Hary Hary komentáře u knih

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bohumil Hrabal

Nadherna kniha od cloveka,alkoholika,bohema,milovnika prirody,cetby a pivniho pratelstvi. Krasne se ctou pribehy a ja zavidim Hrabalovy jak bohemsky zil v tak slozite dobe. Knihu psal v pozdejsim veku kdy se na stari odstehoval do zahradniho Kerska (dnes neuveritelne zkur....ho mistnimi bohaci, kteri se k zivotu Hrabala ani trochu nemohli priblizit). V knize je tolik lidskosti a fajnovyho ziti bez honby za bohatstvim az je mi lito ze Hrabal umiral uplne sam (na me to velmi pusobilo, ze mu chybela jakakoli rodina , hlavne deti, vnoucata adal.) Takze PARADES

16.10.2017 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Tak mam za sebou jiz nekolikatou knihu od mistra kinga. A musim konstatovat ze osviceni pro me neni zadny zazrak. Jedna se o klasickou ducharinu (coz pro lidi, kteri veri na duchy je paradni cteni) ale pro me slaby jak hermankovy cajicek. V knizce je pro me zajimave - otec vs. alkohol,matka vs. manzel a syn ktery spojuje lasku cele rodiny. A k tomu ti duchove kteri pro me nehraly zadnou poucnou roli.

16.10.2017 3 z 5

To To Stephen King

Kdepak horor. Pan mozek nam tady serviruje boj se spoustecem strachu ktery se odehrava v lidske hlave. Strach ktery si deti vytvari ve sve hlave (treba komar muze vypadat jak krvezizniva obluda) snaze premuzou svoji fantazii a dospely ktere nepremození strachu,stresu apod. muze dovest az k sebevrazde nebo se zblaznit a toulat se v krajine temna nekolik let. Po precteni konce jsem si rikal co je to za bejkarnu. Pak si jedu v aute a najednou BINGO, cele se mi to otevrelo a zapadlo do sebe. Kdepak horor, kdepak, pratele. Tohle je neco daleko hlubsiho. Nekdy si to dam jeste jednou

24.08.2017 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Nejlepsi dil. Ten napad kdy pomoci dveri se da vstoupit do lidskeho mozku a zaroven ovladat cele telo. Jak tohle mohlo kinga napadnout? The best of

17.06.2017 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Tak se nam krasne rozjizdi neuveritelna fantasy serie. Ctenar musi pochopit ze to king psal v mladem veku a netusil ze bude vubec pokracovat v pribehu tak skvelem ze vam vyrazi dech.

17.06.2017 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Skoda ze tenhle nudny dil ma pokracovani.jakz takz se to dalo cist ale dalsi dil ctu uz ctvrty mesic.je to pribeh o nicem o dvou zamilovanych kteri se celou dobu hledaji a jestli se najdou to asi nevi ani spisovatel.

08.06.2017 2 z 5

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Sprznit neco tak krasne rozepsaneho ... to boli :) tak trapny konec snad neni ani mozny. Zacina ztoho byt skolni prednaska s prvky detske lasky.Po precteni nekolika stranek moudreho muze jsem usoudil ze je nemoudre pokracovat dal ve cteni.Stal se z toho roman pro nactilete divky.A to je dobre :)

04.06.2017 2 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Pri cteni jsem se dost zasmal.pohodove cteni na oddech.takovy predchudce Slavnosti snezenek.moc nechapu proc to davaj do povinne cetby,jelikoz mi prijde ze je to psane pro starsi (zivotne zkusenejsi) obyvatele nasi planety :) ale jinak parada

04.06.2017 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tak to nebylo vubec špatne.byl jsem mile prekvapen.kniha se sklada z nekolika zajimavych pribehu,ktere drzi pri sobe diky vypraveni hlavniho hrdiny.krasne napsane a ctive, a nakonec docela zajimave.v kazdem cloveku je zvire kdyby nebyli lidi formovani spolecnosti.Londne,Londne...ty sicaku

10.05.2017 4 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Po přečtení démona mi nezbývá než zvolat, na zdraví.Na mě ta kniha nepůsobí jako alkohol metla lidstva ale naopak. London popisuje svá nejlepší léta(právě s kořaličkou) tak báječně, že mu jenom můžem závidět.Chudák, kdyby věděl co příjde za sto let(drogy,pornoprumisl apod.) tak by ještě jásal.Ač pijan jako Dán, v té době si nepřipouštěl že je vlastně alkoholik-to mě bavilo.Kniha zajimavě napsána ale takových podobných příběhu bude dneska spousty.

