Helianthus Helianthus komentáře u knih

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Moje první kniha od této autorky a po jejím dočtení jsem si s chutí přečetla i další knihy. Příběh dobře napsaný, četlo se to v podstatě samo. Krásná pohádka na oddechové čtení.

24.08.2017 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Je to dobrá detektivka, celkem lepší průměr. Hlavní hrdinka byla dobře popsaná, líbilo se mi, že to nebyla jen kladná postava, ale měla i své negativní stránky, včetně některých jejích rozhodnutí. Co se mi ale hodně nelíbilo je popis na zadní straně obálky. V podstatě jsem až do poloviny knihy čekala, než tedy přijdou na řady i ty ostatní případy.

24.08.2017 4 z 5

Abhorsenka Abhorsenka Garth Nix

Celá trilogie se mi moc líbila. Ano, děj byl místy celkem předvídatelný, ano nebyly zde až na vzácné výjimky extrémní zvraty, ale i přes negativa, která zda nebude dále rozvádět mne dokázal autor vtáhnout do příběhu. Autorovo vykreslení celého prostředí, Starého království, ledovce nebo Smrti je opravdu velmi zdařilé a i díky tomu mne dokázal vtáhnout do děje.
Jediné co mi trochu chybí je delší prolog. Kniha je useknutá hned po finální bitvě. Ráda bych se dozvěděla co se dělo dál se všemi postavami.

14.05.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Jednotlivé díly v sérii mají pro mne zatím vzrůstající úroveň. Tato kniha zatím byla nejlepší. Jediné co bych autorce vytkla a ráda se tomu vyhnula je neustálé opakování toho, že je hlavní hrdinka královna ...
Pro mne asi nejlepší části knihy byly s Manon a docela jsem zvědavá, jak se její příběh vyvrbí.

02.04.2017 5 z 5

První První Kiera Cass

Přečetla jsem celou sérii a jakožto necílová skupina bude tímto můj názor asi dost ovlivněný. První díl mi připomínal hodně Hunger Games, jen v romantičtější podobě. Celkově se mi první díl líbil s dalšími díly už to bylo horší, druhý jsem celkem dost trpěla a třetí dočetla spíše z povinnosti Dle mého názoru by příběhu prospělo zkrácení, tři knihy byly prostě moc.

05.03.2017 2 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Velmi oddychové čtení, které ocení nejspíš jen matky s dětmi, protože pokud nemáte čas nebo energii na klasickou knihu, přesně tento formát oceníte.

11.11.2016 3 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Krásná kniha pro malé i velké :-)

05.11.2016 5 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Kniha i film se mi moc líbilo a mohu jen doporučit.

30.10.2016

Matylda Matylda Roald Dahl

Krásná knížka nejen pro děti. Mohu jen doporučit :-)

30.10.2016 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Dala jsem na reklamu a nevím zda to bylo přílišným očekáváním, ale kniha mi nepřišla nějak extra skvělá. Naopak mi hlavní hrdinka a vlastně většina situací přišla až moc nereálné. Pokud ale člověk při čtení přimhouří oči nad nereálností, tak se jedná o příjemnou oddychovku na dovolenou. Na nejlepší thriller to podle mne rozhodně nemá .

19.05.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Hodně dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Hlavním důvodem je pro mne celkem dost nesympatická hlavní hrdinka a její řešení situací. Nakonec jsem přečetla, a nelituji. Není to úplně standardní detektivka s kladným superhrdinou a s tím je třeba na začátku počítat.

19.05.2016 4 z 5

Nanejvýš čtyři hodiny spánku Nanejvýš čtyři hodiny spánku Marlene Schiappa

Odpočinková kniha ideální na dovolenou, nebo při nachlazení.

19.01.2016

Zlatý poklad Zlatý poklad Vladimír Pikora

Kniha pohádek, kde jsou velmi pěknou a nenásilnou cestou vysvětleny pojmy finanční gramotnosti a hlavně zásady chování, tak abychom se nedostali do problémů. Jediné s čím nesouhlasím je, že je kniha určena jen pro děti. Občas mám dojem, že by si ji mělo přečíst hlavně spousta dospělých.

18.12.2015

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Mám ráda knihy s Kathryn Danceovou, v této se navíc trochu více řešilo i soukromí a osobní život. Jinak ale typický Deaver, spousta zvratů, ale nakonec vše dobře dopadne.
I když mě osobně trochu vadil velký počet příhod a případů, raději bych kdyby se věnovalo o trochu více prostoru hlavnímu tématu. I přes tuto drobnou výhradu za mě mohu knihu jen doporučit.

18.12.2015 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Zajímavá kniha i námět se mi líbil. Hlavní postavy jsou velmi sympatické a o některých bych se ráda dozvěděla víc hlavně o Molly. I přes tato pozitiva knihy jsem měla v určitých částech problém se začíst a mít chuť proniknout do děje. Každopádně další díl si ráda přečtu.

22.09.2015 4 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Zajímavá kniha, kde je jednoduše popsáno, jaká procesy se v těle odehrávají a jaký vliv má na tyto procesy jídlo. Doporučuji všem, kdo chtějí upravit jídelníček.

12.09.2015 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Knihu jsem přečetla během jednoho víkendu a Deaver to opět dokázal, naprosto překvapivé zvraty včetně finále celého příběhu (vlastně začátku příběhu). Knihu mohu jen a jen doporučit.

21.06.2015 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Kniha byla velmi chytlavá. nejvíce se mi líbil vývoj hlavních postav, kdy se postupně vypracovávají a mění se. Doufám, že podobný styl si udrží autor i pro další díly.
Nevýhodou této série je, že opět asi bude nutné čekat na další díly.

02.03.2015 5 z 5

Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy Jeffery Deaver

Nebyla to špatná kniha, ale prostě jsem od něj četla knihy, které se mi líbili a mám je raději daleko víc.

17.01.2015 3 z 5

Milá knížka a hezký příběh.

05.10.2014 4 z 5