helenkan helenkan komentáře u knih

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

Jsem spokojená. Je tam všehochuť. Napětí, tajemství, romantika, přesně na tohle jsem si u téhle autorky zvykla a vždy se na její knihy těším. Super počteníčko.

07.04.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Opustit svoje děti a ještě ke všemu s vědomím komu je zanechávám, je pro mě hrozná představa. A tak jsem se přes začátek nedostávala moc lehce. Pak mě to přeci jen chytlo a najednou jsem to nemohla odložit. Zajímavý, zvláštní a někdy těžko uvěřitelný příběh.

02.04.2023 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

No, tenhle příběh mi v hlavě zůstane na hodně dlouhou dobu. Možná napořád. Příběh plný emocí, statečnosti, lásky,bolesti i hrůz války. Naprosto skvělé čtení.

25.03.2023 5 z 5

Skandál na spadnutí Skandál na spadnutí Julia Quinn

Opět jsem se bavila a užila si další dobrodružství ze série Rokesbyových a svým způsobem i Bridgertonových. Všechny tyhle příběhy jsou přesně takový správný oddechovky u kterých člověk opravdu ,,vypne".

19.03.2023 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tak jsem si zase, už nevím po kolikáté, připomněla mojí oblíbenou knihu. A vychutnala si příběh Elizabeth a Darcyho.

15.03.2023 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Hezké čtení. Byl to pořádně napínavý příběh. Pěkně popsaný těžký život na Aljašce. Obdivovala jsem jejich odvahu a zároveň jsem měla děsnej vztek na tátovo chování.

10.03.2023 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Pěkně napínavá a drsná detektivka. Mám pořádné mezery, je to teprve moje druhá od autora. Tahle poslechnutá jako audio. A skvěle načtená.

03.03.2023 4 z 5

Dostihne tě minulost Dostihne tě minulost J. D. Robb (p)

Paráda. Moje oblíbená Eva a její skvělý tým. Jako vždy jedním dechem. Ono mi to prostě nejde číst pomalu. :-)

03.03.2023 5 z 5

Povídky s tajemstvím Povídky s tajemstvím Eva Kačírková

Tak jsem se vrátila do dětských let. Užila si trochu toho detektivního dobrodružství s nimi a sdílela jejich tajemství. Docela pěkné povídky. Milé připomenutí svého dětství.

01.03.2023 3 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Smekám klobouk před autorkou. Lehké čtení to rozhodně není, ale stálo to za to.

23.02.2023 5 z 5

Sicilský román Sicilský román Ann Radcliffe

Tohle bych asi nečetla. Ale jako čtení na pokračování jsem to poslechla. Jinak se mi příběh zdál hodně divný, takových náhod se snad nenajde ani v pohádkách. Jediné plus bylo,že to Tereza Hofová načetla moc pěkně.

14.02.2023 2 z 5

Oddělené ložnice Oddělené ložnice La Vyrle Spencer

Protože jsem našla ve své knihovně jen tuhle jedinou knížku, která má v názvu jméno místnosti a abych si splnila výzvu,tak jsem si jí přečetla znovu. A zrovna jsem i takovou oddechovku potřebovala.

11.02.2023 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Páni, to bylo parádní čtení. Takový krásný vztahy mezi sousedama a jak se to pokazilo. Doba to byla vážně hrozná.
I když jsem se musela pořádně soustředit na tu plejádu postav a řadit je kdo ke komu patří (občas juknout zpátky) stejně jsem si to vychutnala. A láska Floriána a Rity, aj slzička ukápla. Panu spisovateli se tohle dílo vážně povedlo. A navrch ještě krásná fotka obce Chaloupky na obalu. Super.

08.02.2023 5 z 5

Plamen a květ Plamen a květ Kathleen E. Woodiwiss

Tak jsem si, díky výzvě, po letech přečetla jednu moc pěknou romantiku. Krásný příběh.

05.02.2023

Patrioti Patrioti Sana Krasikov

Díky obsahu téhle skvěle napsané knihy, jsem jí četla trochu déle. Byla to ale fakt jízda, při níž jsem mívala i husí kůži. Hodně zajímavé čtení. Představa,že v tomhle žiju, mě jímá hrůza.

04.02.2023 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Tohle se mi fakt líbilo. Pěkný romantický a neotřelý příběh. A erotiky tak akorát.

23.01.2023 5 z 5

Stephanie - z muže ženou: Autobiografie transsexuála Stephanie - z muže ženou: Autobiografie transsexuála Stephanie Anne Lloyd

Přiznávám. I když pro mě nepochopitelný, zajímavý čtení to bylo.

19.01.2023 3 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

To jejich přátelství může člověk jen závidět. Pěkná romantika. Fajn jsem si to vychutnala.

11.01.2023 3 z 5

Klíč k Rebece Klíč k Rebece Ken Follett

Zatím se mi všechny knížky, které jsem od Folletta přečetla líbily. Tahle však zrovna nebyla to pravý ořechový. Pro mě docela zdlouhavý, zvlášť ze začátku. Chytlo mě to až skoro v polovině. Nechci to ale hanět, určitě si kniha svoje čtenáře najde.

10.01.2023 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Už jsem tuhle knihu četla. Sice je to už nějaký ten pátek, ale na takový skvost se nezapomíná. A přesto jsem si jí nedávno znovu vychutnala jako audioknihu. A v podání Marty Vančurové to byl perfektní zážitek. Můžu jen doporučit.

04.01.2023 5 z 5