hanoule hanoule komentáře u knih

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

geniální kniha, po jejím přečtení jsem měla chuť sedět, mlčet a jenom přemýšlet

27.03.2013 5 z 5

Přečteno jedním dechem, tahle kniha opravdu stojí za to.

08.04.2022 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Pro mě jako milovnici "Murakáče" prostě boží! Poslouchala jsem audioknihu Českého rozhlasu při uspávání miminka a mohu jen vřele doporučit. Mé nadšení pro Japonsko je zpět! :)

19.11.2020

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po dlouhe dobe kniha prectena na jeden zatah a obrecena.

01.01.2019 5 z 5

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

Mi to teda přišlo dost geniální a na konci jsem měla takové to příjemné smutno...

02.02.2015 5 z 5

Muž, který maloval mandlovníky Muž, který maloval mandlovníky Johannes Mario Simmel

zajímavý námět na příběh, holt Simmel je mistr komplotů :)

24.05.2013 4 z 5

Pestré vrstvy Pestré vrstvy Ivan Landsmann

Skvělá kniha, část z dolu je neskutečně "ostravsky" vtipná a holandská část je správňácky syrová. Moc se mi líbí, že si Ivan na nic nehraje a píše tak, jak to je.

08.04.2016 4 z 5

Myslím, že hlavně díky tomu, že je kniha psána stroze a autorka příliš nezabíhá do detailu, má čtenář při čtení pocit lehkého odcizení a syrovosti, který k tomuto příběhu vlastně patří.

08.10.2015 3 z 5

Tsunami blues Tsunami blues Markéta Pilátová

naprosto geniální

08.10.2014 5 z 5

Adelheid Adelheid Vladimír Körner

Sice relativně krátka, ale pro mě velice hluboká kniha, do které jsem se naprosto vžila.

18.06.2013 5 z 5

Via lucis Via lucis Jindra Jarošová

naprosto výborná kniha, doporučuji

11.02.2013 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

naprosto úžasná kniha, dlouho se mi nestalo, že bych se do něčeho tak rychle začetla a že by se mi něco tak nechtělo dočíst.. ponořit se do této knihy bylo jako přijít domů a obout si papuče :)

03.01.2013 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Milá kniha.

29.03.2017 4 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Po dlouhé době jsem konečně narazila na knihu, která mě opravdu chytla. Zajímavý příběh v kvalitním podání.

12.02.2016 5 z 5

Vánice Vánice Vladimir Georgijevič Sorokin

Jedním dechem, naprosto mě fascinoval fantaskní svět, který není popisován, ale prostě přirozeně je.

03.04.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Geniální kniha, chlámačka od začátku do konce.
Nemůžu se dočkat dalších dílů!

23.03.2015 5 z 5

Modré stíny Modré stíny Michal Sýkora

Naprosto geniální kniha!

30.01.2014 5 z 5

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

stručnější a inteligentnější variace na Padesát odstínů čehokoliv, rozhodně mi nechyběly pětistránkové úvahy na téma "nejsem pro něj dost dobrá"

06.09.2013 4 z 5

Životopis černobílého jehněte Životopis černobílého jehněte Tomáš Zmeškal

Toto je naprosto geniální obdiv. Pan Zmeškal má můj neskonalý respekt, protože napsat dvě tak skvělé knihy za sebou, to se jen tak někomu nepovede.

17.07.2013 5 z 5

Slezský román Slezský román Petr Čichoň

výborná kniha, kterou by měl přečíst každý moravoslezan

10.07.2013 4 z 5