Hema Hema komentáře u knih

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Slovní zásoba obstojná, vývoj postav a děje nižádný. Víc hvězd dát nemůžu ale hlavně proto, že postavy byly neživé a kniha se mi opravdu těžce četla.

17.11.2023 3 z 5

Na křídlech větrného mlýna Na křídlech větrného mlýna František Kožík

Čtu teď zcela záměrně romány o umělcích a moc si užívám tu rozmanitost v pojetí. Tento román hodnotím níže z toho důvodu, že styl, který autor zvolil považuji za mírně zastaralý. Děj se vleče, zvraty žádné. Ale není to špatná kniha. Zdeňka by si zasloužila film!

17.11.2023 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Napínavé, šel mi mráz po zádech. Dobře odvyprávěné temné drama.

26.10.2023 5 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Posloucham to nyni v rozhlase a moc me bavi to pomale tempo, nareci i postavy. Uzivam si, to je to jine nez soucasna literatura. Myslim, ze je to kvalitni kniha.

25.10.2023 5 z 5

Vdovy Vdovy Ed McBain

Brilantní. Detektivka, která má hlavu a patu.

12.08.2023 5 z 5

Fotbalové deníky Fotbalové deníky Jiří Hájíček

Myslela jsem si, že to bude k kniha o buranství plná floskulí. Jsou tam, ale nevadí mi. Zdá se mi, že s nimi autor pracuje vědomě a velmi dobře.

12.08.2023 5 z 5

Vina a trest Vina a trest Veronika Martinková

Už jsem unavená z toho jednotného mustru všech krimošek. Bez nápadu, přínosu, obohacení...

12.08.2023 2 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Brilantně napsané, volba slov skvělá, vše popsané výstižně a celek dává komplexní obraz toho, co se na venkově v těžkých časech padesátých let odehrávalo. Hrdinové jsou velmi lidští a uvěřitelní.

10.07.2023 5 z 5

Vzdorující Toskánsko Vzdorující Toskánsko Phil Doran

Itálie, seriály, objevování svého vnitřního světa. Zní to jako klišé a ono to také klišé je, nicméně jsem si čtení užila, dost jsem si u něj oddychla a pobavila se. Myslím, že to by to bylo hezké i jako film.

13.06.2023

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Mimořádně dobře napsané povídky, starší jazyk nedrhne, člověk se při čtení udržuje v napětí, jak se vše rozuzlí. Skvělé.

13.06.2023 5 z 5

Ani jednu z těchto zemí bych nebyla schopná na slepé mapě určit, ale po přečtení Ziburova cestopisu jsem si o nich dohlédávala různé věci a fascinují mě víc a víc. Doporučuji přečíst všem, tenhle cestopis je jeho nejlepší. Krása!

13.06.2023

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Je to dobrá kniha, skvěle napsaná, takže po jejím přečtení začnete věřit, že to s naším národem není tak špatné a že i tady se dají žít prima věci.

13.06.2023 5 z 5

Miluju Ziburův humor, sebereflexi a styl psaní. Toto byla první kniha, kterou jsem od něj přečetla a lituji, že jsem na těch cestách nebyla s ním, myslím, že je s Ladislavem velká sranda. Navíc umí dobře psát.

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Říkala jsem si, že na putování po Evropě dneska už nemůže být nic zajímavého. Všichni všechno známe, všechno jsme stokrát viděli, přestože třeba jen zprostředkovaně. Nicméně jsem se šeredně spletla. Bylo to skvělé čtení, plné překvapení, chytrého humoru a navíc člověka navnadí sbalit si pár věcí a jet zažít své vlastní dobrodružství.

Les Bor Les Bor Pavel Kohout

Napínavé a mrazivé, člověk nemusí sahat po zahraničních detektivkách, protože ty naše jsou obstojně dobré. Bohužel obsah těchto knih kazí jednotná grafika (konkrétně u MOBA), která vypadá jako z roku 1992. Škoda.
Na ději oceňuji umění vystavěné napětí, které stále gradovalo, také se mě bavil otevřený konec nabízející pokračování.

Odsouzen k smrti Odsouzen k smrti Veronika Martinková

Příběh mě bavil, stejně jako jednání postav. Je to nenáročné čtení, ale ve svém žánru dobré.

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Nebýt té kauzy, asi bych knihu nekupovala a nečetla, ale nedalo mi to, zvědavost je mocná. No a ten příběh je skvěle napsaný, poutavě i citlivě. Takže jinak, než hodnotit pěti hvězdami, nemůžu.

09.06.2023

Nové nebe Nové nebe Margit Steinborn

Krásný a silný příběh.

09.06.2023

Sto sonetů Lauře Sto sonetů Lauře Francesco Petrarca

PŘEKRÁSNÉ!

08.06.2023 5 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Nečekala jsem, že kniha bude lepší než film, mívám to totiž většinou naopak. Vím, není to obvyklé. Nicméně tato kniha byla skvělá.

08.06.2023 5 z 5