Hania932 Hania932 komentáře u knih

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Moje druhá kniha od autorky a já musím říct že jsem trochu zklamaná. I když vím že je kniha o znásilnění, tak jsem čekala že se v knize bude řešit taky trochu něco jiného, ale to jsem se spletla. Nicméně, od knihy jsem neměla moc velké očekávání, takže jsem zas tak moc zklamaná nebyla. Celou dobu se tam vlastně řešilo kdo Bailey znásilnil a to bylo vše. Děj byl zdlouhavý a občas i nudný. Konec to trošku zachránil, byl tam zvrat, který jsem sama vůbec nečekala, ale myslela jsem že bude trošku víc rozepsané. Za mě to není špatná kniha, ale určitě není zase nejlepší je to takový průměr. Ale co se týče příběhů nápad to byl dobrý.

21.05.2019 3 z 5

Nevyzpytatelný Nevyzpytatelný Lena Valenová

Tohle je naprosto skvělé pokračování! Děj je čtivý, zajímavý a jednoduchý. Kniha je tak dobře psaná, že jsem četla a nemohla přestat. Opět název knihy přesně sedí na děj. Děj je nevyzpytatelný. Ale je nevyzpytatelné chování Michaela a Eleny. Jejich vztah je tak komplikovaný a přitom tak zvláštní. Michael je takový ten bad boy, který je tajemný a sexy a Elena je jak o sobě říká "průměrná holka", která neví jestli tomu tajemnému klukovi věřit. Já jsem z toho opravdu nadšená, protože jsem si vůbec nemyslela, že mě tahle série takhle chytne. Čtení mě opravdu bavilo a jsem ráda, že jsem měla možnost si knihu přečíst. Jednoduchá a přitom originální kniha. Čtení vás bude rozhodně bavit. A za mě je tento díl ještě lepší než první. A už teď se těším na pokračování, protože jsem zvědavá jaké tajemství tají Michael a jak to bude mezi ním a Elenou. Moc dobrá kniha!♥

08.05.2019 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

První díl z hodně chválené série za mnou. A já jsem spokojená. Vůbec jsme nevěděla o čem má být tato série, takže to pro mě bylo překvapení. Začátek byl hodně zajímavý a čtivý. Děj strašně rychle utíkal. Je to tak dobře rozepsané, takže jsem vše pochopila. Jace a Clary úplně miluju. Ale konec knihy mě tak zaskočil a naštval, že jsem knihu měla chuť odložit???? Tohle jsem vůbec nečekala a byla jsem z toho zklamaná. Jinak jsem si knihu užívala. Skvělé postavy a hlavně hodně vtipné hlášky. Ironický Jace a sarkastický Simon.
Kniha je zajímavá, akční a čtivá. Myslím, že tohle chytne každého.
První díl je skvělý rozjezd a jsem zvědavá jaký bude další díl.

02.05.2019 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Knihu jsem četla v rámci povinné četby a vůbec nevím proč jsem se knize tak dlouho vyhýbala. Byla to taková klasika, která mě nijak zvlášť nenadchnula. Ale zase jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. A myslím, že není k zahození a kdo má chvilku čas, tak může strávit odpoledne s touto nenáročnou knihou.

22.04.2019 3 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Tohle byla pecka. Kniha se mi stašně líbila. Vůbec jsem nečetla o čem má kniha být takže to pro mě bylo takové "překvapení". Děj se mi moc líbil, bylo to zase něco jiného. Hlavní postava Tessa mi hodně sedla. Dokázala jsem se do ní vcítil a chápala jsem její strach a úzkosti. Eric byl zase nepochopený zpěvák, který by byl radši kdyby žádnou slávu a fanynky neměl. Líbilo se mi, že kniha poukazovala na dnešní dobu. Psaní přes sociální sítě s někým koho vůbec neznáme je dnes běžné, a proto se mi to líbilo ještě víc. Děj byl čtivý a poměrně rychle se to četlo. Posledních asi 50 stránek jsem byla úplně na nervy, vůbec jsem si nedokázala představit jak by to mohla skončit. A na konec jsem zůstala koukat s otevřenou pusou. Něco takového jsem vůbec nečekala a už teď nutně potřebuji vědět, jak je to s Tessou a Ericem. Dofám, že autorka napíše pokračování!
Kniha je čtivé a hodně zajímavá. Stránky utíkají jedna za druhou a než se nadějete jste na konci knihy. Děj byl nepředvídatelný a konec vás hodně překvapí. Za mě super!

