Lvi a krajka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zbohatlý Ir Trevor Sheridan donutí za dramatických okolností krásnou Alanu k sňatku, který je pro newyorskou společnost šokem. Hluboká nenávist se pomalu mění v milostný vztah. Příběh se odehrává v době, kdy se newyorská společnost dělí na aristokratické Čtyři sta a… zbytek, do kterého spadají zbohatlíci. Slečna Alice Diana Van Alenová patří k miláčkům společnosti Čtyř set, kdežto Trevor Sheridan je nechutně zámožný a mocný zbohatlík, a ještě ke všemu Ir, což bylo v té době zároveň synonymum pro nejhorší spodinu. A tenhle troufalý Ir si vezme do hlavy, že se do privilegované společnosti dostane za každou cenu. V síti jeho trestného tažení uvízne Alana. Sňatek s ní mu má otevřít dveře. A také se tak stane. Jenže co pak, když zjistí, že chce ženu, které nedal jediný dobrý důvod k tomu, aby jej mohla milovat......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31374/lvi-a-krajka-yDI-31374.jpg 4.5165
Série

Sestry Van Alenovy 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Lions and Lace, 1988

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Lvi a krajka

Přidat komentář
Irenka8
23. března

Úžasná.

účetní
14. března

Krásná kniha, kniha o boji lásky a nenávisti, o boji s neskutečným snobismem, nadřazeností a tupostí v tehdejší době a především o boji Alany o Trevorovu lásku. Trevor byl opravdu velmi složitá, komplikovaná, uzavřená a rozporuplná osobnost, autorka nás nepustila do jeho myšlenek ani na chvíli, místy byl opravdu na nakopnutí a přesto byl právě tím vším postupně jak kniha ubíhala stále přitažlivější, zrovna tak jako pro Alanu, jak se postupně naučila chápat jeho dobré i špatné stránky jeho povahy a tím ho začala milovat. Říkala jsem si, že začátek byl trochu zdlouhavý a že nemusel Trevor přestat vzdorovat na poslední stránce, ale autorka to tak dala, takže to beru. Jen tedy opravdu nechápu, proč po tak dlouhém boji bylo k vyjádření lásky použito slovo mám tě rád, tady bylo opravdu na místě slovo milovat a to nejen pro nás čtenářky, že by se nám to víc líbilo, ale vzhledem k síle charakterů obou hrdinů by to především více sedělo.

Ála1968
06.08.2019

Přestože kniha má samé vysoké hodnocení,jsem na rozpacích.Ne,že by byla špatná,to vůbec ne.První třetina knihy byla výborná,ale potom celé dvě třetiny byly jen o tom jak on nechce-nebo chce ji a ona nechce-nebo chce jeho.Musím říct,že jsem očekávala něco víc.Bylo to hezké,ale průměr.Vlastně zbytek knihy se už nedělo nic zajímavého.

Lucuschka
06.01.2019

Romantika díky zhrzené cti... Zajímavý námět a hezke zpracování...

michaela3086
25.11.2018

Procteno na jeden dech a po precteni jsem ji zacala cist hned znovu :)

happy19
02.11.2018

Úžasný příběh...napsán před více než 25ti lety! Vyvážený ve všech směrech!Takhle lehce se má číst veškerá odpočinková četba,bravo! ;-)

macuska
05.05.2018

Krásna knižka,prečítaná už viac krát.Odporúčam.

haWranka
14.05.2017

I když je to "klasická" červená knihovna, člověk si projde změtí citů a změn názorů na hlavní hrdiny. Nikdo není černobílý, nikdo není čistě dokonalý a charakterní. Musím říct, že mi chvílemi i běhal mráz po zádech a také jsem si poplakala. Ano, je to romantika pro ženské, ale dost temná, chvílemi smutná... Přesto se k ní ráda vracím :)

1