neskutečně namýchlo. Proto jsem zvedava na Stvůru. Jinak, jak jsem psala,četlo se to rychle,vše navazovalo,Trpkova se s tím nijak nepárala, šla vždy rovnou na věc,což se mi líbilo,že nás nijak nenapínala,ale co mi vadilo,tak třeba půl strany nebo i celá o popisování citů k někomu. To jsem prostě přeskakovala. Tohle byla spíš kriminálka s drama-romantickou příchutí. Taková čtvrtina se odvíjela v osobní rovině hlavní hrdinky. Nebo hrdinů, Beneš a Linhartová. Za mě žádné napětí,neokusovala si nehty. Nijak treba nebyly popsány osoby,které by mohly být podezřelé. Byly tu dvě,o které se detektivové zajímali. To bylo vše. Takže si člověk nemohl udelat nejaky velký obrazek,kdo to může být. Autorka se spíš věnovala tem dvema hlavním hrdinům, že jí mastné jídlo a co delají o víkendu,ale nic o lidech z vesnice,kdo by mohl být pachatelem. To mi tam dost chybělo. Ale treba se dočkám ve Stvůre.

14.06.2022 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

To byla super kniha! Uplně jsem si spravila chut po nové Trpkové.
Tady jde vidět,že stačí i 250 stran k tomu,aby vznikl dokonalý příběh s nepravděpodobným vyústěním,kdy člověku spadne brada. Autorka to nenatahuje,jde přímo k věci,žádné nudné věci nejsou popisovány. A tak to má být! Super!

15.04.2024 5 z 5

Špína Špína Barbora Bernátová

Tady není o čem diskutovat. Bernátová je slovenská Gibney. Její styl vyprávění,příběh,zápletka a vyústění,super detektivka,která nezklame.

07.04.2024 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Co se mi na Marsons líbí je to,že u čtení nemusíte moc přemýšlet a nekoušete si nehty. Tady vždycky všechno tak hezky zapadne na své místo,její pracovní kolektiv by jí kdekdo mohl závidět. Tak pěkné vztahy se nevidí jen tak někde.
Knížka se čte tak,že čtenář sám neví,že něco čte,stránky se otáčí tak rychle a samy,že už čtu poděkování na poslední straně. Tuhle serii miluju.
A Boyda, o tom žádná!

31.03.2024 5 z 5

Tiché hlasy Tiché hlasy Patricia Gibney

Já to říkám pořád,že ačkoliv mají Gibney a Marsons podobný styl psaní, Gibney je ta drsnější,kde máte nervy na pochodu. Je to surovější,spíš více ze života,který se s námi nemazlí. Jediné,co mi vždycky vadí je,že na konci knihy jde o život vždy někomu blízkému z Lottiny rodiny. Zbytek už jen jako vždy chválím,jak styl psaní,tak zápletku a vyústění. Za mě byl tenhle díl nejdrsnější,co jsem od autorky kdy četla.

31.03.2024 5 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

Tuhle serii mám asi radši než od Marsons,ikdyž tady jsou vztahy více napjatější,ne všechno je u Gibney bohužel zalité sluncem a růžové. Lottie má momentálně v životě dost problémů,ale to se neprojevuje v práci,čemuž tleskám! Děj rychle odsýpá,nejsou tu žádné nudné popisky nebo příběhy dalších neznámých. Prostě jen to,co je k hlavnímu ději. A tak to má být! Ze začátku se mi taky jména a osoby pletly,ale pak už to šlo. Pokaždé,když něco čtu ze serie,uplně před sebou vidím živý film,jako by to bylo natočené. Palec hore a už aby tu byl další díl!

08.01.2024 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Jako vždy jednodušše skvělé! Výborná detektivka, která se čte jedním dechem, není třeba extra dlouhých popisů všeho kolem. Gibney to umí a ona to ví!

04.08.2023 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Tak tohle čtení na dva večery, četlo se to samo, on to prostě umí! Jediné,co mě fakt vadilo a po pár stranách už fakt hodně,bylo,jak na každé straně bylo popisované, co dělají ty jeho tři dcery. Sorry,ale číst po 150té,že mu mimino leze po ruce na hlavu,ostatní dvě vřískaji jak na pole a běhají sem tam, jí kila čokolády,zase vřískaji,lezou mu po zádech a dítě mu padá z rukou?! Ne! Tohle sem opravdu přeskakovala, kdyby to tam nebylo, o 50stran méně v knize :-D už máme objednanou novinku,co má vyjít a těším se! 2.dil už byl co se týče lezení děti lepší. O dost ! Doporučuju!

20.02.2023 5 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Nemám co vytknout! Poznanski je sázka na jistotu,že se nudit člověk rozhodně nebude a čte tak rychle,že ani neví,kde je. Kniha byla napínavá,spolu s hlavní hrdinkou pátráte po identitě vraha její kamarádky. Jak říkám,napínavé a dokonalé rozuzlení!

11.09.2022 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

to byl nářez! Aby kniha začínala jakoby koncem,to jsem snad ještě nečetla. První stranky jsem vůbec nechápala,co to je. Holka vypovídá u FBI,ze byla x let držena v Zahradě,kde je veznil Zahradník... Popravdě, byla jsem zmatená,vůbec jsem nevedela,kdo je kdo,kde je kdo. Ale každým dalším otočením se začínal odvíjet drsný a smutný příběh,kde vládnul psychopat,který věznil po dvě desítky mladých holek,kterým na záda tetoval motýlí křídla. Za mě některé pasáže nechutné,ten Avery,syn, byl uplně šílený! A hlavní hrdinka měla můj obdiv. Psycho příběh,který ale stojí za přečtení.