22.04.2019 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Poslední díl z této fantasy série a já jsem nejvíc nadšená. Všechny díly mě bavily, a proto jsem byla zvědavá jak autorka napíše poslední díl. A výsledek je skvělý! Celý díl je napínavý a mě celou dobu zajímalo jak to skončí. Kniha je psána jednoduše takže se stránky četly rychle. Posledních 100 stránek jsem si nejvíc užívala. To byla ta pravé akce. Dozvěděla jsem se plno věcí, které jsem vůbec nečekala, že by se v tomto ději mohly objevit. Ale konec si získal moje srdíčko. Byla jsem opravdu hodně zvědavá jak se autorka s koncem popere, ale zvládna to na jedničku. Ze začátku se mi to trochu nelíbilo, ale potom se mi začalo líbit. Byl to takový velký zvrat, který jsem opravdu vůbec nečekala. Konec jsem také vůbec nečekala, ale nakonec jsem spokojená s tím jak to skončilo. Akorát se mohla autorka na konci více rozepsat o ostatních postavách.
Já jsem ráda, že se mi tato série dostala do rukou a že jsem měla možnost si knihy přečíst. Knihy se zařadily mezi mé oblíbené série. A pokud i Vy přemýšlíte nad touto sérii, tak určitě neváhejte, protože si myslím, že se vám to opravdu bude líbit.

20.04.2019 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Tohle je skvělá kniha. Je to originální příběh. Z pouští jsem měla vždy hrůzu a doslova jsem se pouští bála a teď se jich bojím zase o něco víc. Celkově je kniha hodně čtivá a napínavá. Rychle se to četlo a příběh byl zajímavý. Bylo tam plno zvratů, které jsem vůbec nečekala a několikrát jsem prostě přestala číst a říkala jsem si "Jak je to sakra napadlo?". Já upřímně bych se do takovéhle situace nikdy nechtěla dostat (doufám že se nedostanu), protože bych byla v koncích. Do postav jsem se vžila a prožívala jsem to celé s nima. Při čtení jsem měla nepříjemný pocit, protože jsem si dokázala představit ty podmínky. Horko, těžký vzduch, prach a strach. Trošku jsem se ztrácela v popisu akce a někdy jsem si to musela přečíst znovu abych to pořádně pochopila.
Kniha je skvělá. Rychle se to čte, je to napínavé a bude chtít číst dál a dál aby jste věděli jak to nakonec dopadne.

P.S. Akorát, že konec jsem tak trošku předpověděla a tak mě to trochu zklamalo.

02.04.2019 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Tohle je strašně hezká knížka. Pohádky mě strašně bavily. Byly hezké a zajímavé. A ilustrace? Ty jsou naprosto dokonalé. Celkově je kniha je hodně dobrá a pro milovníky HP je tohle povinnost si tohle přečíst. K tomuhle se určitě znovu vrátím.

27.03.2019 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Tohle je dokonalá kniha! Když jsem tuhle knihu četla, tak mě to neskutečně lákala a furt jsem chtěla pokračovat ve čtení. A těšila jsem se až budu ve čtení pokračovat. Trochu jsem si ten příběh představovala jinak, ale tohle bylo prostě a jednoduše skvělé. Já jsem si spíše více oblíbila Matea, který mi je povahově blíž. Je to až neskutečné jak příběh rychle utíká. A jak vám hlavní postavy tak rychle přirostou k srdíčku. A konec mluvil za vše. Konec mi zlomil srdíčko na milion kousků. Hezky jsem si pobrečela. Tohle je prostě úžasná knížka, kterou si musí každý přečíst. Nedokážu ani říct, čím si mě knížka získala.

