Hanjimka Hanjimka komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Příběhy rodiny a přátel z Karvinska před a během světové války jsem si nechala číst do ucha paní Vilmou Cibulkovou. Její hlas a procítěná četba tomu už jen dodaly další hvězdičky. Nebudu psát jak mě kniha zaujala, dlouho jsem se k ní nemohla odhodlat, ale byl to dobrý krok a i doslov autorky mnohé vysvětlil. Prostě doporučuji.

18.03.2021 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Tohle je přesně ta kniha, kvůli které jsem pochopila, že k některému čtení člověk musí dorůst. Maminka mi ji dala asi v 12 letech. Nedočetla jsem ji, přišla mi divná. Podruhé jsem to zkusila někdy v 18. A do té doby ji miluji. A když je mi ouvej, je to moje první volba. A to už je pár let :-D

07.01.2019 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Andy nezklamal. Spasitel je prostě skvělá kniha, mistrně napsaná. Dokonce i ty technické popisy mi tam sedly. Poslouchala jsem jako audioknihu.

02.12.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Smutný příběh dospívající dívky. Četly mi do ucha fantastickým způsobem Andrea Černá a Veronika Khek Kubařová.

02.03.2021 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Pro mě to bylo milé čtení v těžkých chvílích v nemocnici. Něžný příběh s mnoha citáty a přirovnáními.

22.07.2023 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Nemohu jinak než souhlasit. Příběh napínavý s tajemstvím a to mě baví. Líbí se mi Ilan i celá pětadvacítka. Těším se na další pokračování a moc si přeji ať nečekáme dlouho.

06.03.2018 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Romantika, ale i to potřeba . A Island mě vždycky lákal.

10.03.2023 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Krásný příběh, i když čtu uplně jiný žánr, tohle mě nadchlo. Trochu historie, popis ženy, čtenářky ( jak jí rozumím) s historickou dobou ve starém Londýně. Kdy se ještě nosily dlouhé sukně a dívky se červenaly při hlubším pohledu muže. :-D

10.10.2020 5 z 5

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Smutná a dojemná knížka. Moc se mi líbí název, přesně popisuje co se s člověkem s touhle nemocí děje.

07.10.2020 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

100% jsem se našla na každé stránce. Přečteno teda u kávy. místo čaje, ale i tak super. Můj život na 137 stranách. :-D

01.02.2020 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nutí k zamyšlení se nad svým životem.

15.03.2023 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Prostě skvělé. Parádní rozhovor se zajímavým člověkem. V mém případě ještě načtený Honzou Šťastným.

25.02.2023 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nemám ráda knihy o válce, no tahle mě dostala. Krásný, smutný příběh o dvou sestrách a jejich vlastním boji s válkou. Konec jsem probrečela.

09.03.2020 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Nádherná klasika a jejich - spali a spali a dobře se jim spalo, mě dodnes dostává do dětských let.

07.08.2017 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moc romantiku nečtu, ale jako první setkání s autorkou a pro
odpočinek v hektickém období docela slušné. Ale je pravda že popis Kodaně mě zaujal a klidně bych si tam zajela.

03.12.2021 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Už u předcházejících dílů mi chyběly hvězdičky :-D Prostě vyplatilo se počkat si na třetí díl a tím více se zase těšit na další. Neskutečná fantasie autorky ve které stvořila nový svět, nové postavy. Zamotané, napínavé, složité, fantastické. Moc ráda jsem se vrátila s Ilan a ostatními jejími přáteli i nepřáteli do světa v Duvalských horách i nížinách. Těším se moc na další díl.

13.05.2021 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Vůbec se nedivím za Magnezii, krásný popis japonska, domyšlený příběh. Jako debut určitě paráda. Budu sledovat autorku dál.

10.09.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Krásný příběh, složitá doba, těžký život na Aljašce.

04.09.2020 5 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Klasická kniha mého dětství. Milovala jsem Verneovky a občas se k nim vracím. Jeho vyprávění mě dokáže znova zase nadchnout.

22.04.2017 5 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Jak já jim v dětství záviděla...:-D

22.04.2017 5 z 5