haWranka haWranka komentáře u knih

Svedený ďábel Svedený ďábel Amanda Quick (p)

Amandu Quick a její historické romance mám ráda, ale tohle mě nebavilo...

29.01.2018 1 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Skvělá detektivka s temnou atmosférou. V postavách se člověk snadno orientuje, vše logicky navazuje a dává to smysl. A co pro mě dělá knihu ještě hezčí je to, že jsem to opravdu neprokoukla. Ano, člověk si chvílemi myslí, že je chytrý, ale pak mu dojde, že jen přebral to, co se autor rozhodl v tu chvíli pustit.

19.01.2018 4 z 5

Počkej na mě, Radko! Počkej na mě, Radko! Lenka Lanczová

V pubertě jsem ráda četla románky, ale Lanczová mi k srdci nepřirostla. Teď, v rámci čtenářaké výzvy, jsem ji musela přelouskat (fakt jsem nenašla jinou knížku, kde se hrdinka jmenuje jako já...) A bylo to fyzické utrpení. Hrdinka jak osina v zadku, ten její nafrněnej blbeček... Sympatický nebyl nikdo. Ze všeho nejhorší byl ale styl psaní, naprosto nereálný jazyk apod. Nikdy více!

04.01.2018 1 z 5

Jednoduše a dokonale - Kuře Jednoduše a dokonale - Kuře Roman Vaněk

Jedna z nejlepších kuchařek, která se mi kdy dostala do ruky (a že jich nebylo málo). Při pročítání jsem si vždycky řekla "tohle si uvařím", "ne, tohle si uvařím", "mňam, tohle si uvařím!". Všechny recepty vypadají nesmírně chutně. Člověk by si řekl, co se dá jako vymyslet s kuřetem. Ale těch receptů je spousta, a to jak tradičních ("obyčejné" pečené kuře), tak i těch exotických. A přitom vše z dostupných surovin, popsané jasně a jednoduše. Opravdu krása, moc se těším na další kuchařky z této řady.

03.01.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Ano, jistě je zajímavé vyprávět příběh z pohledu několika postav. Ale k čemu je dobrý nápad nebo originalita příběhu, když se kniha nedá číst? Musela jsem si udělat plánek s postavami a jejich vzájemnými vztahy, zorientovala jsem se až někdy v polovině. To byla taky chvíle, kdy se děj trochu rozjel. Ale nechuť z první půlky přetrvala a žádný zvrat se nekonal. Takový průměr v žánru krimi...

26.12.2017 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tohle je pro mě těžké hodnotit. Kniha vlastně nemá žádnou výraznou dějovou linku, ale je plná skvělých nápadů a originálního humoru. Bohužel jsem ale měla tu smůlu slyšet audioverzi od Vojtěcha Dyka. To bylo fyzycké utrpení. Měnit hlasy je fajn, ale dávat postavám, které mají daný určitý charakter, hlasy Gotta, Zemana, parodovaných homosexuálů, koktajícíh ožralů atd., to je snad trochu moc. Opravdu jsem měla co dělat, abych to doposlouchala... Příště si to přečtu sama...

23.11.2017 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Výborná kniha! Autorka mě opravdu průběhem překvapila. Moc se mi líbilo, že bylo hned několik možností, jak to všechno mohlo být, a prakticky do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, jak to bylo doopravdy.

31.10.2017 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Kniha mě naprosto nadchla! Atmosféra byla celou dobu hutná, postavy výrazné. Moc se mi líbilo, že příběh byl pojat z pohledů několika postav, kdy každou chvíli byla hlavní některá jiná (někdo více, někdo méně, samozřejmě). A to řešení vraždy, na to jsem opravdu nepřišla. Určitě od této autorky nečtu poslední knihu, těším se na její další. (Knihu jsem poslouchala jako audio, a to bylo velice povedené, jedno z nejlepších, s jakými jsem se setkala.)

09.10.2017 5 z 5

Cesta kolem světa za 80 dní Cesta kolem světa za 80 dní Jules Verne

Vtipné, svižné, zážitek ještě umocněný tím, že jsem se s knihou seznámila prostřednictvím rozhlasové hry. Nikdy jsem neměla chuť si verneovky přečíst, ale teď své rozhodnutí asi ještě přehodnotím.

