Hema Hema komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na téhlé knize mě bavilo hlavně to, že se částečně zakládá na skutečném příběhu, bylo tak pro mě snažší se ztotožnit s postavami. Jazyk je v téhle knize překrásný a jednoduchý, jsem nadšená.

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Nebýt té kauzy, asi bych knihu nekupovala a nečetla, ale nedalo mi to, zvědavost je mocná. No a ten příběh je skvěle napsaný, poutavě i citlivě. Takže jinak, než hodnotit pěti hvězdami, nemůžu.

09.06.2023

Robin Robin Zdena Frýbová

Knizka, kterou mi kdysi dala babicka, milovnice psu. Mozna ji mam rada hlavne diky ni, ale bavila me... :-)

10.12.2020 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Je to dobrá kniha, skvěle napsaná, takže po jejím přečtení začnete věřit, že to s naším národem není tak špatné a že i tady se dají žít prima věci.

13.06.2023 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Jedna z mých nejoblíbenějších knih o silné ženě, ke které se posledních pět let pořád vracím. Fascinující, kolik toho jeden člověk unese.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Krásná kniha, vybroušený jazyk. Skvěle napsaná věc, která už byla v minulosti popsaná mockrát, jenže v podání Tučkové je to něco úžasného.

23.11.2020 5 z 5

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Je pravda, že hlavní hrdinka je rozporuplná, ale kdo ve věku kolem třicítky nebyl, když se podívám zpátky na sebe, taky jsem nevěděla, kam jdu a proč.
Bylo to milé čtení, zábavné, Grónsko je mou vysněnou destinací, dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí a kromě toho jsem se párkrát i dojala.

06.10.2020 5 z 5

Ten příběh má vše potřebné. Je to útlá knížka, ale plná emocí. Postoje hlavní hrdinky chápu a souzním s ní.

19.11.2023

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Nevím co, ale něco se mi na tom příběhu líbilo. Postavy to ale nebyly.

15.10.2021 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Jo, muzeme si zanadavat, ze je to uz tisickrat opsane tema, ale me to bavilo i tak.

02.01.2021 odpad!

Klub nenapraviteľných optimistov Klub nenapraviteľných optimistov Jean-Michel Guenassia

I mně trvalo, než jsem se začetla, ale pak to byla symfonie zakončená vodotryskem slz. Opravdu výborně napsané.

26.11.2023 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Říkala jsem si, že na putování po Evropě dneska už nemůže být nic zajímavého. Všichni všechno známe, všechno jsme stokrát viděli, přestože třeba jen zprostředkovaně. Nicméně jsem se šeredně spletla. Bylo to skvělé čtení, plné překvapení, chytrého humoru a navíc člověka navnadí sbalit si pár věcí a jet zažít své vlastní dobrodružství.

13.06.2023 5 z 5

Raci v hlavě Raci v hlavě Rudolf Král

Výborné! Tohle je rozhodně literární objev roku. Skvěle vystavěný děj, postavy jednají logicky, přestože se pohybují v podivně magickém světě. Kniha je napsaná krásným lehkým jazykem, přesto mě v některých pasážích mrazilo z toho, jak nelehký život někteří mají, jindy jsem se smála výtečně popsaným absurditám života. Doporučuji všem.

08.06.2023 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Skvěle napsaná kniha, dobře vykreslené postavy, bavila jsem se a doporučuju všem.

29.01.2021 5 z 5

Vzácná návštěva Vzácná návštěva Eva Kollerová–Střihavková

Přečteno za dvě odpoledne, mám chuť se do toho městečka, kde se děj knihy odehrává, vydat na výlet. Bavily mě hlavně postavy, díky kterým se tenhle příběh liší od ostatních. Je to sice kratší novela, ale mně to takto stačilo. Těším se na další autorčiny knihy.

05.10.2020 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Dnes již klasika o klasikovi výtvarného umění. Kniha je strhující, je dojemná, ale je taky psaná starším jazykem, pracuje s pomalejším vypravěčským tempem a není v ničem novátorská. Je potřeba se naladit na ta slova a jejich rytmus a nesnažit se číst rychle, jinak člověka kniha bavit nebude. Mluvím z vlastní zkušenosti, třikrát jsem ji odložila, přitom je dobrá.
Skvěle popsané těžkosti doby i touha tvořit.

18.11.2023 5 z 5

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Neměla jsem ponětí, že se někde chovají tetřevi, ani jsem nevěděla, jak ti ptáci vypadají. Ale o tom ta kniha není, zabývá se několika docela těžkými tématy, ale místy jsem se i nasmála, třeba když na tetřevně pobíhaly prostitutky. Rozuzlení, kdo může za požár mě překvapilo a několik věcí dojalo.
Je to kniha netypická svým tématem, ale zpracování se mi moc líbilo.

16.10.2021 5 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Jsem nadšená prostředím i postavami. Sice nešlo o nic nového a převratného, ale bylo to dobře napsané nebo přeložené, četlo se to rychle.

02.01.2021 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Brilantně napsané, volba slov skvělá, vše popsané výstižně a celek dává komplexní obraz toho, co se na venkově v těžkých časech padesátých let odehrávalo. Hrdinové jsou velmi lidští a uvěřitelní.

10.07.2023 5 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Při čtení jsem měla husí kůži, užila jsem si každou stránku a ani chvíli jsem se nenudila.

26.02.2021 5 z 5