hey123 hey123 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tuto knihu si budu pamatovat dlouho. Kniha me zaujala hned, uz jen samotnou obalkou,proto jsem ji zvolila jako darek pro kamarádku. Pribeh je napsany stylem, ktery me nutil cist stale dal a dal, az byl najednou konec. Nejdrive jsem se zalekla tak jednoduché mluvy, ale nakonec mi to vyhovovalo.
Libi se mi, ze v knize vidime pohled jak hlavni hrdinky, tak jeji mamky.
Z cele knihy je mi smutno...ale zaroven jsem moc rada, ze jsem si knihu s touto tematikou přečetla. Kniha ctenare uvede do problematiky dospivajici mladeze a domaciho nasili.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kdyby se mohlo dát více hvězd, dala bych je. Kniha je neskutečně čtivá, krásně a srozumitelně napsaná. Příběh musí uchvátit a nějakým způsobem se zarýt do srdce každého čtenáře. Já jsem dějepis nikdy ráda neměla, ale aspoň jsem se díky touto příběhu vžila do situace Hany, která je podle mě hlavní postavou knihy. Oceňuji i krásný obal knihy. Jednoduše geniální! A už se těším na další knihu, kterou si od autorky přečtu! Tuto knihu bych zařadila mezi povinnou četbu na střední škole! Určitě tuto knihu řadím mezi jednu z nejlepších, které jsem kdy četla.

21.06.2018 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Myslela jsem si, že nejlepší knihou z této série je Sněhulák. A že ji už žádná nepřekoná. Ale stalo se! Nemám slov.. Vůbec, ale vůbec jsem nečekala takový zvrat. Chvilkami jsem si i musela dát pauzu, abych vše vstřebala.
Přišlo mi, že tento díl byl něčím jiný, než ty předchozí . Možná tím, jak moc byly z celé knihy (nebo spíše po celou dobu knihy) znát Harryho emoce.
Kdo je vrahem pro mě bylo šokujícím překvapením.
A jsem ráda, že je konec opět otevřený

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Dalsi z knih, kterou by si mel precist kazdy. Po jejim precteni si uvedomite, jak dobre se vlastne mame.
Nevim, ktery z příběhu me zaujal nejvice. Kazdy byl jiny, stejne jako člověk, ktery příběh vyprávěl.
V knize bylo tolik faktu, kterym jsem se divila, ze je ani nedovedu spocitat.

08.03.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Naprosto dokonalá kniha, od které se opravdu nedá odtrhnout. Ke konci jsem četla se zatajeným dechem, jak kniha nabírala spád.
Do poslední stránky nevíte, kdo za tím vším stojí.
Vynikající čtení, které vás vtáhne a nepustí.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Neskutečně čtivě napsaný příběh. Snad se mi ani nechce věřit, co vše se hlavní postavě stalo a čím vším si prošla. A vlastně i jaké štěstí měli oba hlavní hrdinové. U některých pasáží jsem měla husí kůži. Je hrozné, že se tohle vše opravdu dělo...Knihu určitě řadím mezi moje nejoblíbenější a budu doporučovat dál.

Myslím si, že tuto knihu (stejně jako Hanu a Zlodějku knih) by měly děti číst na škole povinně. Poutavým příběhem se dozví něco o historii a navíc budou mít splněný čtenářský deník.

09.05.2019 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

(SPOILER) Bravo! Moc se mi nestává, ze bych neodhalila hlavního padoucha. Ale v tomto případě se to povedlo. Soustředila jsem se na uplne jinou postavu. Myslím, že jsem čtenářský rok 2021 nemohla začít lepší knihou. Mám ráda všechny knihy z této série, takze jsem se moc tesila i na tento díl. .
Celý děj mě velmi bavil, jen klasicky závěrečna scéna byla moc pritazena za vlasy :).
Akurat nevim, zda jsem to jen nepostrehla, ale Denis tedy zemřel? Cekala jsem ještě nějaké vysvětlení o něm. I kdyz je asi jasné, že útok nepřežil.
Konec také očekávane otevřený, takze mi nezbyva nic jiného, než se tesit na další díl.

06.01.2021 5 z 5

Dobré, oddychové čtení, které dle mého názoru nemůže nikoho urazit. Spíše naopak - mě příjemně překvapila a v některých pasážích jsem se velice zasmála

25.03.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Ano, každý díl je čím dál drsnější a drastičtější. Některé scény jsou už opravdu přepálené. O schopnostech Jurka a příchodu Bobra do nemocnice ani nemluvím. Přesto se mi moc líbilo, jak byl do děje hodně zasazen příběh Sagy.
Čtivost knih od této manželské dvojice je za mě bezkonkurenční. Stalo se mi, že jsem chválemi nedýchala. Jsem ráda, že se dočkáme dalšího dílu.

