hanča34 hanča34 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kdybych vydržela číst celou noc, tak knihu přečtu na jeden zátah. Asi mně oslovila taky ta slezská čeština, jako bych tam mezi těmi lidmi žila. Už se těším na další díly.

16.12.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Asi není nejlepší doba číst tak těžké a smutné čtení. Ale je to jen důkaz, jak autorka dovede psát. Jakoby se člověk ocitl v těch místech, v té těžké době. o česko-polských vztazích jsem do té doby nic nevěděla. Dobře, že to paní Lednická otevřela.

05.05.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Velmi čtivé, přečetla jsem téměř jedním dechem.

07.02.2023 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Perfektně vystavěné oba příběhy s téměř detektivní zápletkou. Toužím poznat další příběhy této autorky.

27.06.2016 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tato kniha mně opět dostala. Asi čím jsem starší, tím více jsem romantická a nostalgická.

13.08.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

I když jsem Hanu nečetla před spaním, stejně mně to silně zasáhlo. Kromě Lustiga jsem nečetla tak silný příběh z války. Snad nás to již nikdy nepotká.

04.03.2019 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Moje první e-kniha. Četla jsem u moře v Řecku a potvrzuji. Opravdu řecké ženy stojí hodiny v moři a povídají si. Ty moje dokonce zpívaly. Příště jedeme na Kefalonii.

14.10.2022 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Krásný příběh o lásce a umění odpustit. Colleen mně opět chytila za srdce.

19.11.2023 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Čtivé, ale zdá se mi, že něco zůstalo nedořešeno.

10.02.2022 4 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Kdysi dávno jsem přečetla a byla nadšena. Určitě ji doma ještě někde mám. Ten pocit z té knihy mám dodnes.

06.10.2020 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Po všech těch severských krimi a thrillerech mně Hájíček vyloženě přišel vhod. Prožila jsem si to se všemi těmi smutky i nadějemi. Navíc je to minulost nedávná takže blízká.

23.02.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Velmi působivé čtení, které se rodilo 10 let. Fascinovalo mně jak na osudu dvou mladých lidí, kteří měli vlastně stát proti sobě, lze popsat průběh 2.světové války a to, co jí předcházelo.

11.09.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Jako obvykle se hodnocení pohybuje od 2 do 5 hvězdiček, za mně 5. Nic jsem s ničím nesrovnávala, jen jsem se nechala unášet příběhem. Bohužel už jsem od autorky snad všechno četla, aspoň to co bylo přeloženo. Vzhledem k jejímu věku snad ještě něco napíše.

23.04.2017 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Trošku jak souhrn blogů. Autorka se mi moc líbí, kniha už méně. Ale zase co se dá napsat v 33 letech.

30.07.2022 2 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Asi už to všichni za mně vyjádřili, velmi působivá kniha.A hlavně, přestože je děj zasazen okupované Francie, jsou obě postavy vykresleny velmi lidsky a s pochopením k jejich jednání.

22.09.2017 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Poslouchala jsem jako audio, moc pěkně zpracované.

24.02.2024 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Čtivé, zhltla jsem ji za 2 dny. Petra Dvořáková je pro mně objev. Zkusím další knihu.

04.11.2023 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Myslím, že se shodnu s ostatními, je to oddychovka. Začala jsem Veronikou, jak někteří radí a tohle pořadí mohu doporučit. Nic moc jsem nečekala a docela jsem byla překvapená.

09.06.2021 3 z 5

Sto zázraků Sto zázraků Zuzana Růžičková

Těžko něco smysluplného napsat, přečtěte si tento silný a lidský příběh. Velmi mně to zasáhlo.

30.08.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nějak mně kniha nechytla a už jsem v polovině. Tuším jak to bude pokračovat, proto jsem přešla k zajímavějšímu titulu.

14.06.2019 2 z 5