18.03.2019 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Páni, vůbec jsem nečekala, že by mě mohla tahle kniha bavit. Ale kniha se mi hodně líbila. V knize je jsou dva příběhy, jeden z minulosti z doby konce války a druhý z přítomnosti. Tak nějak se ty příběhy spojily dohromady. Strašně mě bavilo číst příběh z minulost. Bylo to čtivé, zajímavé a napínavé. Zajímalo mě jak to měla německé rodina, která vlastnila pekařství. Přišlo mi že to bylo vícezajímavější než přítomnost. Ta se táhla a Reba byla nerozhodná osoba, která nevěděla co chce. Ještě dopisy byli hodně zajímavé, mám ráda když jsou v knihách dopisy. A můžu říct, že konec byl z celé knihy úplně nejlepší. Bylo to tak dojemné, že se mi chtělo brečet. Konec se autorce opravdu povedl. Proto dávám 3,5/5*

13.03.2019 3 z 5

Piráti z Karibiku - Salazarova pomsta Piráti z Karibiku - Salazarova pomsta Elizabeth Rudnick

Tohle byla skvělá kniha. Pokud i vy jste fanoušci této pirátské série, toto je kniha přímo pro vás. Strašně rychle se to čte, děj je zajímavý a není ani nijak náročný. Kniha je s filmem úplně stejná, ale i tak mě čtení bavilo a zajímalo jak bude vypadat knižní verze nejnovějšího dílu. Já jsem nadšená, protože mě kniha hodně překvapila. Vydejte se i vy na dobrodružství na moře, kde musíte čelit v tváří v tvář samotné smrti.

05.03.2019 5 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Tohle byla klasická romantická YA. Tohle je příběh, který se mi hodně líbil. Já mám ráda takové romantické knihy, kde dvou v lásce něco brání. A tohle bylo přesně ono. Henry byl hodný a hodně snaživý kluk a Grace byla jedna taková záhada. Kniha byla hodně čtivá. Je tam plno zábavných částí, ale byli tam některé věci nad kterými jsem se zamyslela. Čtení mě opravdu bavilo. Ale konec mě trochu naštval.Čekala jsem že to dopadne jinak. Děj je celkově takový komplikovaný, depresivní a nejistý. Grace je člověk, který toho má hodně za sebou, ale vůči Henrymu mi to přišlo sobecké. Jeho láska a touha byla silná, ale neopětovaná. Konec byl smutný a zlomil mi srdce za Henryho.
Takže za mě skvělá knížka, která vás pobaví, ale i rozesmutní.

03.03.2019 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

I tento díl byl pro mě zážitkem. Kniha byla čtivá, krásně vymyšlená a chvílemi i zábavná.
Eadlyn na mě působila dost arogantně a povrchně. Jako by to byla samozřejmost, že se tak má chová. Zároveň je ale velmi silná a jde si tvrdě za svým a přesto, že se snaží, aby se jí Selekce nedostala pod kůži, trochu jí propadne. Takže jsem si jí celkem oblíbila, i přesto, že je skoro opakem své matky. Je zkrátka svá a nechce, aby jí někdo svazoval.
Vůbec ale nedokážu říct, koho si zvolí za manžela. Já osobně mám ráda Erika, který vůbec není účastníkem Selekce, dále Kila, Henriho a Foxe...takže jsem vážně zvědavá, určitě se rozhodne správně a zmoudří.
A Maxon s Americou jsou pořád stejně úžasní, ten jejich krásný příběh nic nepřekoná, mám je moc ráda a doufám, že vše dobře dopadne, vzhledem k tomu, jak kniha skončila, nechci zase bulet...takže rychle na závěrečný díl ???? 5/5

01.03.2019 5 z 5

Případ ztracených duchů Případ ztracených duchů Sonja Kaiblinger

Hezká a vtipná dětská pohádka. Děj je zajímavý a děti bude určitě, když to bavilo i mně. Je to i trošku strašidelné a tajemné což tomu dává větší jiskru.

01.03.2019 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Přišel čas na druhý díl "princeznovské" série, a tak jsem se do něj s chutí pustila. Neměla jsem strach, že by mě nějak zklamal, navíc mě poháněla zvědavost, jak se příběh bude dál vyvíjet...
America dostane další šanci. Tentokrát je jejím úkolem Maxonovi dokázat, že jí může plně důvěřovat. Tento závazek se na první pohled zdá být velmi snadným, ale America se znovu a znovu dostává do situací, kdy na povrch vypluje její svéhlavost a impulzivita.
A co víc - v paláci se stále pohybuje Aspen, který jí neustále připomíná nejen život, kterým žila před vstupem do Selekce, ale i lásku, o kterou se sám svým rozhodnutím připravil.
America se stále nemůže rozhodnout, co ve svém životě vlastně doopravdy chce. Navíc zjišťuje, že není jedinou dívkou, která měla možnost navázat s princem Maxonem užší a vřelejší vztah. A to ji v jistý okamžik doslova srazí na kolena...
Druhý díl young adult série Selekce se mi rovněž velmi líbil. Příběh je jednoduchý, svižně napsaný a po obsahové stránce nenáročný. Nejde sice o kdovíjak náročné čtení s nečekanými zápletkami. Přesto si myslím, že jde o příjemnou "oddechovku", u které si krásně odpočinete po nějakém náročném příběhu.

