Případ ztracených duchů

Případ ztracených duchů https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243894/bmid_smrtak-harry-pripad-ztracenych-duch-243894.jpg 4 13 6

Smrťák Harry série

Člověče, řeknu ti, práce smrťáka je vážně děsná fuška! Věčně dřu sám a bez ustání mi pípá mobil, na který mi chodí oznámení o skonaných duších. Ty všechny musím posbírat a odvézt na věčnost. A že jich je! Jak na běžícím pásu… Otrava, že by z toho jeden umřel, to mi věř! Navíc nemám skoro žádnou dovolenou a ta almužna, co mi dávají místo výplaty! Vždycky si hned vzpomenu na přísloví: „Kde nic není, ani smrt nebere.“ Ještěže jsem se skamarádil s Otou a Emilkou. Sice jsou to obyčejní smrtelníci, ale na to, že jsou to jen lidi, jsou docela v pohodě. Máme teď smrtelně důležité poslání: zachránit svět před velkým zlem – nebo tak něco. Každopádně nutně musíme co nejrychleji vypátrat, kdo ukradl Otova domácího ducha. S pozdravem, Váš Harold (Smrťák, ve službě už 520 let)... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CPress

Scary Harry. Von allen guten Geistern verlassen , 2013

JankaV80
19.01.2021 4 z 5

Kniha, která svým příběhem vtáhne do děje, protože obsahuje pro děti všechno podstatné - smrťáka, duchy, únos a hlavně detektivní zápletku. Komu z dětí by se takový příběh nelíbil? Knihu jsem četla synovi před spaním a zklamaný byl jen ve chvíli, kdy už nebylo co číst. Můžu doporučit jak z pohledu rodiče, tak devítiletého dítěte.

WowKokinko
19.11.2019 4 z 5

Velice milá pohádka se strašidelnou a detektivní tématikou pro děti :)

Hania932
01.03.2019 3 z 5

Hezká a vtipná dětská pohádka. Děj je zajímavý a děti bude určitě, když to bavilo i mně. Je to i trošku strašidelné a tajemné což tomu dává větší jiskru.

Ewik
26.02.2017 4 z 5

Moc se mi líbil název knihy a i anotace vypadala velmi slibně. Musím uznat, že zklamaná určitě nejsem. Smrtka s barevnými teniskami, oprýskanou rachotinou, černým humorem, hi-tech soul messengerem a velmi moderními názory, se bude líbit nejen mladším čtenářům.

V zábavném duchu laděný příběh o neobvyklém přátelství, ale také o tom, že život je velmi křehká a nejistá záležitost. Harold to jako smrtka navíc nemá vůbec lehké - práce je to nevděčná, špatně placená, dovolená žádná a ještě ani nemá pořádné služební auto. :-)

Tahle svérázná partička v čele s drzým netopýrem, smrtkou a dvěma mladými génii si určitě najde místo v srdcích čtenářů. Už se těším na jejich další dobrodružství!

cecetka
19.02.2016 5 z 5

Moc hezká dětská kniha. Vtipná a velmi dobře napsaná.

Temný snílek
10.09.2015 4 z 5

Kniha se čte téměř sama a děti si jí určitě náležitě užijí. Pro dospělejší čtenáře to může být lehká a zábavná oddychovka.

smrt pro děti duchové a přízraky

Sonja Kaiblinger
rakouská, 1985
2015  80%Případ ztracených duchů
2017  73%Případ tajemného strýce
2017  93%Ruže a mydlové bubliny
2018  80%Ľalie a vzdušné zámky
2019  87%Tulipány a vysnívaní princovia

Kniha Případ ztracených duchů je v