06.01.2019 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Precteno jednim dechem. Basnicku si v hlave rikam porad

19.11.2018

Cop Cop Lætitia Colombani

Velice silne pribehy tri odlisnych zen,ktere to nemaji v zivote lehke,ale i tak se snazi zmenit svuj dosavadni zivot. Osud jim prichystal prekazky,ktere je delaji silnejsimi a odolnejsimi. Ke konci se pribehy tak krasne spletou dohromady, ze mi bylo lito,ze uz je konec knihy.

22.10.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Tento díl se mi líbil moc, jelikož jsem se celou dobu soustředila na jinou postavu, kterou jsem považovala za hlavního ,,padoucha". Takže mě kniha překvapila. Co víc si od knihy přát :)
Čtivá kniha, ve které se opět dozvíme i něco víc o osobních životech hlavních postav.

03.12.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Na knize se mi hlavne libilo to;ze hlavni postava neni policista ci detektiv.
Dale me zaujaly veci ohledne vedy. Knize to dalo uplne jiny nadech.
Kratke kapitoly,az do posledni chvile opravdu nevite;kdo je vrah.
Zajimava myslenka knihy,ctivr a hezky napsane.

07.07.2019 4 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Wow.. Nemám slov.. Konec knihy mi vzal všechna slova. I kdyz jsem to tušila, neverila jsem, jak to uplne presne skončí a tohle mě opravdu nenapadlo.
Vynikající příběh, vyhovovala mi ich forma.
Kniha se čte sama, a i když má delší kapitoly, nevadí to. Pořád chcete cist dal.
Doporučuji!

Osm Osm Radka Třeštíková

Druha kniha od autorky a musim rict, ze me take bavila. Odpocinkova kniha, ve ktere nechybi zajimava zápletka. Bavilo me poznavat vic a vic jednotlive postavy.
Nejvice jsem si oblibila Bruna.

27.11.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha se mi moc líbila. Mám ráda, když se neřeší pouze přítomnost, a tak mi skákání z minulosti do přítomnosti vyhovovalo. Kniha se četla sama, velká písmena, dobře dlouhé kapitoly. Myslela jsem, že vím, jak kniha skončí, ale mýlila jsem se. A proto jsem nakonec s knihou byla spokojená.

24.03.2019 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Autora evidentně baví zacházet do témat sekt, náboženství a různých rituálních obětí. Kniha mě bavila, nedá se říct zda méně, či více, než V lese visí anděl. Líbí se mi námět, popis děje a krátké kapitoly. Do posledních stran jsem netušila, kdo je hlavní padouch. Tady mi popravdě trochu chybělo to, že jsme se o ,,hlavním zlounovi" nedozvěděli ještě o trochu víc.
Jsem ráda, že se neřeší jen ,,zabíjení", ale že se nějak rozvíjí i životy postav - i když bych Miu někam posunula, nechala jí zamilovat se...
Těším se na další díl

27.02.2019 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Od této manželské dvojice jsem jako první četla knihu Písečný muž..poté se mi do ruky dostal Lovec králíků. V tu chvíli jsem si řekla, že chci další knihy. Začala jsem Hypnotizérem. Kniha je napsaná opět vynikajícím, čtivým stylem, který čtenáře nutí říkat si ,,Tak ještě jednu kapitolu". Zajímavý příběh, ale konec/konce "zlých" postav mi přišel pokaždé moc rychlý. Knihu určitě doporučuji a hned se jdu pustit do další knihy, kterou mám v knihovně - Svědkyně ohně.
Bohužel u mě pořád vede Písečný muž, ale mám takové tušení, že Stalker tuto knihu předčí.

09.07.2018 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje prvni kniha od tohoto autora. A uz ted vim,ze chci vsechny jeho knihy! Uz ted vim,ze z toho bude laska! :) Knihu jsem dostala jako darek a zrovna tuhle nejspis kvuli tomu,ze v te dobe byly ukazky na film.
Hlavni postava mi byla od zacatku sympaticka,samozrejme ani u tohoto autora neni jednoducha osobnost. Dej me velice bavil,duvody vrazd jsem tedy odhalila celkem brzy..ale kdo jee Snehulak me prekvapilo velmi. I kdyz jsem to vlastne podvedome furt nejak tusila..kdyz si totiz vsimate zpetne po precteni,jak vzdy Harry na Snehulaka reagoval a jake mel pocity z rozhovoru,dalo se to cekat. Ale samozrejme jsem asi trikrat udelala Coooooze. A chodila jsem kvuli docteni spat pozde v noci. A nelituji toho. Chci dalsi pribeh! Jen me ted mrzi,ze jsem nezacala hned prvnim dilem...a ted se kouknu na film,jsem velmi zvedava :)

02.01.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha,kterou by si měl přečíst každý. Vše si u toho predstavujete a možná, že dojde i na slzy :)

03.03.2017 5 z 5