05.09.2017 4 z 5

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

Díky Čtenářské výzvě 2017 jsem se po letech vrátila ke své oblíbené knize pubertálního věku. A musím říct, že chápu, co se mi tenkrát líbilo. Meg Cabot přesně vystihla, co chtějí 13/14/15leté holky číst - je to vtipné, svižné, má to hlavu a patu, trocha té romantiky, hrdinka, se kterou se každá puberťačka musí nutně ztotožnit. Takže i teď, v dospělosti, jsem si s chutí početla.

10.07.2017 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Po dlouhých letech jsem opět sáhla po Čachtické paní a vůbec toho nelituji. I když je kniha místy až červenou knihovnou (ta 30. léta se nezapřou), tak je i krásně dobrodružná, napínavá, dramatická. Rozhodně jsem ji nečetla naposledy.

10.07.2017 4 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Nevím, nakolik je knize podobná rozhlasová hra Českého rozhlasu, tak jsem totiž měla možnost se s příběhem seznámit. Byla jsem naprosto nadšená! A to rozčarování - já vždycky myslela, že kapitán Nemo je srdečný milý pán. Jejda! :)

09.06.2017 4 z 5

Rukojmí Rukojmí Stefanie Pintoff

Moc jsem se na knihu těšila, začátek mě navnadil, ale pak jsem se nějak nedokázala začíst. Pokud jsou u podobně závažného tématu všechny postavy ukradené, pak je něco špatně. Bylo mi vlastně jedno, jak to všechno dopadne, dočítala jsem jen ze setrvačnosti.

09.06.2017 2 z 5

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Knihu jsem naposlouchala jako audio a musím říct, že právě ta tady hojně kritizovaná honička v lese mě moc bavila. A ani jsem nic neprokoukla. Ovšem závěr byl na můj vkus trochu moc uspěchaný, to mě mrzelo... :)

29.05.2017 4 z 5

Pád Pád Maya Banks

Hlavně erotika. Ale na druhou stranu, pokud bych měla srovnat s 50 odstíny, tohle je lepší. Autorka dokázala vytvořit uvěřitelné postavy.

15.05.2017 3 z 5

Noční zabíjení Noční zabíjení Francis Paul Wilson

Na můj vkus až moc přestřelené, nereálné. A já se potřebuji s hlavním hrdinou alespoň do určité míry ztotožnit nebo ho pochopit, tady se mi to moc nedařilo. Poslední výtka - člověk by řekl, že jde o thriller, ale spíš mi to přišlo jako romantická slátanina s prvky krimi.

14.05.2017 2 z 5

Lvi a krajka Lvi a krajka Meagan McKinney

I když je to "klasická" červená knihovna, člověk si projde změtí citů a změn názorů na hlavní hrdiny. Nikdo není černobílý, nikdo není čistě dokonalý a charakterní. Musím říct, že mi chvílemi i běhal mráz po zádech a také jsem si poplakala. Ano, je to romantika pro ženské, ale dost temná, chvílemi smutná... Přesto se k ní ráda vracím :)

14.05.2017 5 z 5

Sním o tobě Sním o tobě Lisa Kleypas

Kdo má rád červenou knihovnu, nemůže být sérií Gablers zklamán. Knížky jsou plné citu, romantiky, erotiky, ale i humoru, napětí a trochou toho smutku. Když potřebuju jednohubku před spaním, nějaké nenáročné čtení po dlouhém dni, ráda po obou dílech série sáhnu.

14.05.2017 4 z 5

Přijdu si pro tebe Přijdu si pro tebe Lisa Kleypas

14.05.2017 4 z 5

Osten lásky Osten lásky Dorothy Garlock

Četlo se to velice hezky, nápad také dobrý. Ovšem já měla trochu problém nějak více si oblíbil hlavní hrdiny. Ne že by byli nesympatičtí, to chraň bůh! Ale... Asi na knihu brzy zapomenu a znovu ji číst nepotřebuji.

27.04.2017 3 z 5