Hema Hema komentáře u knih

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Miluju vsechno, co Sabach napsal, nejinak je tomu u teto knihy. Navic vymyslel skvele reseni, jak se vyhnout prevraceni rohliku s marmeladou! To chci!

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Dostala jsem to vcera od kamaradky. Je to depresivni, tenhle zpusob depkareni me nikdy nebavil... takze jsem knizku ani nedocetla a jde do knihobudky, snad nekomu udela radost. :-)

06.10.2020 2 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Krásné! Četla jsem to už dávno, ale nezaměnitelný autorčin styl na mě dýchá přes obálku knihy dodnes! :-)

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Je pravda, že hlavní hrdinka je rozporuplná, ale kdo ve věku kolem třicítky nebyl, když se podívám zpátky na sebe, taky jsem nevěděla, kam jdu a proč.
Bylo to milé čtení, zábavné, Grónsko je mou vysněnou destinací, dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí a kromě toho jsem se párkrát i dojala.

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Myšlenka knihy mě bavila - dovolenkové čtení - ale jinak ti bylo takové moc přemoudřelé. Nikoliv ale špatné!

05.10.2020 4 z 5

Hezčí svět Hezčí svět Barbora Šťastná

Jsem nadšená! Dočteno asi za tři dny, mrzelo mě, že není delší. Hlavní hrdinku jsem naprosto chápala, chodí to takhle ve všech rodinách. I když jiné texty této spisovatelky ráda nemám, tento doporučuji!!

05.10.2020 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Nepřišla jsem téhle autorce na chuť, tohle byla první kniha, kterou jsem od ní četla. Krátké kapitoly přímo nahrávaly povrchnosti, která z textu čišela. Dějové linky působí nedokončeným dojmem, stejně jako celá kniha. Kdyby tohle byla první verze textu určená k dalšímu rozpracování, tak bych se nedivila. Osobně ten "hajp", jak říká moje dcera, kolem této autorky nechápu. Omlouvám se za negativní recenzi, protože na druhou stranu obdivuju všechny, kdo něco tvoří.

05.10.2020 2 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Ta obálka je překrásná jako u každé knihy, která vyjde v hostu. Knihu jsem si koupila díky, na knižní poměry, mohutné reklamě, má očekávání ale nesplnila. Míjela jsem se s postavami i dějem, ale hlavně s jazykem, některá vyjádření ni připadala přeslazená, přehnaná až násilná, jako by autorka příliš tlačila na pilu, ale to neznamená, že je to špatná kniha, to rozhodně ne, jen se minula s mým nastavením a vkusem.

05.10.2020 3 z 5

Obchůdek na rohu Obchůdek na rohu Nicola May

Ve svém žánru splňuje vše, je tam hezké prostředí, láska, předvídatelné postavy, je to zábavné, milé a čte se to rychle. Typické čtení na dovolenou, ale pozor, za dva dny to máte přečtené! :-)

Duše na kari Duše na kari Eva Zábrodská

Mám slabost pro Indii, přestože vím, že se do ní nikdy nevypravím. A tak hltám všechny ty naivní filmy o Indech a vaření včetně tohoto dílka. Nic od nich nečekám a nikdy mě nezklamou. Kdo si chce přečíst něco milého, tohle je správná volba.

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Proč dávám dvě hvězdičky? Protože to bylo poměrně krátké, děj nerozvinutý, mělo to větší potenciál. Také mi vadil přebal - asi jsem úzkoprsá, ale připadá mi děsivý, ale hlavně, a to je důležitější - laciné vyvedení celé knihy. Nekvalitní inkoust i papír. Motto má navíc, vzhledem k velikosti mediálního domu.

05.10.2020 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na téhlé knize mě bavilo hlavně to, že se částečně zakládá na skutečném příběhu, bylo tak pro mě snažší se ztotožnit s postavami. Jazyk je v téhle knize překrásný a jednoduchý, jsem nadšená.

Vzácná návštěva Vzácná návštěva Eva Kollerová–Střihavková

Přečteno za dvě odpoledne, mám chuť se do toho městečka, kde se děj knihy odehrává, vydat na výlet. Bavily mě hlavně postavy, díky kterým se tenhle příběh liší od ostatních. Je to sice kratší novela, ale mně to takto stačilo. Těším se na další autorčiny knihy.

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Není to úplně můj styl, ale musím uznat, že na dovolené mi tato kniha přišla vhod, protože jsem u jejího čtení nemusela tolik přemýšlet. Příběh nic moc, ale autorka používá hezký jazyk.

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Jedna z mých nejoblíbenějších knih o silné ženě, ke které se posledních pět let pořád vracím. Fascinující, kolik toho jeden člověk unese.