Dokonalý manžel

Dokonalý manžel https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21838/bmid_dokonaly-manzel-hfW-21838.png 4 136 39

Thriller o dramatických příhodách mladé ženy, pronásledované manželem - sériovým vrahem. Hrdinka příběhu Tess se provdala za muže svých snů, ze kterého se vyklubal vrah deseti žen. Jelikož sama přispěla k jeho dopadení, zabiják jí přísahal pomstu a když uprchl z vězení, nastal pro Tess a její dcerku život v neustálém strachu. Pod vedením bývalého mariňáka a žoldáka Dillona, pitím zahánějícího rodinnou tragédii, se Tess učí sebeobraně, aby mohla čelit smrtelnému nebezpečí. Po vrahovi pátrá policie několika států a nakonec dojde i k osudnému setkání obou manželů. Klasický thriller s psychologickými prvky, napínavý, nenáročný.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Columbus (ČR)

The Perfect Husband , 1998

hanča34
30.08.2021 3 z 5

Vadilo mi hodně chyb v překladu. Místy detektivka, místy skoro porno. Tak nevím, úplně můj šálek čaje to nebyl.

L.D.
17.04.2021 3 z 5

Některé pasáže a slovní obraty mě vyloženě rozčilovaly, děj byl místy přehnaný, ale vcelku to nebylo špatné.

Didi15
05.03.2021 4 z 5

Knihy od Lisy jsou čtou jedním dechem , další kniha na jeden zátah :) Byl to skvělý námět , moc mě zajímalo , jak to dopadne. Ovšem jsem měla trochu problém s chováním hlavních postav , některé situace mě velice vadily a milostný vztah dvou předních postav mě nebavil vůbec. Ale jak píšu, čte se to poutavě.

icezero
25.08.2020 2 z 5

Přečteno v rámci letošní výzvy... Původně jsem uvažoval o titulu v duchu Ještě větší blbec než jsme doufali, ale nakonec mi manželka poradila Dokonalého manžela...
Námět je rozhodně zajímavý ale myslím, že v dnešní době Velkého bratra už jen hodně těžce představitelný. Po odstříhnutí se od občas sadomasochistického pornosexu a některých odboček do rodinných vztahů, souhlasím s názorem, že by to možná byl dobrý námět na film.

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Tak tohle ano! Půjčila jsem si ji v knihovně a přečetla ji na jeden zátah.

kap66
16.02.2020 1 z 5

"Zmocnil se jejích úst. Vrazil mezi ty růžové okvětní plátky svůj jazyk a slyšel ji zalapat po dechu a pak slastně zasténat. … Jestli tě šoustám jen ze vzteku, co tě vlastně vhání do mé náruče? Chtíč, nic jiného než čistý chtíč."
(Herdek, co to čtu?)
"Pohlédl jí do očí a pátral po tom, co se neodvažoval odět do slov.… Předloktí Marion se honosilo provazci svalů.…Už tak na mě s Rogerem zuří, že jsme jej nezaopatřili vnoučetem."
(Tak teď je to fakt už podezřelé. Znovu kontroluji autora, název, rok vydání a překladu. Čtu dál a zapisuji si, především z dialogů.)
"Je vážně zraněn?" (ptá se postava těsně po odvrácení smrtelně nebezpečného útoku). Další příklady: "přioděl se", "netknul se alkoholu", "bylo možno", "jako stvořeno"; "jej" (nikdy ho), "toto" (nikdy tohle), "či" (nebo),… Postavy si na střídačku vykají a tykají.
Snažím se oprostit od knižní, někdy až obrozenecké češtiny a vnímat děj a postavy, ale přichází hrozné poznání: neživý překlad zřejmě pasuje k originálu – s neživými, podivnými postavami, kterým kraluje Jim, nazývaný střídavě sériový vrah, masový vrah, psychopat a navrch sadomasochistický vrah (masochistický?), nerespektující fyzické ani fyzikální limity, natož ty psychické. Popisy milostných chvil (viz výše) mě vyděsily. Krkolomnosti v ději jen naznačím – pokud se přes tu "češtinu" dostanete ke konci, oceníte je sami (písmena, sousedka s vidinami,...).
(S tím obrozeneckým jazykem jsem to přehnala: když rychle jedoucí auto "letělo tři sekundy povětřím", vzpomněla jsem Jungmanna blahé paměti, který zavedl do češtiny slovo vzduch; překlad odpovídá době PŘEDobrozenecké :-).)
Liso, Liso, já měla tvé knížky ráda. Tohle bylo sadomasochistické čtení podle tvých představ: z tvé strany sadismus, z mé jen utrpení.

