Hella Hella komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Číst knihy Aleny Mornštajnové je neskutečný zážitek!
I Hana byla mimořádně povedená kniha, byť tedy člověk nemohl zadržet slzy a nemohl pochopit to strašlivé zlo. Jenže nemůžete jinak a pláčete pro ztracené a zničené životy, abyste pak přece jen v knize našli nějakou tu naději a důvod proč žít dál.

02.06.2017 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Absolutní lahůdka! Ty těžké osudy a životy hrdinů mi lámou srdce ještě pár dní po dočtení knihy. Jsem uchvácená autorčinou schopností a talentem takhle barvitě vyprávět o tak složité a nelehké době na Těšínsku a trochu se stydím, že jsem vůbec netušila, jak zlé bylo dělení česko-polského území po vzniku Československé republiky.

16.08.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Věrohodný příběh výborného chirurga s kaňkou ve své minulosti. Líbí se mi sledovat jeho schopnosti v profesním životě, o něco méně se mi líbí, jak žije svůj život osobní. Nicméně skrz naskrz je to reálná postava, ani ne úplně dobrá, ani ne špatná. Oceňuji, jak se autorka vcítila do mužského světa a tipuji, že tak nějak to opravdu bude.

13.09.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nezapomenutelný příběh míjejících se lidí, kteří si mají být nejbližší. Smutek a melancholie snad na každé straně a přesto osudy tak dechberoucí a duši čtenáře poznamenávající.

26.03.2020 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Skvělé, napínavé, čtivé, neodložitelné. Na druhé straně mi tam k dokonalosti pár věcí vadilo, jako např. zbytečně popisované násilí nebo občasná pochybnost o tom, jestli zloduch není nadčlověk. A ačkoliv jsem přečetla všechny knihy ze série, při čtení každého dalšího pokračování zjišťuji, že jsem zapomněla předchozí souvislosti. Neměl by někdo chuť mi do zprávy prosím připomenout, co se stalo se Sarou Bauerovou? A rovnou taky objasnit ten úplný závěr s anagramem? :-)

15.11.2020 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Mimořádná kniha. Přitom jde o obyčejný příběh, jeden z milionu, ale geniální Soukupová prostě vás ke knize prostě dokáže přitáhnout a nepustit. Fantasticky vykreslené běžné situace v běžném životě - nikdo vám není extra sympatický nebo extra nesympatický a pro každého hrdinu se dá najít pochopení. Za mě kniha, která mi v hlavě zůstane dlouho.

23.04.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Doba zlá a smutná, prožitky lidí přetěžké, životy přeživších často od mládí předurčené k živoření. Popsáno věrně, procítěně, silně. A nejspíš každého čtenáře musí napadnout, jaké máme štěstí, že jsme tu dobu nezažili. A kéž bychom už nikdy nezažili.

29.12.2023 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Oproti předchozímu příběhu hodnotím Draka opět vysoko a těší mě to. Výborná uvěřitelná detektivka z reálného českého prostředí.

17.11.2022 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Vynikající thriller! Originální a věrohodná zápletka, postavy vyšetřovatelů realistické a navzdory, nebo spíš díky svým lidským chybám, sympatické. Za mě velké překvapení a rozhodně doporučuji.

25.08.2019 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tohle je zvláštní příběh. Na jedné straně je to velmi čtivé a napínavé a klobouk dolů před paní autorkou, přestože - jak píší i ostatní - všechny postavy víceméně nesnášíte. Ale to vždy připisuji jako plus autorovi - že je dokáže vykreslit natolik plasticky, že vás nenechají v klidu. Na druhé straně jsem čekala věrohodnější vysvětlení všech záhad, tomuhle mi dělá velký problém uvěřit. Ovšem ano, ta "tečka" na konec, ty Michaelovy pochyby..... to zase palec nahoru!

10.10.2022 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Já se úžasně bavila. Sice by mi autor mohl nakukat cokoliv, ale jako úplně cokoliv :-), ale celý příběh i to lidsko-mimozemské přátelství bylo tak úžasné, že vyvážilo i můj pocit negramotnosti.

09.05.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Fantastický příběh.... jsem fakt naprosto unešená - moc se mi to líbilo. Čtivé, poutavé, poučné.

02.12.2013 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Velmi povedená trilogie, klobouk dolů před takhle mladou autorkou za tak čtivé příběhy. Další knihy si určitě nenechám ujít.

02.01.2024 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Souhlasím s komentáři, že Jurka už je moc. Výšiny jeho nadpozemské geniality, s níž vnukával lidem, co chtěl, jsou zřejmě nekonečné. Takže jeho následovníci musejí být ještě geniálnější... a to už je vážně trochu přes čáru a tenhle příběh je toho důkazem. Ano, jistě, je to čtivé, napínavé a originální, ale také je to překombinované, nevěrohodné, schopnosti padoucha nereálné a všechno naplánované mu do mrtě vychází. V neposlední řadě je pravda, že vyšetřování má obrovskou spoustu stop, které se nechaly vychladnout (např. proč se nepátralo po tahači s navijákem, co kamery?, co nákupy louhu? atd. atd.). Že by opravdu platilo: V nejlepším skončit?

16.01.2023 4 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Hodně dobré a Logan mě bavil z dosavadních detektivů (a že jsem toho už přečetla!) asi nejvíce, je to vtipný týpek. Trošku jsem tedy zvažovala, že by to chtělo o půl * méně za ten naprosto předvídatelný děj s Hamzou, ale ne, Logan to i tak nakonec vyvážil, takže plný počet.

24.08.2022 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Pecka! Jakože fakt velká. Od první stránky chytne a nepustí dokud není dočteno. Doporučuji.

19.12.2020 4 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Skvělý příběh rakousko-německého pátrání po (dalších) odporných zloduších, v němž se nakonec prolnou dvě různá vyšetřování. Za mě dokonalý příklad napínavého a inteligentního thrilleru. Doporučuji!

28.09.2020 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Neskutečně poutavě napsaný příběh, opravdu jsem si ho naplno vychutnala i s tou vší beznadějí a zlomenými srdci. Co však nemůžu pochopit, je že někdo tuhle knihu označí jako "odpad"....hrozně by mě takový člověk zajímal. Vlastně si to docela umím představit, už víckrát jsem si tu přečetla, že "nemám rád/a detektivky, proto dávám jednu *". To prostě nepochopíte (a nikdo se zdravým rozumem).

25.07.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Byla jsem na knihu neskutečně natěšená, dokonce jsem si ji - jako e-knihu - prvně v životě koupila.... a ono docela zklamání. Toho nereálna a překombinovaného děje tam bylo tolik, až jsem se ztrácela a otráveně se vracela o pár stran zpátky. Za mě podstatně slabší než první dva díly, škoda.

04.05.2020 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Začátek trochu zdlouhavý, ale stojí za to vydržet! Knihu jsem přečetla jedním dechem a absolutně nevím, jaký k tomu zaujmout postoj. Věřit či nevěřit? Něco pravda, něco přimyšlené? Zcela fikce? Nebo část příběhu opravdu vychází z doložených faktů? Nevím a mate mě to. Ale - kruci - dobrý to bylo, dobrý!

19.05.2019 5 z 5