01.03.2019 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Panebože..Nemůžu uvěřit, že z tohoto světa musím udejít. Tohle je tak dokonalá série! A tento díl je naprosto úžasné zakončení. Tento díl je úplně nabitý energií, které je tajemná. Já jsem si čtení neskutečně užívala a prožívala jsem každou ztrátu, každé vítězství. V tomto díle jsem si uspořádala všechny svoje pocity. Severus Snape je úžasnej stejně tak jako Albus Brumbál. Líbí se mi jak se v knihách probírá minulost, jak to bylo předtím. To naprosto zbožňuji. A konec nemohla autorka napsat líp. To bylo tak krásné zakončení, že jsem brečela ještě hodinu po přečtení knihy. Konec byl tak plný emocí a napětí. Bitva mezi Voldemortem a Harrym, byla tak krásně napsaná. Vyjadřovala z toho ta zlost, pohrdání, ale i odhodlání. Prostě lepší konec jsem si snad přát nemohla. Samozřejmě že jsem oplaka smrt jiných postav. Já jsem nadšená a jsem neskutečně ráda, že jsem si tuto sérii přečetla. Děkuju za tak úžasný svět. A jedno vím jistě, do tohoto světa se zase jednou vrátím a budu tuto radost prožívat znovu a znovu. Always♥

28.02.2019 5 z 5

Tohle je tak boží díl. Nemám slov, stránky jsem úplně hltala. Tento díl je hodně tajemný a záhadný. Už od začátku jsem knížku milovala a ten děj je prostě dokonalý. I když vím, jak to všechno dopadne, tak jsem stejnak byla nervozní v určitých věcech. Po přečtení jsem si uvědomila, kolik jsem toho dozvěděla. Ve filmu půlka není a tak mě nějaké věci překvapili. Tohle je díl, kdy si začínám uvědomovat, že se blíží konec a ta představa mě děsí. Konec jsem celý probrečela, protože pro mě je konec hodně emociální a zemře tam moje oblíbená postava.
Tohle je skvělý díl a já si strašně moc užila. Opravdu magické!♥

16.02.2019 5 z 5

Ocelové léto Ocelové léto Silvia Avallone

O knížce jsem měla velká očekávání, ale boužel mě kniha celkem zklamala. Děj vypadal zajímavě, ale autorka to špatně napsala. Děj byl hodně chaotický, každou chvíli se tam střídali postavy, takže jsem někdy nevěděla kdo zrovno v té části vystupuje. Některé části se mi líbili a některé zase ne. Postavy mi moc nesedli, protože autorka ani pořádně postavy nepopsala. Ze začátku to bylo trošku úchylné. Hlavní postavy bylo takové fifleny, které si mysleli, že jim patří celý svět. Chovaly se namyšleně a povýšeně. Konec to docela zachránil. Ale upřímně jsem čekala, že kniha bude lepší. Konec autorka mohla více rozepsat.

10.02.2019 2 z 5

LEGO® Harry Potter™ Lepíme samolepky LEGO® Harry Potter™ Lepíme samolepky kolektiv autorů

Krásná a roztomilá knížečka. Strašně hezké samolepky. Myslím, že každý kdo má rád Harryho se mu toto bude líbit.

06.02.2019 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Patý a nejsilnější díl za mnou. Tento díl je tak úžasný, že jsem si čtení jenom užívala. Po přečtení knihy jsem zjistila plno nových věcí, ve filmu je to všechnu úplně jinak. Už od začátku jsem s Harrym prožívala jeho"muka" s Voldemortem. A ještě k tomu tam byla ta Rupocha Umbridgeová. To je strašná baba a teď jí nevávidím ještě víc. V tomto díle se odehrává plno věcí. A tente díl pro mě opravdu psychicky náročný. Konec knihy jsem celý probrečela.
Myslím, že tohle je úžasný díl a já jsem strašně ráda, že jsem se do čtení Harryho pustila. Je to prostě dokonalý, čtivý, napínavý a hlavně emociální. Jedním slovem BOŽÍ.

03.02.2019 5 z 5