Ruzaaa
19.01.2020 4 z 5

Zajímavý námět této detektivky. Bývalý manžel - masový vrah, který touží pomstít se své ženě. Líbilo se mi i rozvětvení další dějové linky (rodinné vztahy) a tím pádem lehké odklonění od hlavní linie. Umím si tuto knihu představit jako skvělý film.

hanis2806
23.10.2019 3 z 5

Napínavá kniha. Bavila mě a četla jsem jedním dechem dál a dál, abych zjistila jak to dopadne.

Pajule
17.10.2019 2 z 5

Dalo se to cist, nicmene dej jednoduchy a predvidatelny.

Agida
15.10.2019 4 z 5

Ke knížce jsem se dostala díky jedné skupince. Začátek byl pro mě takový nezajímavý, zdlouhavý, ale pak se to rozjelo. Některé situace mi přišli trošku přitažené za vlasy, ale závěr dopadl dobře. Tedy až na Marion, které mi bylo velmi líto....

berila
08.08.2019 1 z 5

Tak jsem dočetla s velkým sebezapřením a naprosto souhlasím s komentářem od "allyce", lepší to napsat nejde. Lisu mám ráda, četla jsem od ní "Chyť mě" a to se mi moc líbilo, tak jsem sáhla po této, ale už obálka mi byla protivná a o úrovni raději nemluvit. I když před touto knihou jsem četla "Živel" a to tedy byla srovnatelná "konina". Snad teď budu mít větší štěstí ve výběru.

tacek01
23.05.2019 5 z 5

Lisu mam moc rada a tato konkretni kniha se mi moc libila. Pribeh mel spad - SPOILER - jeji zamilovani bylo predvidatelne, ocekavala jsem i zaver knihy. Ale predto mam jeji knihy vazne rada, jsou vazne dobre ctive, pribeh krasne plyne a v nekterych castech zadrzuju dech a nemohu se odtrhnout

Lenka8418
15.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha,nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji

Zlatinka.Emilly
05.11.2018 5 z 5

Moje první kniha od této spisovatelky. Začátek pro mně těžkopádný, ale pak se děj rozjel a kniha se mi líbila. Akorát jsem nepochopila to s tou šedesátiletou paní. A pak jsem nepochopila, jak může vrah dostat mrtvé tělo na střechu, zvláště, když je po něm v celém městě vyhlášeno pátrání. Celostátní pátrání. Škoda Marion, a dopadlo to přesně tak, jak jsem očekávala a to je důležité. Rozhodně si od Lisy Gardner zase něco přečtu.

Angelicca
21.08.2018 5 z 5

Knihy od této spisovatelky jsou mé oblíbené, a tak jsem ráda, že byla možnost si přečíst jednu z jejich prvních knih. Jako vždy napínavý příběh, který mě chytl hned na začátku a četl se jedním dechem. Moc se mi příběh líbil a vřele doporučuji!

reclipse
31.12.2017 3 z 5

Kniha se rozjede až v druhé polovině. Nějak mi tam nesedělo pár věcí. NIjak zvlášť mě nezaujala, proto 3 hvězdy

zatylka
11.10.2017 5 z 5

Za mě nejlepší z jejích knih .

allyce
06.10.2017 2 z 5

Toto rozhodně nebyl thriller. Pro mne je tato kniha zamaskovaná červená knihovna. Dočteno s povzdechem: Achjo, to byla zase konina.

cukrovka
29.05.2017 5 z 5

Skvělý a napínavý příběh.

Alzbetta
26.04.2017 5 z 5

Dlouho jsem se u u knížky takhle nebála. Je to druhá knížka od Gardenové a opět za pět! Hvězdiček :))

sérioví vrazi manželé

Lisa Gardner