hanap hanap komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Moje první Petra Dvořáková a hned skvělý příběh. Kniha čtivá, uvěřitelná. Přes všechny jeho chyby sympatický doktor Grábl. Dobrý operatér, otec, mizerný manžel a přesto člověk který má v sobě kus hrdosti a postaví se zlu, i když může úplně všechno stratit. Moc pěkné čtení.

12.10.2019 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Navštívila jsem přátelé v Three Pines. Tak na mě působí knihy Louise Penny. Těším se na další knihu, vždy je to příjemné čtení.

03.10.2019 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Krásná, napínavá, laskavá kniha. Ve vesničce Three Pines bych ráda strávila volný čas, zašla bych do bistra, navstivila Claru, pozdravila Rut....nádhera.

26.08.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Drsné, až moc mrtvých, napínavé, do poslední kapitoly.

30.07.2019 4 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Příběh italského chlapce Pina,který prožil na konci druhé světové války v Miláně. Je to o statečnosti, lásce k vlasti, Italském odboji a touze po normálním životě s milovanou Annou.

16.07.2019 4 z 5

Absolutní miláček Absolutní miláček Gabriel Tallent

Tak to byla pecka. Nechci si ani představit, že má někdo takový život, rodiče, kteří mají děti chránit a vychovávat jim ubližují. Těžké čtení, ale stojí to za to.

03.07.2019 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Kniha se mě líbila, přečetla jsem ji jedním dechem. Napínavý ,dramatický příběh pro mě překvapivé rozuzlení, sympatická policistka.

24.06.2019 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Milé čtení, krásná kniha o stáří, vzpomínkách a lásce.

21.06.2019 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Případy Kim Stoneové tentokrát xenofobní téma. Také o mezilidských vztazích a přátelství. Hezké, napínavé a čtivé.

08.06.2019 4 z 5

Ztracené dcery Ztracené dcery Joy Ellis

Kniha se mě líbila, měla vcelku spád. Parta detektivů sympatická. Vrah potrestán.

26.05.2019 4 z 5

V ráji šumavském V ráji šumavském Karel Klostermann

Krásná kniha o Šumavě a těžkém životě zdejších lidí.

10.05.2019 5 z 5

Váha inkoustu Váha inkoustu Rachel Kadish

Krásné, náročné čtení. Dvě dějové linky současná a historická se proplétají.

03.05.2019 4 z 5

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Poslouchám jako četbu na pokračování v rádiu. Je to úžasné. Určitě si seženu další jeho knhy a určitě se vydáme na Šumavu.

03.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Čekala jsem víc.

25.04.2019 3 z 5

Pohřbená oběť Pohřbená oběť John Sandford (p)

Kriminální příběh hodně sliboval, místy trochu málo nabízel.

24.03.2019 2 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Příjemné čtení na víkend, nic vic ,nic míň.

22.02.2019 2 z 5

Pět mrtvých psů Pět mrtvých psů Michal Sýkora

Velmi provedená detektivka, napínavá od začátku do konce. Doporučuji, sama vyhledám další knihy od pana Sýkory.

18.02.2019 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Neuměla jsem si představit, že se dá napsat tak poutavý příběh o jednom domě a pokoji v něm, dá. Mám krásný zážitek z přečtení této knihy.

10.02.2019 4 z 5

Jiná Afrika Jiná Afrika Pavla Jazairiová

Pro mě nový, jiný pohled na Afriku a Afričany. Velmi zajímavé, náročné čtení. Zpravidla cestopisy moc nečtu, jsem ráda za tuto vyjimku.

10.02.2019 4 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Zajímavé, pokud se kniha držela faktů bylo to strhující čtení, škoda že to nevydrželo po celou dobu. Místy to byl hrozný balast. Čtyři hvězdy za to obrovské úsilí lékařů a jejich pomocníků zbavit lidstvo tak zákeřné nemoci.

18.01.2019 3 z 5