30.07.2022 4 z 5

Krvavé skládanky Krvavé skládanky Nadine Matheson

Přečteno jedním dechem. Doufám, že autorka napíše další knižku.
Zde se setkáváme s hlavní hrdinkou, detektivem Anjelikou. Ta se vydává po pár letech,kdy chytili seriového vraha Petera Oliviera, opět na stopu dalšímu vrahovi, který se velmi podobá tomu předešlému. Ale jak je možné, že zná tolik podrobností, když pravý vrah sedí ve vězení?! Unik informaci?! A jak?!
Za mě topka! Na to,že to má 400 stran, neopakovala se slova,pasáže, věty. Co strana, to nový děj. Pustte se do ní!

28.06.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

A mám dočteno. A nevím,čím začít. Tak asi tím,že Trpková je fakt dost mladá a začíná dobře. Ale doufám,že to psaní ještě vypiluje a bude z ní nová česká Marsons. Třeba..
Ke knize,líbila se mi asi víc než Vesnice. U vesnice nám čtenárům nedala vůbec šanci na to,abychom si tipli,kdo bude vrahem. Nebyli tam žádní podezřelí,které by nám víc popsala. Tady už jsme meli na výběr a člověk mohl zároven S Linhartovou a Benešem pátrat po vrahovi 19leté Anny. Za mě to pořád není uplný krimi. V tehle knize to tak ještě nebylo hrozny,nedavala tu takový prostor romantickému-dramatu jako ve vesnici,o Linhartové a jejich vztahu. Pak třeba za mě popisuje šílene až dlouze a nudně věci,které by mohla vynechat. Třeba me dokonale vytáčelo,jak Beneš pořád jedl a co bude jíst a davala popis,proč se to má míst a blabla. Nebo popisuje každou postavu,od prstů na noze az po vlasy. Ano,aby si mohl čtenář představit o kom je řeč,ale tohle mi připadne až extra. U takové Lapeny,Marsons,nebo Carterovi,tohle vůbec není a nevadí to nikomu. Prostě zbytečně obsáhlé popisy, které nic neřeknou. Za me to proste není důležity a jen sem preskakovala stranky,abych se dostala k podstatě příbehu. Asi by mela knizka pak o dost stran méně,ale to by vůbec nevadilo. Já prostě ráda čtu přímo k věci a ne o nečem,co se do příbehu nehodí. Můj názor. Ale dávám hvezdy kvůli tomu,že je autorka mladá a tohle byla její prvotin. Tleskám, paní spisovatelko a budu Vás podporovat i koupí dalších knih!

19.06.2022 4 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Andreas Gruber píše excelentně!! Tuhle a i dalších jsem četla jedním dechem. Napínavá až do konce.

06.02.2020 5 z 5

Pán hory Pán hory Anders de la Motte

Od začátku jsem věděla,že to bude další pecka od mého oblíbeného autora! Tohle byl hodně zvláštní styl vyprávění,popisování. Ale bavilo mě to,ikdyž jsem si musela zvykat. Drsný příběh Pána Hory. Takový temnější,hororovější příběh. Ale všechno mělo smysl,každá věta,odstavec. Mám ráda,když se myšlenky neopakují,nebo slova. A tady to je dokonalost!

27.04.2024 5 z 5

Zajíci, utíkej Zajíci, utíkej Alexander Gordon Smith

Prasáka už bylo dost! Zdá se mi,že autor od celého začátku serie s Robertem Kettem čerpal jen a pouze z dílu prvního. Odtud se to celé táhlo. A už mě to popravdě minulý díl nebavilo. Ted už vím,že další si nekoupím.
Přišlo mi to jako sci-fi,něco,co se asi nikdy nikde nestane. Celý příběh se honíme za přízrakem,který nedává ( alespon mně ), žádný smysl. Pořád ta samá ohraná písnička,nic nového. Skoda. Doručovatelky byly nejlepší,ale pak to šlo už z kopce.

01.04.2024 3 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Darcy to umí lépe. Nebudu psát zklamání,to ne,ale kniha me moc nebavila. Dá se říct, 200prvních stran zabíralo popisování jen pocitů,citů a pohledu hlavní postavy. Dalších 200 stran popisky mrtvých zombíků. Nic jiného se v knize nedělo. 3*,ač mě to mrzí,víc nedám.

03.12.2023 2 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Jedním slovem - ŠÍLENÉ! V dnešní době se dočíst, že se kdesi na téhle zeměkouli v jedné zemi a v ,,koncentračním" táboře dějí zvěrstva,které by nebyly vhodné ani pro zvířata,je prostě hnus. Trhalo mi srdce vůbec to číst a ač nechtěně, všechno jsem si přehrávala v mozku,jak to tam musí vypadat. Je mi hodně hodně HODNĚ smutno,jak je dnešní svět zvrácené místo k žití.

12.11.2023 5 z 5

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Tak to byl teda DOKONALÝ TAH! Výborně! Já nemůžu vůbec nic vytknout! Hlavně mě mrzí,že jsem ji doma měla hrozně dlouho a až ted jsem si ji přečetla. Autorka umí dokonale popsat situaci,ve které se hlavní postavy nachází,nezdržuje to,jako jiní tím,co si oblečou na sebe a jak osoba vypadá, prostě jde k věci a tím se to čte jedních dechem!

07.10.2023 5 z 5