Zmizet ekniha

Tři novely současné české autorky, držitelky ceny Jiřího Ortena za rok 2007. Ve třech příbězích popisuje autorka mezní rodinné situace, které dají rodinám nový směr. V první novele je to chvíle, kdy vypravěč, malý chlapec celoživotně soupeří se svým starším bratrem o přízeň rodičů. V klukovské potyčce utíká před svými pronásledovateli a vběhne pod auto. Kvůli těžkému úrazu přichází o nohu a tím získává větší pozornost rodičů. Naopak starší bratr se náhle ztrácí. Zpočátku se zdá, že možná utekl z domova, právě kvůli současné rodičovské nepřízni, po čase je však jasné, že jde o něco mnohem vážnějšího. I druhý a třetí příběh reflektuje niterné rodinné vztahy a sourozenecká pouta, která ani tady nejsou příliš silná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113521/big_zmizet-4z5-113521.jpg 4.21296
Povídky, Literatura česká

Vydáno: (ekniha), Host

Kniha Zmizet

pakoshka
předevčírem

Petra Soukupová to prostě umí a na mě to působí vždy. Trošku víc se mi líbily povídky Zmizel a Věneček. Nakrátko je zfilmovaná, najdete ji na Netflixu.

MilaJ

Moc depresivní, ale hodně čtivé...

Elena_Dark

Skvělé rodinné drama, které zaujme opravdu každého. Ani v jedné ze tří povídek to neměly postavy jednoduché, a Vy si po celou dobu čtení připadáte, jako byste sami byli hlavní postavou a celý děj prožívali a naslouchali mu. Opravdu se nedivím, že kniha obdržela cenu, protože si jí opravdu zaslouží.

petra3597

Četla jsem už lepší autorčiny knihy. Co je však stejné - autentický styl psaní, natolik "nevyumelkovany", bez zbytečných "klišé", místy pubertální vulgarismus,který podtrhuje "realicnost" příběhu.Prestoze se k autorce ráda vracím, její příběhy mám ráda, někdy bych stejně uvítala i nějaký ten "happyend"

petula22

Tři povídky, krásně napsané, místy poměrně drsné, chvílemi mě až mrazilo, téma sourezeneckych vztahů, lásky/nenávisti/pochopení/nepochopení.

Knihomolka506

KV: databáze knih, téma č.5 - hlavní postava trpí fyzickou indispozicí

Shrnutí všech povídek: Když jste zamilovaní, život není jednoduchý, když však nejdříve přijdete o to nejcennější, co máte a to hned dvakrát život vám dal pořádnou facku...
pouto mezi sourozenci a rodinou někdy není úplně ideální. O tom " mluví" poslední dvě povídky.

VeruHoráková

Moje pátá kniha od Soukupové a asi bych řekla, že z těch pěti je nejslabší. Tím ale neříkám, že je kniha špatná. První povídka Zmizel se mi líbila nejvíc. Bylo to napsané v klasickém stylu Soukupové, její klasicky model rodiny a to mě baví. Druhá povídka Na krátko mi přišla už trochu o ničem, pořád jsem čekala, o čem to teda bude, až jsem byla na konci povídky. Třetí povídka Věneček byla fajn, ale takový průměr bych řekla. Nicméně na knihách Soukupové mě baví, jak se umí pitvat v rodinných vztazích a z českých spisovatelek je jedna z mých nejoblíbenějších autorek.

Teopa

Hezká kniha nejen o traumatech.