Hany.Honey Hany.Honey komentáře u knih

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Tak pokud se dostanete za cca 200 stran, myslím, že by vás to mohlo chytnout. Je to jiný styl, než na co jsme u Miniera zvyklí. Nemohla jsem se ztotožnit s těmi Číňany. Těžko se mi představují, těžko se pamatují. Jména ulic a čtvrtí v Hong Kongu jsou taky jakoby nezajímavá. Město vás vůbec nevtáhne. Nechcete si představit tam být. Naopak Moïra je sympatická a toho Chana bych si dovedla představit ještě v nějaké jiné knížce jako vyšetřovatele. Ale to asi neklapne...

06.04.2020 2 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Naprosto skvělý! Vtipný, slangový jazyk, prostě dobře napsané a hlavně dobrý překlad! Nejlepší, co jsem zatím z této sekce knih četla.

21.03.2020 5 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Ne. Trapnost nad trapnost. Zdlouhavost.
Edice "Světový Bestseller". To jako vážně?!

14.03.2020 odpad!

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Tak je to návykový. Píše dobře. V tomto díle se toho ale člověk vlastně moc nedočká. Je to všechno nachystáno na pokračování. Dobrý je, že se snad rodina Fabiana dává dohromady a do normálu. Tentokrát musím říct, že mě překvapila kolegyně Irene Liljová. Vůbec jsem nečekala, že se vůči rádoby demokratům zachová tak drsně. Fakt dobrý. A co asi chystá Dunja na Kima Slizáka...

18.01.2020 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Tolikrát mě v ději něco překvapilo, jako už dlouho ne. Vyšetřování na dvou kontinentech je dobrý, ale klidně by stačilo na každou knihu zvlášť. Těžko říct, kdo se víc líbí příběhově, jestli Dunja nebo Fab. Dunja je čím dál drsnější a jde si za svým a taky jsem zvědavá, jak "zatočí" s tím svým bývalým šéfem Sleiznerem. Naproti tomu Fab mi někdy přijde, že má vůdčí schopnosti, ale někdy se nechá jen tak posouvat jako loutka. Jeho rodina mi není sympatická, manželka Sonja je úplně mimo mísu s naprostým nezájmem o svoje děti. Zvláštní. Škoda, že víc prostoru nebylo pro kolegyni Malin ze Stockholmu. Možná, že se tam Fab se svou rodinou zase vrátí... Každopádně Ahnhemovi pachatelé jsou opravdu zvláštní, jak v tomto díle, tak v předchozím. Jsou netradiční a neuhádnutelní. Motivy jsou taky dobrý, ne hned patrný. Stefan je prostě dost dobrej borec! ;-)

05.11.2019 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Příběh perfektní. Nepostrádal napětí, různý dějový linky, který odvedou čtenáře a není si jistej, kdo to teda vraždí a proč. Vyšetřovatel - hrdina Risk je sympatická postava, kolegyně, která teda ještě není jeho kolegyní - Dánská Dunja se mi taky zamlouvá.
A ta poslední kapitola "X" má představovat další díl série? Pokud ano, vypadá to čtivě. Zajímavý na tom je, že obchod s orgány je asi autorovi zvláštně blízký...

16.10.2019 5 z 5

Žár a led Žár a led Simona Ahrnstedt

Čtivé, zajímavé, ne trapné. Prostě velice dobré. Úsměvné mi přijde jen to, že autorka ve všech knihách této trilogie má strašně přeslazený epilog ve stylu "šťastně až navěky" .

25.09.2019 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Pozitivní na tomhle dílku byl překlad. Dlouho jsem se nepobavila nad vulgarismy a celkově jazykem, který je tak současný a civilní, jako tady. Ale to je bohužel všechno.
Hlavní hrdinka nesympatická, jméno nešťastně zvolené, když se skloňovalo byl to horor pro oči. A na obálce inzerují prý "žhavý sex". Tak to je absolutně mimo. Celkově to bylo nudnější čtení, i když rychle přečtené.

10.09.2019 2 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Poprvé, co jsem nefandila hlavnímu hrdinovi, ale to není vina Nesba. A co ten konec? To si nemohl odpustit. Opět jako v knihách o detektivu HH.
Jinak to byla zajímavá předělávka.

07.09.2019 4 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Bohužel kniha bez napětí. Špatně se mi četly přímé řeči s pomlčkami a nedokončenými větami. Takový rušivý. A konec rychlej a nic. Škoda.

17.08.2019 2 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Neotřelá atmosféra, děj z Norska, atraktivitu přidává vyšetřování na ropné plošině. Ze začátku mi to trochu připomnělo Jo Nesba. Napínavé čtení až do konce a opět jsme se nedozvěděli, co ta Marianne. Kde teda je... A můžeme být rádi, že major opět přežil. A že toho teda přežil! Myslím, že i bez série se Servazem by mohl Minier psát další knihy, zdá se mi, že tento detektiv není až tak cool a oblíbený, jako např. Harry Hole. Ale možná se pletu. :-)

01.08.2019 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

První kniha od tohoto autora. Napětí tam bylo, je to čtivé, Bryndza umí psát, ale nemůžu si pomoct, konec nevygradoval do takového finále, jak bych čekala. Nemůžu říct, že bych naprosto zírala s otevřenou pusou, jako se mi stává u Nesbo nebo Miniera a říkala si, to je borec, jak tohle může vymyslet... a to mi přišlo trochu škoda.

22.07.2019 2 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Neurazí, nenadchne.

12.07.2019 2 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Naprosto skvělý příběh. Takovej spád to mělo. Zatím nejlepší!

13.06.2019 5 z 5

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

Perfektní. Víc takových knih. Žádné stupidní dialogy, ani vnitřní monology. Naopak děj jel, vtip ani žhavé chvilky nechyběly.

29.04.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Zajímavý. Pak trošku neuvěřitelný, jak profesor biologie, víceméně, přijde na všechny souvislosti a všechno najde, přestojí, přežije. Konec snad dobře dopadl. Nebylo až tak patrno.

29.04.2019 3 z 5

Sobí hora Sobí hora Karin Tidbeck

Nezdálo se vám to nechutný? Ani jsem to všechno nedočetla. Psycho. Někdo má ale extrémní fantazii...

03.03.2019 1 z 5

Hořící andělé Hořící andělé Bear Grylls (p)

Gryllse mám asi víc ráda jako dokumentaristu, romanopisec mi moc nesedí, ale je možný, že se mu bude dařit líp a líp. Já teď bohužel říkám, za mě ne. ☺

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Velice slabý příběh, nudný děj a zápletka. Agenti ve filmovém průmyslu asi tady u nás nikoho nezaujmou. Dvojice k sobě nijak zvlášť nesedí. Nejvtipnější momenty s bratrem Jonahem, což byla jen velice okrajová postava. Takže opravdu děs běs.

Kruh Kruh Bernard Minier

Předchozí díl trilogie - "Mráz" mě víc zamrazil, byl víc napínavější, ale "Kruh", asi proto, že jsem ho četla s odkládáním, mi připadal rozvláčný. Doufám, že se dozvíme ve "Tmě", jak to dopadlo s Martinovou láskou Marianne, jestli se z toho vůbec dostane... Už se těším!

28.01.2019 4 z 5