hanap hanap komentáře u knih

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Černá a purpurová, dočetla jsem tuto knihu a presto, že začátek byl pro mně těžký, nemohla jsem se do knihy ponořit. Teprve v druhé části knihy si mně příběh židovské divky Mileny a esesmana Franze ziskal.
Jak nelidsky se dovede
člověk chovat a jak zoufale se o svůj život dokáže rvát.
Jen si přeju, aby se takové zlo už nikdy neopakovalo.

13.11.2020 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Nenapíšu nic lepšího než je v komentářích pode mnou. Je to skvělé čtení, které pomalým tempem přivede čtenáře do plných obrátek a nelze knihu odložit. Krásné, krásné,..

05.11.2020 5 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Tato kniha byla pro mně příjemným překvapením. Autor vypráví příběhy několika lidí, kteří zdánlivě nemají nic společného až na to, že bydlí na ostrově Ölandu, ale vše je jinak.

25.10.2020 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Životní příběh rodiny Sternových a jejich tragický osud. Rodina, která žije svůj obyčejný život, vychovávají děti, pomáhají příbuzným a jsou se svým životem spokojeni. Najednou přijde někdo a řekne, že na to nemají právo, protože jsou Židé. To nikdy nepochopim i kdybych toho na toto téma přečetla a nastudovala sebevic. Kdo komu dal právo toto určovat. Nikdo.
Stejně hrozný musel být návrat z lágrů zpět do rodného města, ta lhostejnost, nenávist a zloba "spořádaných " spoluobčanů, sousedů.
Jsem ráda, že paní Viola našla své štěstí v životě.

11.10.2020 4 z 5

Líška Líška Frederick Forsyth

F. Forsyth skvělý vypravěč , z mnoha popsaných událostí člověka mrazí. Možná napsal i lepší dila, ale Liška nic neztrácí na zajímavosti.

03.10.2020 4 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Třetí díl mě už moc nebavil, přemýšlela jsem i tom knihu odložit a nebýt Elisabeth , která mě byla nakonec nejvíc sympatická, udělala bych to. No, ale nakonec všechno dobrý

28.09.2020 3 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Po přečtení prvního dilu jsem se rozhodla přečíst celou sérii Panský dům a sledovat osudy obyvatel domu v nelehkých časech světové války a po ní. Tak jako se svět proměňuje nyní, změny nastaly i tehdy a moc o tom nevim.
Přesto že tato trilogie je románem pro spíš pro ženy je to milé čtení.

28.09.2020 4 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Diky společnému čtení jsem se dostala k této knize a nelituji. Ještě jsem nic takového nečetla, ale libilo se mně to. Ze začátku jsem měla trochu zmatek mezi živými a duchy. Časem zkusím i další díly.

19.09.2020 4 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Kniha má zajímavý námět. Žena při porodu dvojčat o jedno dítě přijde a druhé zemře na rakovinu ve třech letech. Rozbije to její manželství, utápí se v žalu a jednoho dne najde ve své kuchyni chlapce a on se ji zeptá jestli je jeho maminka,...
Příběh se dobře čte, nechybí napětí, nutí to čtenáře dovědět se víc.

15.08.2020 4 z 5

Železný kruh Železný kruh Karel Nový (p)

Poslouchám jako audio na pokračování v rozhlase. Je to zajímavé vyprávění, líbí se mi sledovat osudy obyvatel na Křetinsku.

11.08.2020 5 z 5

Poslední místo, kam se podíváš Poslední místo, kam se podíváš Kristen Lepionka

Čtivé, napínavé, výborná zápletka, nejde se od knihy odtrhnout.

11.08.2020 4 z 5

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Jak se ze dne na den může změnit život celé rodiny. Velmi dobře napsaná krimi. Ztratí se dvanáctiletá divka v noci ze svého pokojíčku, rodiče zalarmuji policii, sejdou se sousedé, známí, spolupracovnici a všichni se zapojí do hledání divky. Nabízí se otázka utekla, byla unesená? Kdo ji ublížil? Ta kniha mě velmi bavila, možného pachatele jsem neodhalila o to vic mě to bavilo. Velmi knihu doporučuji.

04.08.2020 4 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Naprosto souhlasím s eva3992.
Čekala jsem, ze budu číst o módě v době světové války a vzniku módní značky,ano to tam bylo, ale to kolem pro mě byla hodně červená knihovna.

02.08.2020 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Šikmý kostel je velmi zajímavá kniha, která pojednává o několika generacích horníků z Karwiné. Podepisuje velmi těžký život horníků, jejich žen, vlastně celych rodin, který se ještě zhorší po dolním neštěstí. Pojednává také o soužití Čechů a Poláků po skončení první světové války a ustanovení hranice Československa. Tyto dějinné události nejsou příliš známé.

24.07.2020 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Asi jsem nebyla připravená na tak drsné čtení a nevím jestli se pustím do dalších dílů.
Inspektorka Katie mě taky štvala přišlo mě, že řeší mnoho věcí nejednou a všude je pozdě. Čekala jsem, že tu poslední dívku najdou včas a misto toho umírá jeden člověk za druhým, zkrátka moc mrtvých.

13.07.2020 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Volně navazující krimi na "V lese visí anděl ". Tento příběh byl dynamičtější, Mia opět v ohrožení života, ještě, že nechala toho pití. Překvapivé vyřešení opět , tentokrát v předposlední kapitole.

29.06.2020 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Celé jakoby zpomalené, najednou konec, vyřešeno. 4* za námět.

27.06.2020 4 z 5

Nonstop Eufrat Nonstop Eufrat Veronika Bendová

Knihu jsem četla na doporučení a nelituji.
Člověk je složitý, život se s námi někdy pěkně zamotá.
Osudy hrdinů v knize jsou uvěřitelné a je o čem přemýšlet. Doporučuji k přečtení.

20.06.2020 3 z 5

Vražda pro zlatého muže Vražda pro zlatého muže Václav Erben

Klasická detektivka s kapitánem Exnerem z prostředí archeologických výzkumů.

14.06.2020 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Milé čtení pro dospívající divky.

06.06.2020 1 z 5