happy-smile happy-smile komentáře u knih

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Kniha je v podobném duchu jako předchozí díly. Katie opět řeší vztahy s chlapy a zase jí vidíme až do ložnice. Opět bojuje s tím, že je žena na vedoucí pozici. Opět se setkáváme s šíleným zločincem, kterého je třeba zastavit. Snad jenom tentokrát nezemřelo Katie pod rukama tolik kolegů jako v minulých knihách. Takže pokud vás toto zajeté schéma ještě nepřestalo bavit, tak směle nastupte do tohoto kolotoče.

22.06.2019 4 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Podle mě stejně dobré jako předchozí díly. Navíc kniha zpracovává stále aktuálnější téma šikany, konkrétně kyberšikany. Snad se už se vztah Freyji a Huldara nějak ustálí. Doporučuji.

22.06.2019 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

První díl mě přímo uchvátil a ani tady jsem nebyla zklamaná. Hlavní hrdina zase všechno vyřeší pomocí vědy. Člověk by řekl, že se o něj budou prát všechny agentury, aby jej zařadily do svých řad. Ale tak lehké to Theo mít nebude. Naopak i zde mu všichni házejí klacky pod nohy nebo se ho rovnou snaží zatknout. Snad se přes tento problém v další knize přehoupneme, protože jinak by tato šablonovitost mohla čtenáře začít brzo štvát. Ale to je jenom malá poznámka, jinak určitě doporučuji.

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Tentokrát se více dozvíme o Frostovi. Vracíme se ke starému případu, k zabijákovi jeho sestry Katie. V souvislosti s tím se ponoříme do jeho soukromí - řeší se Frostův morální kodex, ale také jeho vztah k ženám. Autor se snaží vybudovat silnou osobnost detektiva, ke které se čtenáři budou řádi vracet. Myslím, že ten, komu se líbil předchozí díl, nebude zklamán. Doporučuji.

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Kniha je vlastně román pro ženy, kde vždycky jednou po pár kapitolách dostaneme naservírovanou jednu stránku, která nám slibuje, že se v knize odehraje nějaký zločin. Bohužel jsem od Läckberg čekala něco více do thrilleru, tady to bylo opravdu jenom okrajové, a ta spíše doporučuju fanouškům románů pro ženy...

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Od Cobena jsem zatím přečetla pár knih a i s touto jsem byla spokojená. Ty předchozí byly možná trochu víc zapeklité a překombinované, ale to není vždycky plus. Myslím, že fanoušky Cobena kniha nezklame.

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Zajímavá kniha, která kombinuje hodně příběhů - co se dělo v 50. letech v internátní škole? Co se stalo se sestrou hlavní hrdinky? Straší ve škole? A co odhalí nemilý nález? Ne všechny odpovědi jsou spolu propojeny nebo můžou být racionálně vysvětleny. Doporučuji těm, co mají rádi tajemno a záhady.

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Stejně jako v trilogii z ostrova Lewis se opět jedná o román, kde vyšetřování hraje vedlejší roli, působí jenom jako spojovací článek. Hlavním tématem jsou osudy Niamh a Ruairidha. Tady už se vyprávění moc ostrovu Lewis nebo Entry nepodobá, zabýváme se jinými tématy. Zajímavě je popsáno tkalcovství, kterým se lidé na ostrovech živí. Kniha se mi líbila a můžu ji doporučit. Pokud ovšem čekáte něco jako Lewis, asi budete zklamaní, kniha má jiné téma.

Ententýky Ententýky M. J. Arlidge

Budu si muset dát chvilku pauzu a potom tohoto spisovatele zkusit znovu. Od začátku mi tady tak nějak vadilo, že jedeme jenom po povrchu a díky tomu mi celé vyprávění přišlo málo reálné. Ale jinak zápletka byla zajímavá a krátké kapitoly pobízely k tomu ve čtení neustále pokračovat. Z prvního dílu mám tedy tak nějak rozporuplné pocity, ale chtěla bych ještě zkusit další.