04.05.2017 3 z 5

Tak mě někdy napadá Tak mě někdy napadá Ken Kesey

Socialisti vsech zemi ,polibte mi p...l :) Temna kniha z drsneho prostredi a jeste drsnejsi rodiny , ktera pres sve nedostatky a osudove udalosti drzi v tezkych chvilich pri sobe a hlavne proti vsem.Tolik zajimavych postav a figurek.Tohle me strasne bavilo mnam,mnam.Uchvatny Stamperove.A ted chci byt drevorubec :)

02.04.2017 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Tak to je pecka, a kolo stesti roztacime dal,at to svisti na kluzisti.Mala bere velka dava,komu cest tak tomu slava.McMurphy ze sebe strili jednu kulku za druhou.Mezitim je kniha prokladana nacelnikovou uvahou o tom kdo koho povazuje za blazna(jestli je pro spolecnost akceptovatelny).Paradne jsem se bavil a dost popremyslel.

07.03.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

To je on,velký bratr(1Q84) kačer Donald T. Oceanie s podporou Velké Británie.Orientasie s made in China.Euroasie s bratrem Putinem.Rozdelení lidstva do tří společenských vrstev.Neustálé vytváření strachu z války,smrti a utrpení v tv a na internetu.Kolem sebe máme 80% proletů(hlupáků řízených vyšší vrstvou) ale snad je ještě dost lidí co mají otevřené obě oči.
P. S. Hlavně neusnout na vavřínech a nerezignovat na vše politické, jak by si ostatně dnešní političtí vládci, převážně Evropy přáli.

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Skvělý příběh o přátelství, které jsem naštěstí nemusel prožít ale aspoň jsem se k němu přiblížil.

30.01.2017 5 z 5

Otevři oči a poslouchej.Pan Murakami vám dokáže změnit myšleni k lepšímu.

30.01.2017 5 z 5

Zázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domů Zázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domů Nando Parrado

Jestli si nekdo mysli ze je na konci svych sil (jak psychickych ci fyzickych) doporucuji precist pribech Nanda Parada.Ten chlapik dokazal prekonat hranice nemozneho.Nebrecel,nefnukal a nestezoval si,proste se nakopl a presel jedny z nejhorsich hor sveta.Bez materialu,vybaveni,jidla a dalsich veci nezbytne nutnych k preziti.skvele napsany pribeh od hlavniho hrdiny desneho pribehu.Velice inspirativni cetba.

10.08.2015 5 z 5

Sága o životě a smrti Jana Bati a jeho bratra Tomáše Sága o životě a smrti Jana Bati a jeho bratra Tomáše Miroslav Ivanov

Jsem nadsen z tak uzasne napsaneho pribehu.Neustale me nutilo cist a cist tak skvelou knihu.V dnesni dobe je to neuveritelne inspirativni cetba(predevsim pro obcana Ceske republiky).Zde je ukazka ze i my mame byt na koho hrdy.Na uspesne vlastence Tomase a Jana Bati.To jak z nadseni a pile dokazaly vybudovat obuvnicke imperium(bohuzel diky Velke Britanii,USA,vlade dr.Benese a komunistickemu rezimu jsme o to vse museli prijit) na ktere jsme mohli a budem hrdy dlouha leta.V dobe moralni bidy kdy se z Cechu stavaji lenosi,pobiraci podpor a zamestnavatele platici almuzny je odkaz Bati to najlepsi ceho se da uchopit.Staci se zajet podivat do Zlina,to nevytvoril stat ale Cechoslovak ktery v tom kraji vyrustal,zil a miloval ho.Precist a zacit se ridit dle J.A.Bati.

10.08.2015 5 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Paradni detektivka ze zemeplochy.Karotka je zde opravdu skvelej

22.02.2015

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

A jízda pokračuje, takže jedeme dál :)

28.01.2015 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Pravděpodobně nejlepší kniha co jsem čet. První díl je úvod do děje jako hrom.
Tuhle serii čtu už podruhé(vzhledem k obsáhlému počtu osob si v tom potřebuju udělat jasno) a zjištuju že je to porád senzace.Spousta lidí nadává že sága je úmyslně protahována a je v ní množství postav.Já jsem přesvědčen že v budoucnu bude mít každá postava svoji roli a nejsou tam jenom pro to aby zaplnily stránky.Je skvělé cestovat po sedmy království a když už je těch zrad a dalších lidských zvráceností dost, Martin nás v pravou chvíli zavede odpočinout si k Denerys a jejím prozatimním malym starostem.Je paráda že si každej vybere svoji oblíbenou postavu(já jich mám hned několik a naštěstí ještě žijou) a může s ní prožít malý velký příběh.
Takže říkám ANO tohle mě baví

28.12.2014 5 z 5