Vdovy

Jsme opět v 87. revíru, kde je zločin na denním pořádku. Nejdřív přijde o život mladá krásná milenka bohatého pána. Kdosi ji podřeže a zohaví. Vyšetřování se vleče. Potom přijde na řadu onen bohatý pán. Kdosi ho zastřelí. Když je pak zastřelena i jeho současná manželka, padá největší podezření na jeho bývalou. Ale v okamžiku, kdy kulka usmrtí i ji, začíná detektiv Steve Carella znovu a téměř od nuly. O čem svědčí pozoruhodná erotická korespondence, nalezená v bytě první zavražděné? A jsou známi všichni odesilatelé a adresáti? A přitom by Steve nejraději vyšetřoval úplně jiný případ. Brutální vraždu svého otce… ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15701/vdovy-15701.jpg 4.272

87. revír 43.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, BB art

Widows, 1991

Kniha Vdovy

Disease
10.03.2020

87. revír ve své tradiční podobě - více případů, osobní životy a banální motiv, jak už to tak bývá.

Sabina335
12.02.2020

Velmi se mi líbí propojení více nesouvisejících případů: spáchané vraždy, které jsou hlavním předmětem vyšetřování, vražda Carellova otce a vyjednávání s únosci, i když to občas na někoho může působit až moc zmateně.
Jediné, co mi na knize vadí, je její název, který je vysvětlen až na konci knihy a i tak, to pro mě nemělo absolutně žádnou souvislost: vdovy = karetní hra????
Kniha se každopádně četla dobře a bylo to spíše taková oddechovka na dvě odpoledne. Knihy od McBaina se mi všeobecně líbí. Styl psaní je jednoduchý a celkově čtivý.

konicekbily
04.08.2019

Přečteno podruhé. Autor se přizpůsobuje době a v tomto pokračování již není jenom vyšetřování několika souvisejících případů, ale zatahuje do knihy i soukromé okolnosti kolem hlavního hrdiny Callely a tak kniha nabývá na objemu - fyzickém i postavami. Zde už je nutno znát historii - předchozí díly série. Jinak je popis práce policie dokonalý.

soukroma
26.03.2018

Přečetla jsem už podruhé, moc jsem si z prvního čtení nezapamatovala a už taky vím proč - oproti starším případům 87. revíru tohle bylo zdlouhavé kvůli zbytečnému zahrnutí tří případů, které spolu ale všechny nijak provázané nebyly a nebyly ani moc zajímavě podané (navíc Carella zase vzpomíná na minulost, i když tentokrát má dobrý důvod, budiž autorovi odpuštěno).
Skoro nejhorší byl případ vražd a erotických (porno) dopisů, který byl téměř navíc. A vysvětlení, proč vlastně "vdovy" na závěr bylo také takové neslané nemastné...
Zlatý starší McBain - "vždy k věci, žádné kecy".
75%

vercajir
30.11.2017

Knížka se mi dobře četla, děj byl napínavý a i tak bych to zařadila mezi "oddychovky".

darbujan8924
23.04.2017

skvělé počteníčko...

konicekbily
30.05.2016

Steve Carella byl dobrým detektivem na sklonku minulého století.

Jessybelle
20.01.2016

knížka se mi četla dobře, taková oddychovka.