09.05.2019 3 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Jednoduchý příběh, jehož děj by se dal shrnout na pár řádcích. To, o co zde jde, je totiž napětí z popisované situace. Sice to byl podobně akční příběh jako v předchozí knize, ale tentokrát se mi to líbilo trochu míň. Nemůžu říct, že by kniha byla horší, možná jsem jenom při čtení byla v jiném rozpoložení. Takže komu se líbilo Není úniku, tak určitě zkuste i tuto knihu.

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tradičně, jak to tak u Bryndzy bývá, čtivá kniha. Opět to není nic geniálního, ale ani se nenadějete a máte přečteno. Stejně jako spousta ostatních čtenářů ale musím souhlasit s tím, že už by měl autor něco udělat s Eričiným soukromým životem, takhle chudák holka už dlouho existovat nemůže...

Pravdivá zpověď Adriana Molea Pravdivá zpověď Adriana Molea Sue Townsend

Možná je to tím, že jsem ostatní Adrianovy deníky četla před delší dobou, ale čekala jsem trochu víc. Místy jsem se zasmála, ale myslím, že na předchozí díly to nemá. I tak ale pokud se mi časem dostane do ruky nějaký další Adrianův zápisníček, tak mu určitě dám šanci.

24.03.2019 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Tak já patřím mezi ty, kterým se třetí díl líbil. Pamatuju si, že ve druhém díle mi trochu vadilo chování Mii, tady jsem ale žádný problém neměla. Příběh byl svižný, námět byl originální a celkově se kniha dobře četla. Za sebe můžu určitě doporučit. Seveřani prostě umí.

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Zezačátku jsem měla trochu problém se začíst. Možná i proto, že tentokrát se jedná spíše o psychologický thriller, než o detektivku. Postavy ale byly zajímavě vykresleny a konec jsem neuhádla. Každopádně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, protože jsem se dozvěděla hodně o Falklandách, a takovou přidanou hodnotu na knize vždy oceňuji.

Sestry Sestry Bernard Minier

Jako všechny ostatní knihy od Bernarda Miniera, i tato se čte sama. Navíc autor přidal nový aspekt, retrospektivu z jednoho z prvních Martinových vyšetřování. Takže tentokrát má příběh jiné schéma, což je určitě plusový bod. Na druhou stranu fanoušci Hirtmanna můžou být zklamaní, že se kniha netočí kolem něj. Každopádně i tak se určitě nudit nebudete. Těším se na další díly.

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Byla to milá kniha, jak je u Jenny Colgan zvykem. Bohužel tentokrát mi ale na ní nepřišlo nic zvláštního. Předchozí knihy autorky byly podle mě vtipnější, což je to, co jsem si na nich nejvíce cenila. Toto bude v rámci románů pro ženy asi takový průměr. Ale kdo má tento žánr rád, tak asi neprohloupí.

18.02.2019 3 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

První polovina knihy se mi zdála docela zdlouhavá a nudná. Potom se ale situace obrátila a já jsem se nemohla od knihy odtrhnout, protože to najednou bylo všechno strašně napínavé. Takže nakonec můžu doporučit, i když předchozí díl byl možná malinko lepší.

18.02.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Pěkná detektivka, dobře se to četla a určitě si ráda přečtu další pokračování. Zápletka mi přišla docela originální. Vrah si s námi pěkně hrál a jeho příběh byl zajímavý. Bohužel jsem nezažila žádný wow-efekt, který bych od nálepky mezinárodní bestseller čekala. To ale nic nemění na tom, že to byla opravdu kvalitní detektivka a určitě ji můžu doporučit. :-)

18.02.2019 4 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Po poslední knize Řezník jsem opravdu čekala něco víc. Tahle kniha byla na můj vkus až moc laděna do ženského románu. I tak ale dám spisovatelce příště znovu šanci, protože její předchozí knihy se mi líbily.

02.02.2019 3 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Líbilo se mi to. Kniha měla mysteriózní atmosféru. Autor rozehrál hned několik záhadných událostí, které bylo třeba objasnit, a toto tajemno z knihy dýchalo. Musím ále přiznat, že ostatní knihy od Dorna byly lepší. Člověk měl nervy více na pochodu. I tak je to ale pro fanoušky jasná volba.

02.02.2019 4 z 5