Vdovy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jsme opět v 87. revíru, kde je zločin na denním pořádku. Nejdřív přijde o život mladá krásná milenka bohatého pána. Kdosi ji podřeže a zohaví. Vyšetřování se vleče. Potom přijde na řadu onen bohatý pán. Kdosi ho zastřelí. Když je pak zastřelena i jeho současná manželka, padá největší podezření na jeho bývalou. Ale v okamžiku, kdy kulka usmrtí i ji, začíná detektiv Steve Carella znovu a téměř od nuly. O čem svědčí pozoruhodná erotická korespondence, nalezená v bytě první zavražděné? A jsou známi všichni odesilatelé a adresáti? A přitom by Steve nejraději vyšetřoval úplně jiný případ. Brutální vraždu svého otce… ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15701/vdovy-15701.jpg 4.272
Série

87. revír 43.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, BB art
Orig. název

Widows, 1991

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Vdovy

Přidat komentář
Disease
10.03.2020

87. revír ve své tradiční podobě - více případů, osobní životy a banální motiv, jak už to tak bývá.

Sabina335
12.02.2020

Velmi se mi líbí propojení více nesouvisejících případů: spáchané vraždy, které jsou hlavním předmětem vyšetřování, vražda Carellova otce a vyjednávání s únosci, i když to občas na někoho může působit až moc zmateně.
Jediné, co mi na knize vadí, je její název, který je vysvětlen až na konci knihy a i tak, to pro mě nemělo absolutně žádnou souvislost: vdovy = karetní hra????
Kniha se každopádně četla dobře a bylo to spíše taková oddechovka na dvě odpoledne. Knihy od McBaina se mi všeobecně líbí. Styl psaní je jednoduchý a celkově čtivý.


konicekbily
04.08.2019

Přečteno podruhé. Autor se přizpůsobuje době a v tomto pokračování již není jenom vyšetřování několika souvisejících případů, ale zatahuje do knihy i soukromé okolnosti kolem hlavního hrdiny Callely a tak kniha nabývá na objemu - fyzickém i postavami. Zde už je nutno znát historii - předchozí díly série. Jinak je popis práce policie dokonalý.

soukroma
26.03.2018

Přečetla jsem už podruhé, moc jsem si z prvního čtení nezapamatovala a už taky vím proč - oproti starším případům 87. revíru tohle bylo zdlouhavé kvůli zbytečnému zahrnutí tří případů, které spolu ale všechny nijak provázané nebyly a nebyly ani moc zajímavě podané (navíc Carella zase vzpomíná na minulost, i když tentokrát má dobrý důvod, budiž autorovi odpuštěno).
Skoro nejhorší byl případ vražd a erotických (porno) dopisů, který byl téměř navíc. A vysvětlení, proč vlastně "vdovy" na závěr bylo také takové neslané nemastné...
Zlatý starší McBain - "vždy k věci, žádné kecy".
75%

vercajir
30.11.2017

Knížka se mi dobře četla, děj byl napínavý a i tak bych to zařadila mezi "oddychovky".

darbujan8924
23.04.2017

skvělé počteníčko...

konicekbily
30.05.2016

Steve Carella byl dobrým detektivem na sklonku minulého století.

Jessybelle
20.01.2016

knížka se mi četla dobře, taková oddychovka.

1