hanis2806 hanis2806 komentáře u knih

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

První polovina této knihy se mi líbila, měla děj a byla zajímavá. Druhá polovina byla už jen vyprávění minulosti všech postav a to mi přišlo neslané a nemastné. I když se z toho čtenář dozví vše co potřebuje, aby kniha dávala smysl. Co se mi líbilo byl přehled dějin od první světové války až do skončení tě druhé. Historii s válečnou tématikou čtu ráda.

14.07.2019 3 z 5

U Bernátů U Bernátů Šimon Wels

Moc se mi líbil styl psaní a popis tehdejší doby a zvyklostí. Četla se mi krásně, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Dokonce mi bylo líto, že už je konec :)

17.06.2019 4 z 5

Tvůrci náhody Tvůrci náhody Joav Blum

Kniha se mi moc líbila, děj mě zaujal už od začátku. Druhá polovina knihy byla samé překvapení i když samotný závěr byl předvídatelný. Nový rok jsem začala skvělou knihou.

01.01.2019 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Knihu jsem přečetla během tří nocí, nemohla jsem se od ní odtrhnout. A to rozuzlení jsem opravdu nečekala.

18.12.2018 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Kniha mě nijak neuchvátila a nevtáhla naplno do děje.

26.02.2018 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Griša se mi dostala do ruky jako "putovní kniha". Sama bych si ji určitě nevybrala. Fantasy je žánr, který obvykle nečtu. Knihu jsem otvírala s pramalým očekáváním a zaujala mě prakticky od první kapitoly a přečetla jsem ji jedním dechem.

13.02.2018 4 z 5

Daleká cesta Daleká cesta Alison Pick

Další kniha z těch, které popisují situaci s nacisty během druhé světové války a pokusy zachránit své blízké. Autorka vypráví příběh jedné konkrétní rodiny a jejich zmařeném plánu na sebezáchranu. Příběh má zajimavé rozuzlení a ne šťastný konec.
Řekla bych, že tato kniha je jedna z těch slabších, které jsem s tímto tématem zatím přečetla.

27.11.2017 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Skvělá kniha, přečetla jsem jedním dechem. Napínavá od začátku do konce. Člověk kvůli této knize nejde spát, nemůže... musí zjistit jak se děj bude dál vyvíjet...

09.11.2017

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Nejdřív jsem si musela zvyknout na styl psaní. Ale do děje mě kniha vtáhla prakticky hned. Snadno jsem se vžila do pocitů Marty a přála bych jí, aby se co nejdříve dala dokupy.

12.06.2017 4 z 5

O princeznách a vílách O princeznách a vílách neznámý - neuveden

Dcera dostala tuto knihu k vánocům od babičky a moc se jí líbila. Mě se některé příběhy líbily více a některé méně. V každém případě je to krásná a milá kniha pro malé holčičky, které si rady hrají na princezny nebo víly.

20.01.2021 4 z 5

Královo srdce Královo srdce Gaute Heivoll

Tuto knihu jsem dostala jako dárek k vánocům. Nic moc jsem od ní nečekala, ale nakonec mě zaujala stylem jakým je psaná. Přečetla jsem ji za pár dnů, protože mě zajímalo jak vše dopadne. Hodí se mi i do čtenářské výzvy 2021. Nicméně v mě knihovně pravděpodobně nezůstane a poputuje dal do světa.

20.01.2021 4 z 5

Na balkoně je kamenný muž Na balkoně je kamenný muž Evžen Nešpor

Zajímavá kniha...

03.01.2021 3 z 5

Dokonalý manžel Dokonalý manžel Lisa Gardner

Napínavá kniha. Bavila mě a četla jsem jedním dechem dál a dál, abych zjistila jak to dopadne.

23.10.2019 3 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Před čtením této knihy mě několik lidí odrazovalo s tím, že je to náročné čtení pro matky. Po přečtení musím říct, že mě kniha příliš nezaujala a nevtáhla do děje. Spíš bych řekla, že je to odpočinkové čtení.

07.08.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Četla jsem celou trilogii. Není to žánr, který bych bežně četla. Ale už první díl mě nadchl a nemohla jsem jinak než přečíst všechny díly. Moc mě bavily všechny tři díly i přesto, že místy byl děj zdlouhavý.

19.07.2018

Všechny barvy nebe Všechny barvy nebe Amita Trasi

Z této knihy mám rozporuplné pocity. V prvních chvílích mi přišla strašně nudná, nemohla jsem se začíst. Ale zároveň téma o kterém autorka píše mi nahánělo hrůzu.

28.05.2018 4 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Celou dobu co jsem knihu četla jsem měla pocit, že jí něco chybí. Je to jako když jíte nedochucené jídlo a celou dobu přemýšlíte co jste tam zapoměli dát. Možná kdyby nebyl děj vyprávěný zpětně měla by kniha větší šmrnc.

13.02.2018 3 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Pěkná, vtipná knížka. Líbí se mi její styl psaní.

13.02.2018 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Tato kniha mě moc bavila, nedokázala jsem se od ní odtrhnout do té doby než jsem dočetla poslední stránku.

23.10.2017 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

O dívce, která se rozhodne spáchat sebevraždu. Až poté co jí zbývá jen pár dnů života se rozhodne začít žít.
Téma knihy je zajímavé, ale moc mě nebavila.

13.10.2017 4 z 5