Helianthus Helianthus komentáře u knih

Nováček Nováček Robert Muchamore

Úplně jsem to nečekala, ale kniha mě opravdu nadchla. Postavy, děj a prostředí jsou napsané moc pěkně a výborně to do sebe celé zapadá a funguje. Takže za mě velká spokojenost.

01.10.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Kniha je velmi povedený thriller. Nejvíc se mi ale asi líbily pasáže zachycující vývoj jejich vztahu. Na druhou strany, objevily se i pasáže, které se tak trochu se to táhly, naštěstí jich nebylo mnoho. Líbilo se mi také vyprávění z pohledu obou hlavních postav. Jsem hodně zvědavá na filmové zpracování.

29.09.2014 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

(může obsahovat spoilery)
Po prvním díle jsem se radovala, že ústřední love story nebude mít klasický průběh, potkají se, hrozně se zamilují, překonají pár překážek a poté kráčí vstříc zapadajícímu slunci. Tak radost byla předčasná. Co se mne týče, tento díl by mohl být poslední, nějak nemám chuť se pouštět do dalšího pokračování. Ale uvidíme, třeba to po čase přejde.

29.08.2014 3 z 5

Sebelhářka Sebelhářka Viktorie Besó

Kniha nebyla špatná, ale je pravda že jsem narazila na několik pasáží kdy jsem měla sto chutí hlavní hrdinku nějakým způsobem probrat. A jsou zde místa, kdy jsem si říkala, že tohle snad ani není možné, ale kdo ví ... Jako dovolenkové čtení doporučuji, ale co mě týče není to kniha, ke které se vrátím.

29.08.2014 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Kniha se četla dobře, má celkem dobrý spád, ale celý ten svět jiných a všechny postavy v něm už tady byly, takže jsou zde upíři, vlkodlaci, čarodějové, víly apod. Co mě ale opravdu překvapilo a vlastně potěšilo, že se love story v této knize vymanila z běžného vzoru se kterým se setkáváme v jiných knihách a za to hvězda navíc.

19.08.2014 4 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

vtipné, velmi čtivé a nečekané pointy. Kniha se mi moc líbila a mohu jen doporučit.

13.08.2014 5 z 5

Na bledém oři Na bledém oři Piers Anthony

Velmi pěkný příběh a hlavně výborný námět, který opravdu zaujme. Celou dobu není jasné jak to celé dopadne, takže se čtením nejde úplně jednoduše přestat.

29.07.2014 4 z 5

Převzetí moci Převzetí moci Vince Flynn

Druhá kniha od tohoto autora a první s Mitchem Rappem. Velmi dobré a napínavé čtení z politického prostředí. Všechny postavy jsou dobře napsané a vymyšlené, včetně hlavního záporáka. Kniha má spád a opravdu jsem se u ní nenudila.

21.07.2014 4 z 5

Ultimátum Ultimátum Vince Flynn

Moje první zkušenost s románem z politického prostředí a musím říct, že pozitivní. Od autora si určitě a ráda přečtu další knihy.

08.07.2014 4 z 5

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Kniha se mi líbila, očekávané zvraty v povídkách přesně v autorově stylu. Co mě naprosto nadchlo je poslední povídka, díky ní zvyšuji hodnocení o jednu hvězdičku a doufám, že hlavní hrdinové se ještě objeví v dalších dílech.

19.05.2014 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Velmi povedená kniha o střetu světa Světlých a Temných. Další knihy si s chutí přečtu.

30.04.2014 4 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Knihu jsem přečetla jedním dechem, moc pěkné, ostatně jako většina jeho knih. Jediná moje výhrada ke knize je, že bych se velmi ráda dozvěděla více o Hampstockových ženách. Tak třeba se příště dočkám.

14.04.2014 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Celá tahle sága mě baví. I když v této knize mi trochu chyběl ten hlavní záporák táhnoucí se celou knihou, ale zase sledovat dění z Adrianova pohledu bylo hodně osvěžující. Konec úplně nepřekvapil, ale zato hodně navnadil na další knihu.

24.03.2014 3 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Opět další velmi dobře napsaná detektivka od J. Deavera

10.01.2014 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

První díl se mi celkem líbil, nápad, postavy i prostředí si k sobě šli a všechno do sebe pěkně zapadalo, v druhém díle jsem si nemohla pomoct, ale Tris mě docela štvala a její chování mi chvílemi lezlo dost na nervy. Každopádně mě zajímá jak to dopadne, takže třetí díl si pravděpodobně přečtu.

02.01.2014 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Po hodně dlouhé době kniha, ze které mi běhal mráz po zádech. Opravdu jen doufám, že se nikdy nedočkám společenského uskupení, kde 2+2 je pět, ale když se to bude hodit tak 3.

18.12.2013 5 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Moje první knižní setkání se zombie a musím říct, že kniha byla napsaná velmi dobře, až z toho občas zamrazilo. Autor to měl velmi pěkně promyšlené a forma vyprávění různých účastníků jen dodávala knize na realističnosti.

26.11.2013 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Nenáročná a odpočinková kniha, kde od začátku víme, že děj je naprosto nereálný a konec jasný. Ale občas je prostě nálada na podobné knihy. Jediná osvěžující věc, kterou se od podobných liší a co se mi moc líbilo, je střídání vypravěče příběhu.

10.11.2013 2 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Další kniha od tohoto autora , která chytne na začátku a nepustí, postavy kolem Lincolna Rhyma prostě fungují.

10.11.2013 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Na knihu jsem se moc těšila, takže nevím, zda to bylo tím těšením se, ale byla jsem zklamaná. Nějak se mi nepodařilo dostat se do knihy, krátké kapitoly mě chvílemi dost vadily a celkově kniha byla spíš slabší. Bohužel zlepšující se tendence novějších knih se zde nepotvrdila.

10.11.2013 3 z 5